گوناگون

بهترین خودروهای پورشه در سال ۲۰۲۴ را بشناسید

بهترین خودروهای پورشه در سال ۲۰۲۴ را بشناسید

پورشه یکی از برندهای محبوب تولید خودرو در ایران است که مدل‌های اسپرت و جذاب آن در بین جوانان بسیار طرفدار دارند. در این مقاله، بهترین خودروهای پورشه مدل سال ۲۰۲۴ را بررسی و معرفی خواهیم کرد.

پورشه به عنوان یکی از برندهای برجسته در صنعت خودروسازی شناخته می‌شود که نقش کلیدی در این عرصه دارد. این برند آلمانی از زمان‌های قدیم به عنوان سازنده‌ی خودروهای اسپرت، شاسی‌بلند و سدان‌های لوکس مشهور است.

در حال حاضر برند پورشه متعلق به کمپانی بزرگ فولکس واگن است و توسط این کمپانی مدیریت می‌شود. مرکز مدیریت این کمپانی نیز در اشتوتگارت آلمان واقع شده است.

عمده خودروهای پورشه از دیرباز به عنوان نماد تیم‌های مختلف در مسابقات رالی استفاده شده‌اند. از آغاز هزاره جدید، پورشه توانایی خود در طراحی و عرضه خودروهای لوکس را نیز ثابت کرده است. در این مطلب قصد داریم بهترین ماشین های پورشه ۲۰۲۴ را معرفی کنیم.

بنیانگذار پورشه، فردیناند پورشه است که از سنین جوانی توانایی و مهارت خاصی در طراحی خودرو داشت. او این توانایی را از پدر خود که که طراح فولکس واگن بیتل، یکی از پرفروش‌ترین خودروهای تمام دوران بود، به ارث برده بود.

همچنین خودروهای پورشه برای بهبود تجربه رانندگی لذت‌بخش به شکل موتور عقب طراحی می‌شوند. ما در ادامه این مطلب به معرفی بهترین اتومبیل های پورشه ۲۰۲۴ می‌پردازیم.

پورشه ۹۱۱ از دیرباز از جمله بهترین مدل‌های پورشه بوده و نسخه ۲۰۲۳ این خودرو نیز می‌تواند یکی از بهترین خودروهای پورشه در سال ۲۰۲۴ است که از یک موتور توئین توربو ۳ لیتری و ۶ سیلندر برخوردار است.

مدل Carrera این محصول با قدرت موتور ۳۷۹ اسب بخار قدرت، نسخه S با قدرت موتور ۴۴۳ اسب بخار قدرت و مدل GTS با نسخه ۴۷۳ اسب بخار قدرت عرضه شده‌اند و همگی بهترین خودرو پورشه ۲۰۲۴ هستند.

به طور استاندارد تمام مدل‌های ۹۱۱ مدل ۲۰۲۳ از گیربکس اتوماتیک ۸ سرعته‌ای با کارآمدی بسیار بالا برخوردارند اما گزینه گیربکس دستی هفت سرعته هم برای مدل‌های S و GTS این خودرو به عنوان یکی از بهترین خودرو پورشه در سال ۲۰۲۴ در دسترس قرار دارد.

پورشه ۹۱۱ کوپه و کابریولت به عنوان بهترین خودروهای پورشه ۲۰۲۴ به صورت دیفرانسیل عقب استاندارد عرضه می‌شوند اما به عنوان یک گزینه می‌توان آن‌ها را با سیستم چهار چرخ محرک هم سفارش داد. البته مدل تارگا به عنوان بهترین ماشین پورشه ۲۰۲۴ دارای سیستم چهار چرخ محرک است.

تست‌های شتاب مدل‌های مختلف ۹۱۱ با نتایج شگفت‌آوری همراه بوده و برای مثال نسخه GTS به عنوان بهترین ماشین پورشه در سال ۲۰۲۴  با گیربکس ۸ سرعته اتوماتیک ظرف تنها ۲.۸ ثانیه به سرعت ۶۰ مایل بر ساعت می‌رسد. این رقم در نسخه‌ای با گیربکس دستی هم برابر با ۳.۲ ثانیه است که باز هم این محصول را به بهترین اتومبیل پورشه ۲۰۲۴ بدل می‌کند.

در بحث مصرف سوخت هم با بهترین اتومبیل پورشه در سال ۲۰۲۴ مواجهیم و این محصول با مصرف ۷.۸ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر در شهر و ۱۰.۶ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر در بزرگراه یکی از بهترین خودروهای مصرفی دنیا به شمار می‌رود. از طرفی مدل Carrera S این خودرو به عنوان برترین خودرو پورشه ۲۰۲۴ به عنوان کم‌مصرف‌ترین خودرو در سری ۹۱۱ شناخته می‌شود.

قیمت پورشه ۹۱۱ مدل ۲۰۲۳ از ۵ میلیارد تومان آغاز می‌شود. البته قیمت ماشین پورشه در ایران به تومان در برترین مدل‌ها تا ۱۱ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان هم می‌رسد.

پورشه تایکان مدل ۲۰۲۴ هم از جمله بهترین خودروهای پورشه ۲۰۲۴ است. این مدل البته از نظر ظاهری تفاوت خاصی با نسل‌های قبلی ندارد اما در عوض و در بحث مشخصات فنی با تغییرات زیادی عرضه شده است.

خودروسازان اروپایی به خصوص آلمان‌ها، معمولا مدل‌های فیس‌لیفت را با تغییرات ظاهری کمی عرضه می‌کنند. پورشه هم به عنوان یکی از مهمترین خودروسازان آلمانی از این قاعده مستثنی نیست و مدل ۲۰۲۴ تایکان را که از برترین خودرو پورشه در سال ۲۰۲۴ است با کمترین تغییرات ظاهری عرضه کرده است.

این خودرو در نسخه توربو S به عنوان برترین ماشین پورشه ۲۰۲۴ با یک پیشرانه با توان تولید ۹۳۸ اسب بخار قدرت عرضه می‌شود که در قیاس با نسخه فعلی که توان تولید ۷۵۰ اسب بخار قدرت را دارد بسیار بالا محسوب می‌شود و مدل ۲۰۲۴ تایکان را به برترین ماشین پورشه در سال ۲۰۲۴ بدل می‌کند. این عنوان تا سال‌ها مختص به ۹۱۸ اسپایدر با ۸۸۷ اسب بخار قدرت بود.

موتورهای برقی تایکان اس جدید گرچه ۹ کیلوگرم سبک‌تر هستند، اما با تغییراتی که در اجزای آن‌ها اعمال شده تا ۱۰۷ اسب بخار قدرت بیشتری تولید می‌کنند. همچنین تایکان توربو اس با اتکا به همین قدرت موتور ارتقا یافته ظرف ۲.۳ ثانیه به شتاب صفر تا صد می‌رسد که آن را به برترین اتومبیل پورشه ۲۰۲۴ بدل می‌کند.

گرچه درباره نسخه‌های مختلف تایکان ۲۰۲۴ و قدرت موتور آن‌ها اطلاعاتی منتشر نشده اما پورشه تایید کرده که نسخه پایه تک موتوره با قدرت موتور ۴۸۳ اسب بخار عرضه می‌شود.

تایکان از نظر شتاب و هندلینگ عملکرد خیلی خوبی دارد و از بهترین خودروهای پورشه ۲۰۲۴ محسوب می‌شود اما برد حرکتی پایین‌تر پاشنه آشیل آن است. پورشه کوشیده با تغییراتی در نسخه‌های جدیدتر، این ضعف را برطرف کند تا تایکان برترین اتومبیل پورشه در سال ۲۰۲۴ باشد.

ماشین جدید پوشه در تمامی تریم‌ها با سیستم تعلیق بادی عرضه می‌شود و مشتریان می‌توانند مدل‌های چهار چرخ محرک آن را با آپشن سواری فعال سفارش دهند. این آپشن با هوشمند‌سازی سیستم تعلیق، کیفیت سواری تایکان به عنوان پورشه ماشین جدید را بهبود می‌بخشد.

قیمت پورشه تایکان ۲۰۲۴ از ۱۰۱ هزار دلار در نسخه‌های پایه آغاز می‌شود و تا ۲۱۳ هزار دلار هم می‌رسد. این یعنی قیمت ماشین پورشه در ایران به تومان بین ۵ میلیارد و ۵۵۵ میلیون تومان تا ۱۱ میلیارد و ۷۱۵ میلیون تومان خواهد بود.

پورشه کاین مدل ۲۰۲۴

پوشه کاین ۲۰۲۴ نیز از جمله بهترین خودروهای پورشه ۲۰۲۴ محسوب می‌شود که از زمان عرضه مورد استقبال شدید طرفداران قرار گرفته است. این خودرو لاکچری و جذاب به عنوان یکی از بهترین ماشین های پورشه ۲۰۲۴ در دو تیپ پایه و اس روانه بازار شده و از نظر فنی عملکرد بسیار خوبی دارد.

پورشه کاین علاوه بر ظاهر زیبا و لاکچری، کابینی جادار و مجهز دارد که آسایش هرچه بیشتر سرنشینان را به ارمغان می‌آورد. این خودرو به عنوان یکی از بهترین اتومبیل های پورشه ۲۰۲۴ دارای یک موتور ۳ لیتری شش سیلندر توربو است که می‌تواند ۳۴۸ اسب بخار قدرت و ۵۰۰ نیوتن‌متر گشتاور تولید کند. در قیاس با مدل قبلی، این مورد از بهترین خودروهای پورشه در سال ۲۰۲۴ تا ۱۳ اسب بخار قدرت و ۵۰ نیوتن‌متر گشتاور بیشتری تولید می‌کند.

با این پیشرانه قدرتمند، شتاب صفر تا صد این خودرو جذاب تنها ۵.۷ ثانیه است و با سفارش نسخه Sport Chrono این عدد تا ۵.۴ ثانیه کاهش می‌یابد. با استفاده از تایرهای تابستانی، حداکثر سرعت پورشه کاین ۲۰۲۴ به عنوان یکی از بهترین خودرو پورشه ۲۰۲۴ تا ۲۴۸ کیلومتر بر ساعت می‌رسد.

پورشه کاین مدل اس به عنوان یکی از بهترین خودرو پورشه در سال ۲۰۲۴ از یک پیشرانه ۴ لیتری توئین توربو ۸ سیلندر برخوردار است که قادر به تولید ۴۶۸ اسب بخار قدرت و ۶۰۰ نیوتن‌متر گشتار است. به این ترتیب، پورشه کاین ۲۰۲۴ ظرف مدت تنها ۴.۴ ثانیه از صفر به صد می‌رسد. البته این زمان با استفاده از نسخه Sport Chrono این خودرو تا ۴.۴ ثانیه کاهش پیدا می‌کند. حداکثر سرعت مدل اس پورشه کاین ۲۰۲۴ هم برابر با ۲۷۲ کیلومتر بر ساعت است که آن را به یکی از بهترین ماشین پورشه ۲۰۲۴ بدل می‌کند.

از دیگر مشخصات کاین ۲۰۲۴ می‌تواند به سیستم انتقال قدرت AWD و قابلیت یدک‌کشی ۳۵۰۰ کیلوگرم بار اشاره کرد. این خودرو که بهترین ماشین پورشه در سال ۲۰۲۴ است از یک گیربکس ۸ سرعته اتوماتیک تیپ ترونیک S و همچنین قابلیت مدیریت تعلیق فعال انحصاری برخوردار است. این موضوع رانندگی نرم در سرعت‌های پایین و هندلینگ مناسب در پیچ‌ها و ناهمواری‌ها را به دنبال دارد.

پورشه کاین ۲۰۲۴ به عنوان بهترین اتومبیل پورشه ۲۰۲۴ در دو مدل پایه و اس عرضه شده که دومی پیشرانه قدرتمندتری دارد. قیمت پورشه کاین ۲۰۲۴ برابر با ۷۹ هزار دلار و قیمت نسخه اس آن ۹۵ هزار دلار اعلام شده است. این یعنی قیمت ماشین پورشه در ایران به تومان بین ۴ میلیارد و ۴۰۰ تا ۵ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان است. پورشه کاین اما به عنوان بهترین اتومبیل پورشه در سال ۲۰۲۴ ارزش این رقم را دارد.

پورشه ۷۱۸ باکستر مدل ۲۰۲۳

پورشه ۷۱۸ باکستر نسخه ۲۰۲۳ نیز از جمله بهترین خودروهای پورشه ۲۰۲۴ است. تجربه رانندگی مناسب، هندلینگ بی‌نظیر، موتور توربوشارژ با توان بالا در کنار فرمان‌پذیری ایده‌آل، از مهمترین مزایای این خودرو است که سبب شده با یکی از برترین خودرو پورشه ۲۰۲۴ مواجه باشیم.

مدل ۲۰۲۳ که نسل چهارم این خودرو است با بروزرسانی‌های متعددی عرضه شده، اما همچنان فضای توسعه زیادی دارد. پورشه باکستر ۷۱۸ مدل ۲۰۲۳ به عنوان یکی از برترین خودرو پورشه در سال ۲۰۲۴ با دو موتور مختلف عرضه می‌شود که یکی موتور ۲ لیتری چهار سیلندر با توان تولید ۳۹۴ اسب بخار قدرت و دیگری یک موتور ۴ لیتری شش سیلندر تنفس طبیعی است.

هر دو تریم این خودرو به عنوان برترین ماشین پورشه ۲۰۲۴ با یک گیربکس شش سرعته دستی عرضه می‌شود که نیروی تولیدشده توسط موتور را به چرخ‌ها می‌رساند. البته امکان انتخاب یک گیربکس هفت سرعته اتوماتیک و دوکلاچه که تیز و فرزتر است نیز وجود دارد. هر دو گیربکس هماهنگی خوبی با شاسی و موتور خودرو دارند و آن را به یکی از برترین ماشین پورشه در سال ۲۰۲۴ بدل می‌کنند.

پورشه پانامرا مدل ۲۰۲۳

پورشه پانامرا ۲۰۲۳ نیز از جمله بهترین خودروهای پورشه ۲۰۲۴ است که در واقع تنها خودرو چهاردر پورشه محسوب می‌شود. پانامرا از جهات بسیاری با سنت رایج پورشه متفاوت است. چهار در دارد، موتور آن در جلو قرار گرفته و برای خانواده طراحی شده است.

سواری این مدل از برترین اتومبیل پورشه ۲۰۲۴ بسیار ایده‌آل است. در نسخه پایه این خودرو به صورت دیفرانسیل عقب عرضه می‌شود اما دارای سیستم چهار چرخ محرک نیز هست. برای توان بالاتر، امکان سفارش مدل پانامرا ۴S AWD را خواهید داشت که با موتور دو توربو V۶ با توان ۴۴۰ اسب بخار عرضه شده است و برترین اتومبیل پورشه در سال ۲۰۲۴ محسوب می‌شود.

پورشه در نسخه ۲۰۲۴ این خودرو به طور کلی تغییرات قابل توجهی اعمال نکرده که قابل ذکر باشد اما مهمترین تغییر فنی، برخورداری از کرو کنترل تطبیقی استاندارد در تمام سطوح تریم است.

مدل‌های پایه پورشه ماشین جدید با یک پیشرانه توربوشارژ ۲.۹ لیتری V۶ عرضه می‌شوند که توان تولید ۳۲۵ اسب بخار قدرت را دارد و شتاب صفر تا صد آن ۴.۴ ثانیه است.

برترین نسخه ماشین جدید پورشه یعنی پورشه پانامرا GTS با یک موتور دو توربوشارژ ۴ لیتری V۸ با توان تولید ۴۷۳ اسب بخار قدرت عرضه می‌شود و شتاب صفر تا صد آن برابر با ۳.۲ ثانیه است. این خودرو به عنوان یکی از بهترین ماشین های پورشه ۲۰۲۴ در نسخه‌ پلاگین هیبریدی نیز عرضه می‌شود که از توان تولید ۴۵۵ اسب بخار قدرت و ۵۵۲ نیون‌متر گشتاور برخوردار است.

قیمت پورشه پانامرا ۲۰۲۳ از ۹۳ هزار دلار در نسخه پایه آغاز می‌شود تا ۱۳۷ هزار دلار برای برترین نسخه می‌رسد. این قیمت ماشین پورشه در ایران به تومان را بین ۵ میلیارد و ۱۱۵ میلیون تا ۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان قرار می‌دهد.

پورشه ماکان مدل ۲۰۲۴

پورشه ماکان مدل ۲۰۲۴ یکی از بهترین خودروهای پورشه ۲۰۲۴ است. پورشه نسل جدید ماکان را به عنوان یک خودرو برقی قدرتمند رونمایی کرده است. این محصول بعد از تایکان ۲۰۱۹، دومین خودرو برقی پورشه محسوب می‌شود.

ماکان ۲۰۲۴ از یک باتری ۱۰۰ کیلووات ساعتی برخوردار است که ۹۵ کیلووات ساعت آن قابل استفاده است و از معماری ۸۰۰ ولتی برای شارژ سریع هم پشتیبانی می‌کند. پورشه می‌گوید باتری ماکان به عنوان یکی از بهترین ماشین های پورشه ۲۰۲۴ از شارژر ۲۷۰ کیلوواتی نیز پشتیبانی می‌کند و این یعنی ظرف مدت زمان ۲۱ دقیقه از ۱۰ تا ۸۰ درصد شارژ می‌شود.

گرچه در حال حاضر شعاع حرکتی پورشه ماکان ۲۰۲۴ اعلام نشده، اما با مشخصاتی که این مورد از بهترین اتومبیل های پورشه ۲۰۲۴ دارد انتظار بر این است که شعاع حرکتی حدودا ۵۰۰ کیلومتری داشته باشد.

این خودرو جدید به عنوان یکی از بهترین خودروهای پورشه در سال ۲۰۲۴ در دو نسخه با نام‌های ماکان ۴ و ماکان توربو عرضه می‌شود که هر دو از یک موتور برقی و سیستم چهار چرخ محرک برخوردارند.

ماکان ۴ به عنوان ماشین جدید پورشه با ۴۰۲ اسب بخار قدرت و گشتاور ۶۴۹ نیوتن‌متری، شتاب صفر تا صد ۴.۹ ثانیه‌ای دارد و حداکثر سرعت آن هم ۲۱۸ کیلومتر بر ساعت است که آن را به بهترین خودرو پورشه ۲۰۲۴ بدل می‌کند.

پورشه ماشین جدید در نسخه ماکان توربو با پیشرانه‌ای با توان تولید ۶۳۰ اسب بخار قدرت و گشتاور ۱۱۲۹ نیوتن‌متری عرضه که شتاب صفر تا صد آن تنها ۳.۱ ثانیه است. حداکثر سرعت بهترین خودرو پورشه در سال ۲۰۲۴ نیز ۲۵۹ کیلومتری بر ساعت است.

هر دو مدل ماکان به طور استاندارد با سیستم تعلیق بادی و کنترل الکترونیکی تعلیق فعال پورشه عرضه می‌شوند. پورشه می‌گوید ماکان دارای کمک‌فنرهایی با فناوری دو سوپاپ است که دامنه انتخاب بیشتری در اختیار راننده در عملکرد خودرو قرار می‌دهد.

ماکان با ضریب درگ ۰.۲۵ یک خودرو بسیار آیرودینامیک محسوب می‌شود و این مسئله با فلاپ‌های خنک‌کننده فعال در ورودی‌های هوای جلو، پوشش‌های انعطاف‌پذیر زیر بدنه و طراحی خاص دماغه خودرو فراهم شده است.

از دیگر مشخصات این مدل از بهترین ماشین پورشه ۲۰۲۴ باید به صندوق جلو با ظرفیت ۸۰ لیتری، فرمان‌پذیری خوب چرخ‌های عقب تا ۵ درجه و رینگ‌های ۲۲ اینچی اشاره کرد.

داخل کابین این مورد از بهترین ماشین پورشه در سال ۲۰۲۴ یک نمایشگر ۱۰.۹ اینچی مخصوص راننده، نمایشگر ۱۲.۶ اینچی مرکزی و نمایشگر سربالا هدآپ ۸.۷ اینچی به کار رفته است.

قیمت پورشه ماکان ۲۰۲۴ در نسخه پایه برابر با ۸۰.۴۵۰ هزار دلار اعلام شده و در مدل توربو به ۱۰۶.۹۵۰ دلار می‌رسد. قیمت ماشین پورشه در ایران به تومان با این اوصاف بین ۴ میلیارد و ۴۲۴ میلیون تا ۵ میلیارد و ۸۸۲ میلیون تومان است.

پورشه پانامرا مدل ۲۰۲۴

پورشه پانامرا ۲۰۲۴ نیز از جمله بهترین خودروهای پورشه ۲۰۲۴ است که یک هیولای ۴ در جذاب و قدرتمند محسوب می‌شود. این محصول در نسخه پرچمدار خود یعنی پانامردا توربو ای-هیبرید به یک پیشرانه ۴ لیتری توربو دوقلو ۸ سیلندر مجهز است که در هماهنگی با یک موتور برقی و یک بسته باتری ۲۵.۹ کیلوواتی، در مجموع خروجی ۶۷۰ اسب بخار و گشتاور ۹۲۹ نیوتن‌متر را فراهم می‌کند.

این مورد از بهترین اتومبیل پورشه ۲۰۲۴ با سامانه چهار چرخ محرک فعال عرضه می‌شود و شتاب صفر تا صد آن هم ۳ ثانیه است. حداکثر سرعت این مورد از بهترین اتومبیل پورشه در سال ۲۰۲۴ هم ۳۱۴ کیلومتر اعلام شده است و وظیفه انتقال نیروی موتور به چرخ‌ها را هم یک گیربکس ۸ سرعته اتوماتیک پی دی کی برعهده دارد.

دو نسخه دیگر این خودرو یعنی پانامرا و پانامرا ۴ هم از یک موتور ۲.۹ لیتری شش سیلندر با توان تولید ۳۴۸ اسب بخار قدرت و ۴۹۹ نیوتن‌متر گشتاور برخوردار هستند که طی شتاب صفر تا صد آن برابر با ۵ ثانیه است و این دو را به بهترین ماشین های پورشه ۲۰۲۴ بدل کرده است.

حداکثر سرعت این مورد از بهترین اتومبیل های پورشه ۲۰۲۴ نیز برابر با ۲۷۲ کیلومتر بر ساعت است. البته پانامرا ۴ با سیستم چهار چرخ محرک شتاب صفر تا صد ۴.۷ ثانیه‌ای دارد و حداکثر سرعت آن هم برابر با ۲۷۰ کیلومتر است.

ماشین جدید پورشه از سیستم تعلیق تطبیقی جدیدی نیز برخوردار است که هندلینگ و نرمی خوبی برای این خودرو به دنبال دارد. فرمان‌پذیری عقب نیز به عنوان یک آپشن سفارشی برای نسخه ای-هیبرید وجود دارد. در بحث طراحی، طراحی نسل سومی این خودرو که از بهترین خودروهای پورشه در سال ۲۰۲۴ است تفاوت خاصی با نسل‌ها و مدل‌های قبلی ندارد و در مجموع چند بروزرسانی جزئی دیده می‌شود.

قیمت پورشه پانامرا ۲۰۲۴ از ۱۰۱.۵۵۰ دلار آغاز می‌شود و تا ۱۰۸.۵۵۰ دلار برای نسخه پانامرا ۴ می‌رسد. البته قیمت نسخه ای هیبریدی این محصول هنوز قیمت‌گذاری نشده است. با این اوصاف قیمت ماشین پورشه در ایران به تومان بین ۵ میلیارد و ۵۸۵ میلیون تا ۵ میلیارد و ۹۷۰ میلیون تومان خواهد بود.

 

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار