گوناگون

انسان‌ نماها به مریخ اعزام می شوند

انسان‌ نماها به مریخ اعزام می شوند

پارسینه: ناسا قصد دارد با همکاری دارپا تا سال ۲۰۲۷ نمونه‌ای از یک سیستم پیشران هسته‌ای را آماده کند که با کمک آن، انسان نما به مریخ اعزام کند.

ناسا دوباره درحال بررسی ایده‌ای قدیمی برای ارسال انسان‌ها به مریخ است. این سازمان می‌خواهد با همکاری دارپا (DARPA)، یک موتور را آزمایش کند تا ببیند که امکان استفاده از این فناوری در مأموریت‌های فضایی آینده وجود دارد یا خیر. این دو سازمان امیدوارند که تا سال ۲۰۲۷ بتوانند نمونه‌ای از فناوری جدید خود را به‌نمایش بگذارند.

واحد فناوری‌های فضایی مأموریت‌های ناسا از طریق برنامه «راکت آزمایشی عملیات‌های چابک میان ماه و زمین» (DRACO)، هدایت پروژه‌ای برای توسعه یک موتور جدید را برعهده خواهد گرفت که در یک فضاپیمای آزمایشی از سوی آژانس پروژه‌های تحقیقاتی پیشرفته دفاعی آمریکا یا همان دارپا استفاده خواهد شد.

ناسا می‌گوید فناوری پیشران حرارتی هسته‌ای (NTP) می‌تواند به فضاپیماها اجازه حرکت سریع‌تر را بدهد و در نتیجه مقدار تدارکات موردنیاز برای مأموریت‌های طولانی را پایین بیاورد. یک موتور NTD همچنین می‌تواند فضای بیشتری را برای حمل تجهیزات علمی و سوخت بیشتر فراهم کند.

اعزام انسان نما به مریخ

ناسا و دارپا می‌خواهند سرعت سفرهای فضایی را افزایش دهند

«بیل نلسون»، مدیر ناسا می‌گوید این سازمان امیدوار است که نمونه‌ای از فناوری پیشران حرارتی هسته‌ای پیشرفته آن‌ها تا سال ۲۰۲۷ آماده شود: «فضانوردان با کمک این فناوری جدید می‌توانند با سرعتی بیشتر از همیشه به اعماق فضا بروند و این توانمندی برای مأموریت‌های سرنشین‌دار به مریخ اهمیت زیادی دارد.»

«استفانی تامپکینز»، رئیس دارپا هم در این باره اضافه می‌کند: «وقتی درباره امنیت ملی فکر می‌کنید، مانورپذیری یکی از چیزهایی است که در عملیات‌های هوایی، زمین، دریایی و حتی زیردریایی اهمیت زیادی دارد و این چیزی است که تاکنون در فضا به‌قدر کافی به آن دست پیدا نکرده‌ایم.»

ناسا همچنین از طریق برنامه «مفاهیم پیشرفته نوآورانه» (NIAC) که ایده‌های جدید را بررسی می‌کند، به پروژه‌ای برای یک سیستم پیشران هسته‌ای بودجه داده است. این سیستم ادعا می‌کند که می‌تواند سفر به مریخ را از حداکثر ۹ ماه به ۴۵ روز کاهش دهد.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار