گوناگون

کارمند باشخصیت این شکلی است

کارمند باشخصیت این شکلی است

رفتار کارمندان در محیط کار نشان دهنده شخصیت آنهاست پس برای حفظ ادب و شخصیت در محل کار رفتارهای اشتباه و نامناسب را بشناسید تا هیچوقت آن ها را انجام ندهید.

محل کار یک عرصه حرفه ای است که هر حرکت شما تعیین کننده شخصیت رفتاری شما در محل کار است. شخصیت شما از طریق هر ارائه یا نحوه تعامل شما با همکارانتان دیده می شود.

گاهی اوقات، اشتباهات خاصی وجود دارد که شما را به عنوان یک کارمند نامناسب و غیر اصولی در محل کار نشان میدهد در حالیکه شما متوجه هیچ کدام آنها نیستید، اشتباهاتی که به آنها اشاره خواهیم کرد.

برای اصلاح اشتباهاتی که ممکن است ناخودآگاه مرتکب شوید، کارهای غیرحرفه ای ذکر شده در این بخش از نمناک را که ممکن است در محل کار انجام دهید، تکرار نکنید.

قطع حرف و گفتگوی دیگران

هرگز وقتی کارمندان دیگر صحبت می کنند، با نیت بیان نظر خود، صحبت آنها را قطع نکنید. وقتی نوبت شما رسید، صحبت کنید، اما زمانی که دیگران در حال صحبت کردن هستند، در این بین وارد گفتگوی آنها نشوید چراکه این رفتار شما را به عنوان یک همکار بی حوصله نشان می دهد که آداب معاشرت در محل کار را نمی داند.

نادیده‌گرفتن دائمیِ همکاران

اگر می خواهید در محل کارتان حرفه ای دیده شوید، وقتی وارد محل کارتان می‌شوید یا با همکاری روبه‌رو شدید، همیشه حضور سایرین را به رسمیت بشناسید و با آنها سلام و احوالپرسی کنید البته رابطه بیش از حد صمیمی مدنظرمان نیست.

ترک نکردن محل کار در شرایط بن‌بست

اگر مدیر یا همکارانتان اصول اخلاقی و حرفه‌ای را در کارشان رعایت نمی‌کنند و با آنها سازگاری ندارید و موجب رنجشتان می شوند، به هر طریقی که شده شغلتان را حفظ نکنید و به فکر تغییر شغل باشید زیرا این کار ممکن است باعث به‌بن‌بست‌رسیدن مسیر حرفه‌ای شما شود.

بی احترامی به رئیس

یکی از مواردی که حرفه ای بودن شما را در محیط کار نشان می دهد، رعایت همیشگیِ ادب در محیط کار و احترام به سلسله مراتب در هر شرایطی است. فرقی ندارد که از رئیستان خوشتان می‌آید یا نه، او به هر حال رئیس شماست و کماکان باید احترامش را حفظ کنید.

دیر رسیدن به محل کار

دیر رسیدن به محل کار و جلسات همیشه به عنوان یک رفتار بسیار غیرحرفه ای تلقی می شود. از دیر رسیدن به محل کار خودداری کنید، مگر اینکه شرایط اضطراری وجود داشته باشد. خانه خود را کمی زودتر ترک کنید تا چند دقیقه قبل از هر کاری یا جلسه ای در محل کارتان حضور داشته باشید.

شلوغ کردن میز کار

تمیز بودن میز کارتان نه تنها سبب تمرکز بهتر شما می شود بلکه تأثیر زیادی روی دیدگاه همکاران و مدیرانتان نسبت به شما دارد پس فقط روزی 5 دقیقه و در پایان وقت اداری کاغذها و وسایل و یادداشت‌های روی میزتان را مرتب کنید.

گله و شکایت

شکایت از هر چیزی مربوط به کار، یا بدتر از آن، از زندگی شخصی شما، حرکتی بسیار غیرحرفه ای است. همکاران شما ممکن است آن را به روی شما نیاورند، اما این را بدانید که با چنین رفتاری نظرشان در مورد شما تغییر خواهد کرد.

فراموش‌کردن اهمیت کار گروهی

یکی از اشتباهاتی که برخی کارمندان در محل کار مرتکب می شوند، فراموش‌کردن اهمیت کار گروهی است. اگر شما همکاری نمایید و به مدیر یا همکارانتان کمک کنید، نه تنها حرفه ای دیده می شوید، بلکه آنها ممکن است شما را به‌عنوان عنصر کلیدی موفقیت شغلی خود ببینند و سعی ‌کنند به هیچ قیمتی از دستتان ندهند.

رقابت دائمی با همه

یکی از اصول موفقیت بهترین بودن درهر کاری که انجام می دهید، می باشد اما نمایش این برتری و رقابت دائمی با همه ایده خوبی نیست.

تشکر نکردن

همیشه قدردان زحمات دیگران باشید پس از مدیران یا همکارانتان برای کمک‌هایی که به شما می‌کنند تشکر کنید تا در بین آنها به‌عنوان آدمی قدرناشناس و غیر اخلاقی مطرح نشوید.

بد لباس پوشیدن

محل کار شما مکانی حرفه ای است که در آن باید حرفه ای و مناسب لباس بپوشید. با لباس‌های غیررسمی ظاهر نشوید که این احساس را ایجاد کند که مسئله پوشش برایتان مهم نیست و به این مسئله که چگونه در دفترتان به نظر می‌رسید اهمیتی نمی دهید.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار