گوناگون

پشت پرده محدودیت جدید مایکروسافت برای هوش مصنوعی بینگ

پشت پرده محدودیت جدید مایکروسافت برای هوش مصنوعی بینگ

پارسینه: مایکروسافت قصد دارد با اعمال این محدودیت، اشتباهات مدل هوش مصنوعی بینگ را به حداقل برساند.

دیجیاتو نوشت: مایکروسافت که اخیراً گفته بود چت طولانی مدت با بینگ جدید باعث بروز خطا می‌شود حالا قصد دارد محدودیت‌های مکالمه جدیدی را برای هوش مصنوعی آن اعمال کند. پس از اینکه گزارش‌هایی منتشر شد که این موتور جستجو به کاربران توهین می‌کند و به آن‌ها اطلاعات نادرست می‌دهد، با وجود این محدودیت می‌توان حداکثر ۵۰ سؤال در روز یا پنج سؤال در هر جلسه از هوش مصنوعی بینگ‌ پرسید.

مایکروسافت در پست جدید وبلاگ بینگ توضیح می‌دهد:

«داده‌های ما نشان داده است که اکثر افراد پاسخ‌هایی را که به دنبال آن‌ها هستند را در ۵ نوبت پیدا می‌کنند و تنها حدود ۱ درصد از مکالمات چت بیش از ۵۰ پیام دارند.»

با وجود این تغییر جدید، زمانی که کاربران پنج سؤال خود را بپرسند، بینگ از آن‌ها می‌خواهد که یک موضوع جدید را شروع کنند تا از چت طولانی و پشت سر هم جلوگیری شود.

مایکروسافت

تلاش برای برطرف کردن اشتباهات هوش مصنوعی بینگ

مایکروسافت اخیراً هشدار داده بود که این جلسات چت طولانی مدت با ۱۵ سؤال یا بیشتر، می‌تواند باعث شود Bing پاسخ‌هایی را ارائه کند که لزوماً مفید یا طبق لحن طراحی شده آن نیستند. مایکروسافت توضیح داد که شروع کردن مکالمه جدید پس از پنج سؤال باعث می‌شود تا مدل هوش مصنوعی گیج نشود.

غول ردموندی همچنان در حال کار روی بهبود لحن بینگ است، اما مشخص نیست که این محدودیت‌ها تا چه زمانی ادامه خواهند داشت. مایکروسافت در انتهای پست خود می‌گوید:

«همانطور که به دریافت بازخوردهای جدید ادامه می‌دهیم، افزایش محدودیت‌ها در جلسات چت را بررسی خواهیم کرد.»

مایکروسافت با بررسی مشکلات فنی و همچنین ارائه اصلاحات به‌صورت هفتگی برای بهبود جستجو و پاسخ‌ها، تلاش دارد تا عملکرد نسخه جدید بینگ با هوش مصنوعی ChatGPT را بهبود بخشد. غول فناوری هفته گذشته گفته بود که تصور نمی‌کرد مردم از رابط چت بینگ برای سرگرمی‌های اجتماعی یا به عنوان ابزاری برای کشف عمومی‌تر جهان استفاده کنند.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار