گوناگون

زندگی با این ۷ مدل ربات حیرت انگیز برای شما آسان تر می شود+ تصاویر

زندگی با این ۷ مدل ربات حیرت انگیز برای شما آسان تر می شود+ تصاویر

پارسینه: ربات‌های بی‌شماری در حال حاضر به تولید محصولات با کیفیت در زمان کوتاه‌تر کمک می‌کنند.

آذین گودرزی_ به گزارش پارسینه به نقل از Ecpi ، ربات ها مدت‌هاست که از آزمایشگاه‌های تحقیقاتی خارج شده‌اند تا در حوزه‌های جدید سرمایه‌گذاری شوند. انتظار می رود که آنها در داروخانه ها، بخش خودرو و موارد دیگر اضافه شوند. ربات‌های بی‌شماری در حال حاضر به محصولات با کیفیت بالاتر و زمان کوتاه‌تر در بخش تولید کمک می‌کنند. هم اکنون ۷ مدل ربات حیرت انگیز به کمک موسسات مختلفی درآمده اند که نتایج جالبی داشته است

ربات ها ثابت کرده اند که در وظایف و مشاغل اساسی موثر هستند. ربات ها خطاها و خرابی کمتری دارند و مقرون به صرفه تر هستند. در نتیجه از نرخ نگهداری بالاتری برخوردار می شوند.

در اینجا برخی از جدیدترین نوآوری های رباتیک وجود دارد که در ادامه به توضیح هریک می پردازیم:

ربات کارگر

گوگل در حال برنامه ریزی برای تولید روبات های کارگر دارای شخصیت است. این غول فناوری اخیراً حق اختراع این پروژه بلندپروازانه را به دست آورده است. این ربات ها توانایی ذخیره و نمایش چندین شخصیت را در هنگام تعامل با انسان ها دارند.

ربات چند وظیفه ای

دومین نوع از ۷ مدل ربات حیرت انگیز ، ربات های چند وظیفه ای یا چند کاره هستند که قادرند یک همبرگر لذیذ را در کمتر از ده ثانیه آماده کنند. اگر همه چیز خوب پیش برود، این ربات در نهایت می تواند در رستوران های فست فود استفاده شود.

ربات بازو

ربات بازوی UR3 یک دستگاه خودکار ساخته شده توسط یونیورسال است. این ربات زیرک می تواند کارهای مختلفی مانند چسباندن، رنگ آمیزی، لحیم کاری را انجام دهد.

ربات ساول

ربات ساول برای کمک به مبارزه با بیماری های کشنده ای مانند ویروس ابولا طراحی شده است. این دستگاه توسط نیروی هوایی برای از بین بردن ویروس ابولا طراحی شده است. ساول که توسط Xenex توسعه داده شده است، آثار ابولا را با استفاده از پالس های قدرتمند پرتوهای فرابنفش بسیار پرانرژی از بین می برد و دیواره های سلولی ویروس را از بین می برد و ضعیف می کند.

ربات زنبو

ربات ایسوس زنبو یک ربات ارزان قیمت است که می تواند به طور خودکار در اطراف حرکت کند و دستورات شفاهی را درک می کند. ایسوس این دستگاه را برای کمک به افراد در به خاطر سپردن وظایف روزانه، مانند برنامه ورزش و داروها و همچنین قرار ملاقات با پزشک، توسعه داده است. Zenbo همچنین می تواند محیط اطراف را برای تشخیص هر گونه شرایط اضطراری تحت نظر داشته باشد. قابلیت اتصال به اجزای هوشمند خانه مانند دوربین های امنیتی، چراغ ها و قفل درها را دارد.

ربات پارو

ربات پارو یک ربات درمانی است که ظاهری شبیه یک بچه فوک دارد. دستگاه برای کمک به کاهش سطح استرس و تحریک تعامل بین مراقبین و بیماران در نظر گرفته شده است. در هنگام ایجاد انگیزه و کمک به بیماران برای داشتن آرامش، اثربخشی ان ثابت شده است. این دستگاه دارای پنج سنسور مختلف از جمله حسگرهای وضعیت بدن، نور، لمس، شنوایی و دما است.

ربات فلفل

آخرین ربات از ۷ مدل ربات حیرت انگیز ، ربات Pepper است که یک ربات انسان نمای ناطق است که نگرش خود را طبق نحوه درک خلق و خوی انسان های اطراف خود تطبیق می دهد.

این دستگاه حالات عاطفی مانند غم و اندوه، تعجب، شادی و خشم را تشخیص می دهد و به شیوه ای طبیعی و مناسب پاسخ می دهد. این ربات از میکروفون های چند جهته برای تشخیص صداها استفاده می کند.

دستگاه هوشمند، زمینه واژگانی را برای ارزیابی لحن صدا تجزیه و تحلیل می کند. این به آن اجازه می دهد تا زمینه احساسی را به درستی درک کند. برای بینایی، Pepper از ترکیبی از دوربین‌های 2HD و 3D برای تشخیص شکل اجسام استفاده می‌کند. توسعه دهندگان آن تا ۲۰ موتور را در سر، پشت و بازوها تعبیه کرده اند تا حرکات را تنظیم کنند.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار