گوناگون

کپی کاری دوباره واتساپ از تلگرام جنجالی شد

کپی کاری دوباره واتساپ از تلگرام جنجالی شد

پارسینه: WhatsApp به‌تازگی با کپی کردن یکی دیگر از ویژگی های مفید تلگرام قابلیت پین کردن پیام‌ها در بالای صفحه چت را در اختیار کاربران نسخه بتای خود قرار داده است. انتظار می‌رود به‌زودی این قابلیت در نسخه نهایی این پیام‌رسان گنجانده شود.

واتساپ پراستفاده‌ترین پیام‌رسان دنیا به شمار می‌رود که در هر ماه دو میلیون نفر به تعداد کاربران آن افزوده می‌شود. با این وجود، قابلیت‌های ارائه شده در این نرم افزار بسیار محدودتر از برخی رقبا نظیر تلگرام است. به همین جهت هر از مدتی خبری از کپی کردن برخی ویژگی‌های سایر پیام‌رسان‌ها توسط واتساپ به نقل محافل تبدیل می‌شود.

به نقل از گجت نیوز؛ به‌تازگی این اتفاق بار دیگر رخ داده و واتساپ قابلیت «پین کردن پیام‌ها» که یکی از بهترین قابلیت‌های تلگرام به شمار می‌رود را کپی کرده و احتمالا در نسخه‌های آتی خود به کاربرانش ارائه خواهد داد.
واتساپ ویژگی «پیام‌های پین شده» راز تلگرام کپی می‌کند

به گزارش WABetaInfo، واتساپ به‌زودی قابلیت پیام‌های پین شده، یکی از برترین ویژگی‌های تلگرام را در اختیار کاربرانش قرار خواهد داد.

جدیدترین نسخه بتای موجود از واتساپ، نسخه ۲.۲۳.۳.۱۷ است از طریق فروشگاه گوگل پلی هم قابل دریافت بوده و قابلیت پیام‌های پین شده را در خود دارد. در صورتی که فردی با نسخه قدیمی‌تر واتساپ پیام پین شده‌ای را مشاهده کند، به‌طور خودکار با پیام به‌روزرسانی واتساپ به‌منظور مشاهده پیام پین شده روبرو خواهد شد.

پیام به‌روزرسانی واتساپ

قابلیت پین کردن پیام‌ها (Message Pinning) به کاربران امکان می‌دهد که یک پیام خاص را به بالای صفحه چت بچسبانند. به این ترتیب دسترسی و مشاهده این پیام به ساده‌ترین شکل ممکن امکان‌پذیر خواهد بود.

این قابلیت خصوصا برای گروه‌ها بسیار کلیدی و مفید است؛ چرا که به واسطه آن می‌توان یک پیغام را در آن واحد به تمامی اعضای گروه منتقل کرد. این قابلیت البته هنوز در حال طی کردن مراحل توسعه خود است؛ اما قطعا به‌زودی راه خود را به نسخه نهایی واتساپ باز خواهد کرد.

اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که مایلید قابلیت پیام‌های پین شده و سایر ویژگی‌های جدید واتساپ را پیش از دیگران تجربه کنید، توصیه می‌کنیم در برنامه واتساپ بتا ثبت نام کنید تا بتوانید نسخه‌های بعدی بتای این اپلیکیشن را دریافت نمایید.

این البته اولین باری نیست که واتساپ ویژگی‌های تلگرام و سایر پیام‌رسان‌ها را کپی می‌کند! توسعه‌دهندگان این اپلیکیشن به‌تازگی عملکرد قابلیت Status واتساپ را ارتقا داده و تعداد تصاویر قابل ارسال در هر نوبت را از ۵۰ به ۱۰۰ افزایش داده‌اند.

در عین حال، مهم‌ترین قابلیت جدید WhatsApp را باید تبدیل وویس به متن دانست که به‌زودی در اختیار کاربران این پیام‌رسان قرار خواهد گرفت. متا برای دستیابی به این مهم به‌جای استفاده از اپلیکیشن‌های موجود برای تبدیل صدا به متن، روش خاص خود را پیش گرفت و به راه حلی ابتکاری رسید.

تبدیل صدا به متن

پیش از این شایعات فراوانی در خصوص تست این قابلیت از ماه سپتامبر ۲۰۲۱ بر روی دستگاه‌های iOS به گوش می‌رسید. در هر صورت احتمالا به‌زودی این قابلیت جذاب هم راه خود را به واتساپ باز خواهد کرد.

ارسال نظر

 • miladk145

  خلی خوب بود

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار