گوناگون

خوردن یک غذا ۵ ثانیه پس از برخورد به زمین بی‌خطر است؟

خوردن یک غذا ۵ ثانیه پس از برخورد به زمین بی‌خطر است؟

اگر غذایی روی زمین ریخت و بلافاصله برداشته شد،‌خوردنش اشکالی ندارد؟

به گزارش پارسینه و به نقل از خبر آنلاین؛ فرهاد طالبیان: «هر وقت پسرم غذا را روی زمین می‌اندازد، می‌خواهد آن را بخورد. او سعی می‌کند از "قانون ۵ ثانیه" استفاده کند که می‌گوید اگر غذا ۵ ثانیه یا کمتر پس از برخورد به زمین برداشته شود، خوردن آن بی خطر است. آیا این درست است؟»

پاسخ کارشناسان به این سوال منفی است. آنها می‌گویند خوردن غذایی که روی زمین افتاده، هرگز ایده خوبی نیست. قانون ۵ ثانیه فقط خیال بافی است چراکه باکتری‌ها می‌توانند به محض برخورد با غذا به زمین بچسبند و غذاهایی که سطوح مرطوب دارند، مانند یک تکه سیب، حتی راحت‌تر از چیزهایی مانند بیسکوئیت، باکتری‌ها را جذب می‌کنند.

پس حتی غذاهایی که به سرعت و بلافاصطه از روی زمین برداشته می‌شوند، نیز ممکن است آلوده شوند. کف‌های کثیف کع قطعا خطرات آشکار ه و قابل دیدنی دارند، اما آن‌هایی که تمیز به نظر می‌رسند نیز می‌توانند حاوی باکتری‌ها نیز باشند. برخی از میکروب‌ها می توانند برای مدت طولانی روی زمین زنده بمانند و البته دیدن آنها غیرممکن است.

پس با آن تکه لذیذ از هر چیزی که از دست شما افتاد، چه کار می‌کنید؟ مطمئن‌ترین انتخاب این است که آن را دور بیاندازید.

منبع: kidshealth

 

ارسال نظر

 • س ح

  همش روغه من خودم یک عدد فندق اغتاد روی زمین و سریع برداشتم و خوردم اما آنچنان اسهالی گرفتم خیر سر این دانشمندان الکی که نگو

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار