گوناگون

با این خوراکی‌ها جلوی پرخوری را بگیرید

با این خوراکی‌ها جلوی پرخوری را بگیرید

پارسینه: خوراکی‌هایی که باعث کاهش پرخوری می‌شوند، معمولاً شامل غذاهای پرپروتئین، موادی با فیبر بالا، مواد چربی کم و همچنین غذاهایی با سطح قابل قبول کالری هستند. سبزیجات، میوه‌ها، ماهی، مرغ، غلات کامل، و آجیل‌ها از جمله این دسته خوراکی‌ها هستند.

خوراکی‌هایی که پرخوری را کنترل می‌کنند، اغلب دارای ویژگی‌هایی هستند که باعث ایجاد احساس سیری و اشباع می‌شوند. این ویژگی‌ها عبارتند از:
1. پروتئین‌ها: غذاهایی مانند ماهی، مرغ، تخم‌مرغ، لوبیا، عدس و سویا که پروتئین فراوان دارند، احساس سیری را تقویت می‌کنند.
2. فیبر: مواد غذایی با فیبر بالا مانند سبزیجات، میوه‌ها، غلات کامل و تخمه‌ها کمک می‌کنند تا احساس سیری بیشتری ایجاد شود و از پرخوری جلوگیری کنند.
3. مواد چربی سالم: مثلاً چربی‌های نیمه‌اشباع و نیمه‌انگشتی که در ماهی، آجیل‌ها (مانند بادام و گردو) و روغن‌های گیاهی مانند روغن زیتون یافت می‌شوند.
4. کالری معقول: غذاهایی با میزان کالری معقول و به تعادل که نه زیاد و نه کم باشد، کمک به جلوگیری از احساس پرخوری یا گرسنگی ناگهانی می‌کنند.
این نوع خوراکی‌ها ترکیبی از مواد مغذی و اشباع‌کننده را فراهم می‌کنند که در نتیجه کمک به کنترل احساس گرسنگی و پرخوری می‌کنند.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار