گوناگون

توقف فروش لایسنس ویندوز ۱۰

توقف فروش لایسنس ویندوز 10

پارسینه: مایکروسافت برای پایان دادن به عصر ویندوز 10، دیگر مستقیماً محصول ویندوز 10 را در وب سایت خود نمی‌فروشد و کاربران را به صفحات محصول ویندوز 11 هدایت می‌کند.

در طی ماه جاری، مایکروسافت شروع به نمایش یک هشدار در صفحات فروش ویندوز 10 Home و Pro خود کرد که به مشتریان هشدار می‌داد که 31 ژانویه (11 بهمن‌ماه) آخرین روز برای خرید مجوز خواهد بود.

در هشداری که در وب سایت خود ارسال می‌شد، نوشته شده بود: «31 ژانویه 2023 آخرین روزی است که ویندوز 10 برای فروش ارائه می شود. البته ویندوز 10 با به‌روزرسانی‌های امنیتی پشتیبانی می‌شود که به محافظت از رایانه شما در برابر ویروس‌ها، جاسوس‌افزارها و سایر بدافزارها تا 14 اکتبر 2025 کمک می‌کند.»

اکنون رفتن به هر دو صفحه محصول ویندوز 10 هوم و پرو کاربران را به صفحه محصول ویندوز 11 هدایت می کند.

این امر عملاً خرید لایسنس ویندوز 10 را مستقیماً از مایکروسافت غیرممکن می‌کند. اما این تغییر به معنای از بین رفتن ویندوز 10 نیست، زیرا مایکروسافت متعهد شده است که تا 14 اکتبر 2025 از این سیستم عامل پشتیبانی کند.

علاوه بر این، هنوز امکان خرید مجوزهای ویندوز 10 از خرده‌فروشان شخص ثالث، مانند آمازون و نیوگ وجود دارد و سازندگان سخت‌افزار همچنان رایانه‌های ویندوز 10 را ارائه می‌دهند.

برای کاربرانی که از نسخه‌های قدیمی پشتیبانی نشده ویندوز مانند ویندوز 7، ویندوز 8، و ویندوز 8.1 استفاده می‌کنند، همچنان می‌توانند به صورت رایگان به لایسنس دیجیتالی ویندوز 10 ارتقا یابند و یا اگر رایانه آن‌ها از سخت‌افزار مناسب پشتیبانی می‌کند، به ویندوز 11 ارتقا دهند.

توجه داشته باشید ویندوز 10 و ویندوز 11 نیز فرآیند فعال‌سازی یکسانی را به اشتراک می‌گذارند، به این معنی که همیشه می‌توانید یک لایسنس ویندوز 11 را خریداری کرده و به ویندوز 10 تنزل دهید.

بنابراین، با این که مایکروسافت دیگر لایسنس ویندوز 10 را نمی‌فروشد و افراد را به سمت ویندوز 11 سوق می‌دهد، هنوز گزینه‌های زیادی برای کسانی که مایل به ماندن در ویندوز 10 هستند وجود دارد.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار