گوناگون

واکنش سامسونگ به اتهامات جنجالی

واکنش سامسونگ به اتهامات جنجالی

پارسینه: سامسونگ در واکنش به اتهامات علیه قابلیت زوم فضایی در گوشی‌های خود می‌گوید این شرکت لایه‌ای را به عکس‌های ماه اضافه نمی‌کند.

در چند روز اخیر درباره زوم فضایی سامسونگ که ازجمله در گلکسی S۲۳ اولترا وجود دارد و می‌توان با کمک آن از ماه عکاسی کرد، بحث و جنجال‌های زیادی به‌وجود آمده است و برخی این شرکت را به تقلب متهم کرده‌اند. حالا این غول کره‌ای در بیانیه‌ای به این انتقادات پاسخ داده است.

به نقل از دیجیاتو؛ چند روز پیش کاربری در ردیت در مطلب مفصلی توضیح داد که چرا فکر می‌کند قابلیت زوم فضایی سامسونگ دست به تقلب می‌زند. او نشان داد که این ویژگی می‌تواند از یک تصویر ماه که تار شده است، عکسی بگیرد که جزئیاتی بیشتر از تصویر منبع دارد. اکنون سامسونگ در واکنش به این ادعا‌ها به وب‌سایت TomsGuide گفته است:

«سامسونگ متعهد به ارائه بهترین تجربه عکاسی در هر شرایطی است. زمانی که یک کاربر از ماه عکس می‌گیرد، فناوری بهینه‌سازی صحنه که بر مبنای هوش مصنوعی کار می‌کند، ماه را به‌عنوان سوژه اصلی تشخیص می‌دهد و برای ایجاد یک ترکیب چندفریمی، چندین‌بار از آن عکس تهیه می‌کند. سپس هوش مصنوعی جزئیات کیفی و رنگی تصویر را افزایش می‌دهد. این قابلیت هیچ لایه تصویری دیگری را روی عکس اصلی نمی‌گذارد.»

واکنش سامسونگ به اتهامات جنجالی

تصویری که اتهام تقلب در زوم فضایی سامسونگ را مطرح می‌کرد. سمت چپ: تصویر منبع روی مانیتور - سمت راست: تصویری که با دوربین گلکسی S۲۳ اولترا تهیه شده است

این شرکت مدعی است که کاربران می‌توانند قابلیت Scene Optimizer را غیرفعال کنند تا تصاویر دیگر به‌طور خودکار توسط هوش مصنوعی بهبود کیفیت پیدا نکنند. با این کار می‌توان تصویری را تهیه کرد که نزدیک‌ترین ظاهر را به سوژه اصلی دارد.

پاسخ سامسونگ ابهامات درباره تقلبی که هواوی متهم به انجام آن شده بود را نیز برطرف می‌کند. بااین‌حال، جوابی برای تولید تصاویر باکیفیت از عکس‌های تار نیست. عده‌ای از کاربران باور دارند که، چون هوش مصنوعی به تولید تصاویری کمک می‌کند که حتی ممکن است در واقعیت وجود نداشته باشند، نمی‌توان آن را به‌عنوان یک قابلیت واقعی برای عکاسی از ماه در نظر گرفت.

سامسونگ اولین‌بار در سال ۲۰۲۰ قابلیت زوم فضایی را در گلکسی S۲۰ اولترا عرضه کرد. این شرکت با کمک الگوریتم جدید ISP که با هوش مصنوعی کار می‌کند، نویز تصویر را پایین می‌آورد تا عکس شفاف‌تری از ماه به‌دست آید.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار