گوناگون

جنگنده مخوف هیتلر که فرصت قتل عام مردم آمریکا را نیافت+ فیلم

جنگنده مخوف هیتلر که فرصت قتل عام مردم آمریکا را نیافت+ فیلم

پارسینه: هورتِن هو ۹ (به آلمانی: Horten Ho IX) که بعدا گوتا گو ۲۲۹ (به آلمانی: Gotha Go 229) نامیده شد، پیش‌نمونه‌ای از یک جنگنده-بمب‌افکن دو موتوره تک‌سرنشین بود که اواخر جنگ جهانی دوم توسط برادران هورتن در آلمان طراحی و سه فروند از آن شد. این هواگرد نخستین بال‌دیس مجهز به موتور جت در جهان بود.

به گزارش پارسینه به نقل از شبکه علمی، آموزشی، خبری آنتن، هورتن هو ۲۲۹ جنگنده‌ای در آلمان نازی که برای حمله به نیویورک ساخته شد.هو ۹ متشکل از یک بخش مرکزی و صفحات اطراف بود. بخش مرکزی ضخامت کافی برای جای دادن خلبان، موتورها، تسلیحات، ارابه فرود سه‌چرخه و تقریبا همه سوخت، در خود را داشت.

ساخت این بخش با چارچوبی از لوله‌های فولادی خوش‌خورده و پوششی از تخته سه‌لایی بود؛ جز نزدیک موتور که پوشش آلومینیمی داشت. بال‌های پس‌خمیده باریک بیرونی هواگرد تمام‌چوبی و بخش‌هایی از آن‌ها از چوب مرکب قالب‌گیری‌شده بود. سازندگان به سازه تنش ۷جی دادند تا تاب چرخشی تا شعاع کمتر از هر هواگرد دیگری داشته باشد.

وزارت هوانوردی با تایید قابلیت‌های هو ۹ همان ماه مه سال ۱۹۴۴ دستور به سپرده شدن تولید آن به شرکت گوتار واگون‌فابریک داد. عنوان جدید گو ۲۲۹ بر این هواگرد نهاده شد.

جز فاو-۱ و فاو-۲، سفارش تولید هفت پیش‌نمونه دیگر و بیست فروند از مدل جنگنده صادر گشت. در این تولیدات طول بال می‌بایست ۱۶.۷۵ متر، موتور یومو ۰۰۴ب و تسلیحات چهار توپ خودکار ۳۰ میلی‌متری ام‌کا ۱۰۳ یا ۱۰۸ می‌بود و خلبان صندلی‌پران ساده می‌داشت.

گو ۲۲۹ فاو-۲ پرواز آزمایشی خود را از ماه ژانویه سال ۱۹۴۵ در ارانینبرگ آغاز کرد. این هواگرد می‌توانست در مسافتی کمتر از ۴۵۰ متر از زمین برخیزد. تا میانه ماه مارس ارابه فرود جمع‌شونده شد تا حداکثر سرعت ۸۰۰ کیلومتر بر ساعت برسد.

به هر صورت این هواگرد نیز در اثر از کار افتادن ناگهانی یکی از موتور‌ها سقوط کرد. برنامه توسعه بیش از این پیشرفتی نداشت. شرکت گوتا در فریدریشرودا فاو-۳ را تقریبا تکمیل کرده بود و بخش زیادی از کار چندین فروند دیگر از هواگرد‌های گو ۲۲۹ انجام گرفته بود که جنگ جهانی دوم به پایان رسید.

گفته می شود هیتلر در بلندپروازیهای خود تصمیم داشت از این جنگنده علیه آمریکا و اماکن نظامی و مسکونی ایالات متحده بهره ببرد اما هیچگاه فرصت استفاده خونین از این جنگنده را نیافت!

ارسال نظر

 • ح

  افسوس هیتلر واقعا این قدرت را داشت که انتقامه قتل و امه سرخ پوستان را که زمانی امریکا مطلق به آنها بود را بگیرد سزای شیطان بزرگ نابودی است

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار