گوناگون

مرگبارترین و تهاجمی ترین هلیکوپتر روسی که خواب را از چشم ناتو گرفته است+ فیلم

مرگبارترین و تهاجمی ترین هلیکوپتر روسی که خواب را از چشم ناتو گرفته است+ فیلم

پارسینه: یک هلیکوپتر تهاجمی دو سرنشینه است که در شرایط آب و هوایی مختلف قادر به پرواز است و توسط نیروی هوایی روسیه اداره می شود.

به گزارش پارسینه،کا-52 مرگبارترین و تهاجمی ترین هلیکوپتر روسی با مانور بسیار بالا است که می تواند اهداف زمینی زرهی و غیر زرهی دشمن، تانک ها، اهداف هوایی با سرعت پایین و پرسنل را در خط مقدم و در عمق تاکتیکی منهدم کند.

مرگبارترین و تهاجمی ترین هلیکوپتر روسی در سال ۱۹۹۶ عرضه شد و دارای یک سیستم مدیریت میدان نبرد است ، مشخصه ای که به هواپیما اجازه می دهد تا داده ها را با هواپیماهای دیگر و منابع سوم به اشتراک بگذارد. هلیکوپتر می تواند به عنوان یک مرکز کنترل هوایی برای یک تیم از هواپیما عمل کند. در این نقش، داده های مربوط به اهداف را در اختیار ناوگان هوایی قرار می دهد و بنابراین می تواند عملیات حمله را هماهنگ کند.

این هلیکوپتر تهاجمی اولین پرواز خود را در ژوئن 1997 به پایان رساند و توانایی عملیات در روز و شب را داراست.

تا سال 2017، ارتش روسیه 90 فروند از این هلیکوپترها را اداره می کرد. در سال 2020 این تعداد به 127 واحد رسید. این هلیکوپتر تهاجمی روسی برای مشتریان نیز عرضه شده است؛ در سال 2017 این بالگرد به نام Ka-52K به مصر صادر شد. مصر در مجموع 46 هلیکوپتر سفارش داد. تا سال 2021، 30 مورد از آنها تحویل داده شد. طبق گزارش ها، الجزایر 12 فروند از این بالگردها را سفارش داده است.

مرگبارترین و تهاجمی ترین هلیکوپتر روسی می تواند به عنوان یک هواپیمای آموزشی استفاده شود، زیرا هر دو خلبان می توانند کاموف را کنترل کنند. نوع خاص چیدمان، کنترل هلیکوپتر را در حین نبرد ساده تر می کند.

این هلیکوپتر به موتورهای توربو مجهز شده استر. زره هلیکوپتر از آن در برابر مهمات تا 23 میلی متری محافظت می کند. واقعیت جالب دیگر در مورد هلیکوپتر تهاجمی این است که فقط با یک موتور فعال می تواند پرواز کند.

این هلیکوپتر دارای یک توپ 30 میلی متری بوده و 6 نقطه سخت خارجی برای انواع سلاح ها وجود دارد و می تواند با 12 موشک هدایت شونده بلند شود.

ارسال نظر

 • نامی

  الکی گنده اش نکنید با یه موشک جاولین ساقط میشه.

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار