گوناگون

امکان گفت و گو با هیتلر یا مسیح با یک اپلیکیشن!

امکان گفت و گو با هیتلر یا مسیح با یک اپلیکیشن!

پارسینه: اپلیکیشن هیستوریکال فیگرز به کاربران امکان می‌دهد با بیش از ۲۰ هزار شخصیت تاریخی از جمله هیتلر و مسیح گفت‌و‌گو کنند.

به گزارش ان‌بی‌سی، اپلیکیشن هیستوریکال فیگرز (Historical Figures)، که در ماه جاری میلادی در اپ‌استور اپل در دسترس قرار گرفت، با استفاده از فناوری هوش مصنوعی، امکان مکالمه متنی با روبات‌هایی که دیدگاه‌های اشخاص برجسته را شبیه‌سازی می‌کنند، فراهم می‌کند.

در بخش شرح این اپلیکیشن آمده است: «با این اپ، می‌توانید با افراد درگذشته که تاثیر مهمی در تاریخ داشته‌اند از حکمرانان دوران باستان و فلاسفه گرفته تا سیاستمداران امروزی و هنرمندان گفت‌و‌گو کنید.»

«فقط کافی است شخصیت تاریخی را که می‌خواهید انتخاب و گفت‌و‌گو را آغاز کنید. می‌توانید به شیوه‌ای مفرح و تعاملی از زندگی، کار، و اثرگذاری‌شان بر جهان مطلع شوید.»

این اپلیکیشن به کاربران امکان می‌دهد با بیش از ۲۰ هزار شخصیت مجازی صحبت کنند، از جمله افلاطون، شاهدخت دایانا، ایبراهام لینکلن و بنجامین فرانکلین. حتی مسیح هم برای چت در دسترس‌است.

اما گنجاندن دیکتاتورهایی مانند هیتلر و هاینریش هیملر، معمار هولوکاست، با انتقادهای جدی مواجه شده است. منتقدان می‌گویند این اپلیکیشن برای استفاده در مدارس ایمن نیست.

امکان گفت و گو با هیتلر یا مسیح با این اپلیکیشن!

«اتحادیه ضد افترا» در مورد این اپلیکیشن ابراز نگرانی کرده است. یائل ایسنستت، معاون مرکز فناوری و جامعه در اتحادیه ضد افترا، به ان‌بی‌سی گفت: «مکالمه‌های ساختگی با هیتلر‌ــ و احتمالا سایر شخصیت‌های مشهور یهودستیز تاریخ‌ــ به‌شدت آزاردهنده و خوراکی برای افراد متعصب و کوتاه‌فکر است.»

کاربران این اپلیکیشن می‌توانند با روبات چت هیتلر پیام ردوبدل کنند، البته باید پول بپردازند.

سیدانت چادا، سازنده این اپلیکیشن، به ان‌بی‌سی گفت کار روی این برنامه نرم‌افزاری هنوز ادامه دارد.

او در ادامه افزود: «اگر متوجه شوم که خروجی این نمونه نژادپرستانه و جنسیت‌زده است یا محتوای نفرت‌پراکن دارد، آن پاسخ را به‌کلی حذف می‌کنم.»

چادا گفت: «مردم انتظار دارند این شخصیت‌های تاریخی راستگو باشند، اما در واقعیت، مردم همیشه ۱۰۰ درصد صادق نیستند. سیاستمدار پاسخ سیاسی می‌دهد، و این می‌تواند مشکل ایجاد کند.»/تابناک

ارسال نظر

 • اشکوری

  درودبرهیلتریهودکش

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار