گوناگون

چگونه خودمونو خوشحال کنیم؟

چگونه خودمونو خوشحال کنیم؟

شما برای شاد و خوشحال بودن در زندگی به فرد دیگری نیاز ندارید. هر فردی می تواند با بهترین راه ها عامل خوشحالی خودش باشد.

همه ما باید در زندگی یاد بگیریم که خودمان را خوشحال کنیم. قرار نیست که دیگران یا شرایط به گونه‌ ای باشد که باعث خوشحالی ما شود. اگر یاد بگیریم که چگونه عامل خوشحالی خودمان باشیم و هر وقت ناراحت بودیم به خودمان بیاییم و حس شادی را به خود هدیه کنیم، قطعاً زندگی برایمان راحت‌ تر پیش می‌ رود اما چگونه باید این کار را انجام داد؟ در این قسمت از نمناک در این باره توضیح مفصل خواهیم داد.

با خودتان فقط حرفهای خوب بزنید

احتمالاً نجواها و صدا های مختلفی در ذهن تان می پیچد و شما باید کنترل این جملات را در دست بگیرید. فقط چیزهای خوب و زیبا به ذهن تان بگویید. اجازه دهید که ذهن تان فقط از سمت شما تعریف و تمجید بشنود که قطعاً با انجام این کار، آرامش بیشتری پیدا می کنید.

یاد بگیرید که زندگی یک فرآیند است

قرار نیست ما در زندگی به نتیجه خیلی خاصی برسیم. زندگی یک مرحله بزرگ و یک فرآیند است که باید آن را پشت سر بگذاریم و با همه سختی هایش بالاخره سپری می‌ شود. پس زمان و فرصتی برای ناراحتی و افسردگی نیست.

خودتان را با دیگران مقایسه نکنید

این مهم ترین چیزی است که باید آن را رعایت کنید. از مقایسه کردن خودتان با دیگران دست بردارید و بدانید که به نوبه خود منحصر به فرد هستید و قطعاً استعداد هایی دارید که هیچ کس آن را ندارد.

همیشه خودتان را ببخشید

بعضی از افراد مدام با خودشان کلنجار می روند که چرا در گذشته فلان اشتباه را انجام داده اند؛ اما برای این که حال بهتری پیدا کنید، باید یاد بگیرید که چگونه خودتان را ببخشید و اشتباهات تان را قبول کنید.

از افرادی که به شما حس بد می‌ دهند؛ دوری کنید

افرادی در زندگی هستند که باعث ایجاد حس منفی در شما می شوند. بهتر است که از آن ها عبور کنید و تا جایی که می توانید در کنارشان قرار نگیرید. قطعاً حذف آن ها از زندگی تان باعث می‌ شود که انرژی منفی کم تری را احساس کنید و شادتر باشید.

سلامتی خود را اولویت قرار دهید

شما باید غذای سالم بخورید تا بدن سالم و در عین حال ذهن سالم تری داشته باشید. مصرف شیرینی جات و چربی ها را کاهش دهید. به دنبال مصرف سبزیجات و میوه ها بروید و ویتامین ها و مکمل های لازم را به بدن برسانید و به طور منظم ورزش کنید.

برای خودتان پول خرج کنید

یکی از مهم ترین عوامل شاد زیستن این است که برای خودتان پول خرج کنید. زمانی که چیزی برای خود می خرید، قطعاً بهترین حس را پیدا می کنید که به خودتان ارزش داده اید و در نتیجه در طول روز احساس شادی خواهید داشت. پس حتماً این کار ها را برای شخص خودتان انجام دهید.

زمانی را به سرگرمی اختصاص دهید

همیشه در طول هفته برای سرگرمی خود برنامه ریزی داشته باشید. فعالیتی را انجام دهید که برایتان خوشحال کننده و جالب است. با انجام این کار ذهن تان هم حس بهتری پیدا می‌ کند.

یک نقطه آرامش داشته باشید

مکانی که بیشترین زمان را در آن سپری می کنید، به راحت ترین مکان ممکن تبدیل کنید. همه ما در طول روز مکان هایی را انتخاب می کنیم که بیشتر زمان خود را در آن جا سپری کنیم. بهترین حالت این است که این مکان ها را به راحت ترین شکل ممکن برای خودتان آماده کنید.

حتماً سه وعده غذایی را مصرف کنید

بسیاری از افراد رژیم‌ های سخت می ‌گیرند و بیشترِ طول روز گرسنه هستند. گرسنگی بیش از حد باعث می‌ شود که عصبی شوید اما اگر به دنبال شاد زیستن هستید، حتماً سه وعده با کیفیت بخورید. اگر هم رژیم دارید، می توانید مقدار غذا ها را کم تر کنید اما از کیفیت آن ها هرگز نکاهید.

به افراد نیازمند کمک کنید

هیچ چیز بهتر از این نیست که حس شادی را به دیگری انتقال دهید. با کمک کردن به افراد نیازمند می توانید عامل شادی آن ها باشید که شادی شان باعث می شود تا خودتان هم خوشحال شوید.

ده بار نفس عمیق بکشید

نفس عمیق باعث می شود که هوای تازه وارد اکسیژن کنید و در نتیجه اکسیژن رسانی صحیح هم باعث می شود که ذهن تان بهتر کار کند و قطعاً حال بهتری هم خواهید داشت و شادتر خواهید شد، زیرا احساس ریلکسی و آرامش می کنید.

لبخند بزنید

زمانی که تظاهر به شادی کنید، خودتان هم کم کم احساس می کنید که شاد شده‌ اید. پس همیشه لبخند به لب داشته باشید؛ چرا که لبخند داشتن، ناخوداگاه به ذهن شما فرمان می‌ دهد که شاد شود.

از خودتان قدردانی کنید

هنگامی که کار خوبی انجام می دهید، از خودتان سپاسگزار باشید. انجام این کار باعث می شود که حس بهتری نسبت به خود پیدا کنید.

مدیتیشن کنید

یکی از بهترین راه ها برای آرام کردن ذهن و شاد زیستن این است که مدیتیشن انجام دهید.‌ مدیتیشن ذهن شما را ریست می کند و باعث می‌ شود که اطلاعات ذهنتی تان طبقه‌ بندی شود و حس آرامش و شادی به شما القا گردد.

حتماً بیرون از منزل بروید

قطعاً محیط داخل منزل به خاطر اینکه یک محیط بسته و محدود است، باعث ایجاد حس ناراحتی و کسلی در شما می شود. چند وقت یک بار از خانه بیرون بروید، پیاده‌ روی کنید، مردم را ببینید تا دوباره انرژی و شادی به شما برگردد.

با کسی که دوستش دارید؛ زمان بیشتری را سپری کنید

سعی کنید با کسانی که دوستشان دارید زمان بیشتری را سپری کنید تا حس افسردگی و اضطراب در شما کاهش پیدا کند و بتوانید دوباره انرژی بگیرید.

گوشی موبایل را کنار بگذارید

این که بخواهید مدام در شبکه‌ های اجتماعی باشید، باعث می شود که ناخودآگاه خودتان را با دیگران مقایسه کنید. بهتر است که گوشی موبایل را برای چندین ساعت بگذارید و در دنیای واقعی زندگی کنید. به جای گوشی موبایل به سراغ کتاب، تماشای یک فیلم جذاب یا آشپزی بروید و هر کاری را که دوست دارید، بیرون از فضای موبایل به انجام برسانید.

ورزش کنید

برای این که شاد زندگی کنید، باید ورزش کنید. ورزش باعث می شود که تمام اعضای بدن شما اکسیژن بیشتری دریافت کنند و از این که به خودتان ارزش داده اید و برای جسم تان و سلامتی ‌تان تلاش می کنید، نا خود آگاه شاد شوید.

چیز جدید یاد بگیرید

همیشه به دنبال یادگیری چیز های جدید باشید. لازم نیست که یک رشته دانشگاه را انتخاب کنید. می توانید نقاشی، آشپزی، کار های ورزشی یا یک زبان جدید بیاموزید که به شما انگیزه دوباره می دهد.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار