گوناگون

ساخت یک پهپاد عجیب توسط اوکراینی ها+ عکس

ساخت یک پهپاد عجیب توسط اوکراینی ها+ عکس

پارسینه: اوکراینی ها برای جنگ با روسیه یک پهپاد ساخته اند که که با پرینتر ۳ بعدی ساخته شده‌ است.

به گزارش پارسینه ، این پهپاد همانطور که از نامش پیداست، از چهار روتور معمولی و یک فریم عادی برخوردار است که هر کدام از سرباز‌های اوکراینی می‌توانند این وسایل را به راحتی تهیه کنند. نوع روتور‌ها دقیقا مشخص نیست، اما کوادکوپتر انتحاری و سه بعدی اوکراینی‌ها در قسمت جلویی خود، از یک دوربین FOXEER بهره می‌برد.

ساخت یک پهپاد عجیب توسط اوکراینی ها+ عکس


مهم‌ترین قسمت در کوادکوپتر اوکراین، به مهمات آن مربوط می‌شود. این موضوع هنوز به صورت رسمی تایید نشده است، اما برخی منابع گفته‌اند که کوادکوپتر سه بعدی و انتحاری اوکراینی‌ها، به نوع بهبود یافته‌ای از نارنجک‌های دستی (موسوم به RKG-۳) مجهز شده است.

نارنجک‌های RKG ۳ تماما ساخت روسیه هستند و وزن آن‌ها تقریبا به ۱.۲ کیلوگرم می‌رسد و می‌توانند ترکش‌های خود را تا شعاع ۳۰۰ متری خود، پراکنده کنند.

ساخت یک پهپاد عجیب توسط اوکراینی ها+ عکس

درست در بالای چاشنی نارنجک، یک ماژول الکترونیکی را می‌بینیم که به احتمال خیلی زیاد، یک ماژول ESP باشد. اگر ساده بیان کنیم، ماژول ESP می‌تواند اطلاعات را از طریق WiFi به یک گیرنده ارسال کند. ماژول‌های ESP مانند ESP۳۲ بیشتر برای پروژه‌های تجاری استفاده می‌شوند و در صنایع نظامی، آن چنان کاربردی ندارند؛ چرا که شعاع ارسال اطلاعات توسط ماژولی مانند ESP۳۲ در داخل منزل و با وجود دیوار‌ها و وسایل مختلف، به کمتر از ۲۰ متر می‌رسد. اما اگر یک آنتن مناسب را به ماژول ESP۳۲ وصل و آن را در محیط باز قرار دهیم، شعاع آن خیلی بیشتر خواهد شد.

احتمالا اپراتوری که کوادکوپتر انتحاری سه بعدی اوکراینی‌ها را از طریق دوربین کنترل می‌کند، به کمک همین ماژول می‌تواند چاشنی نارنجک را فعال کرده و کوادکوپتر انتحاری را به سمت هدف مورد نظر بفرستد. توجه داشته باشید که این نارنجک RKG ۳ در کوادکوپتر انتحاری اوکراین، با تسمه بسته شده است و امکان رهاسازی آن از ارتفاع وجود ندارد. این موضوع جایی جالب می‌شود که به ایده‌های قبلی اوکراینی‌ها در استفاده از پرینتر ۳ بعدی در جنگ با روسیه نگاه کنیم. برای مثال آن‌ها به کمک پرینتر ۳D، بالک‌های مخصوصی را برای نارنجک‌های دستی RKG ۳ درست کرده بودند و آن‌ها را بعد از رها سازی از کوادکوپتر‌های خود، بر سر نیرو‌های روسی می‌ریختند./خبر آنلاین

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار