گوناگون

سایت هایی که به هیچ عنوان نباید باز کنید!

سایت هایی که به هیچ عنوان نباید باز کنید!

پارسینه: شرکت گوگل در مورد پنج پیامی که نادیده گرفتن هر یک از آن‌ها، امنیت دستگاه رایانه یا تلفن همراه کاربر را در عرض چند ثانیه به خطر خواهد انداخت هشدار داد؛ چراکه ممکن است دستگاه تنها چند ثانیه با مورد حمله قرار گرفتن از سوی مجرمان سایبری فاصله داشته باشد.

به گزارش پارسینه و به نقل از عصر ترکیه؛ گوگل در یک یادداشت امنیتی رسمی به کاربران خود هشدار داد در صورتی که یکی از این پنج پیام که در زیر به آن‌ها اشاره خواهد شد در قالب پنجره‌ای بازشو در گوگل کروم کاربران اندروید یا رایانه مشاهده شد، آن‌ها را جدی بگیرند و به سادگی از آن‌ها عبور نکنند. چراکه ممکن است دستگاه تنها چند ثانیه با مورد حمله قرار گرفتن از سوی مجرمان سایبری فاصله داشته باشد.

به گفته این شرکت گزینه تشخیص فیشینگ و بدافزار به طور پیش فرض برای کاربران روشن است که در این حالت ممکن است پیام‌های زیر را مشاهده کنید:

این سایت حاوی بدافزار است: سایتی که در حال بازدید از آن هستید امکان دارد نرم‌افزار بدی به نام بدافزار را بصورت پیشنهادی روی دستگاه شما نصب کند.

سایت فیشینگ: سایتی که می‌خواهید از آن بازدید کنید ممکن است یک سایت فیشینگ باشد.

سایت مشکوک: سایتی که می‌خواهید از آن بازدید کنید مشکوک به نظر می‌رسد و ممکن است ایمن نباشد.

این سایت زیر حاوی بدافزار است: سایتی که از آن بازدید می‌کنید شاید سعی کند شما را فریب دهد تا نرم‌افزاری را نصب کنید که هنگام مرور آنلاین مشکل ایجاد می‌کند.

این صفحه در تلاش است تا اسکریپت‌ها را از منابع احراز هویت نشده بارگیری کند: سایتی که برای بازدید انتخاب کرده‌اید از امنیت کافی برخوردار نیست.

گوگل متذکر شد که در صورت مشاهده هر یک از این پیام‌ها هشدار امنیتی را جدی بگیرید تا از حملات سایبری مجرمان در امان باشید.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار