گوناگون

دخالت ربات نگهبان عجیب ژاپنی در کار نیروهای امینتی

دخالت ربات نگهبان عجیب ژاپنی در کار نیروهای امینتی

پارسینه: از نسل جدید ربات‌های نگهبان که هوش مصنوعی پیشرفته‌ای برخوردار هستند در توکیو ژاپن رونمایی شد.

تصاویری از نسل جدیدی ربات‌های نگهبان در توکیو ژاپن منتشر شده است که نشان می‌دهد ناوگان ربات های امنیتی در تلاش برای جبران کمبود پیش بینی شده نیروی انسانی هستند.

این ربات نگهبان خودران توسط شرکت شرکت رباتیک ژاپنی SEQ SENSE توسعه یافته است یک و نیم متر ارتفاع دارد. این سری ربات های امنیتی مسلح نیستند اما بر روی سر این ربات چندین دوربین کار گذاشته‌اند که قابلیت چرخش و دید ۳۶۰ درجه ای و کامل را به این ربات می‌دهد و سر چرخان SQ-2 به آن کمک می کند تا نقشه‌های سه بعدی محیط اطراف خود را تولید کند.

ربات نگهبان

دوربین های آن مجهز به سنسور هستند و از فناوری تشخیص تصویر پیشرفته بهره می برند. این دوربین‌ها دارای حسگرهایی هستند که از 3D LiDAR به طور اختصاصی استفاده می‌کنند و به ربات کمک می‌کنند تا در موقعیت مدنظر خود قرار بگیرد.

جالب است بدانید این ربات هرگاه میزان باتری کمی داشته باشد، می تواند به طور خودکار به ایستگاه خود بازگردد تا زمانی که باتری آن تمام شد شارژ شود. همچنین ایستگاه مرکزی قادر به برقراری ارتباط با خود ربات است.

ربات نگهبان

این ربات مسیر های مشخص شده ای را طی میکند و در ساختمان های دولتی ژاپن مشغوال به کار است. شرکت سازنده این ربات گفته است:«نه تنها [SQ-2] یک راه‌حل مشخص برای کمبود نیروی کار آینده ژاپن خواهد بود، بلکه به کارایی هزینه نیز کمک می‌کند، زیرا می‌تواند در همه زمان‌ها به جز زمان شارژ کار کند.»/خبر آنلاین

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار