گوناگون

دردسر جدید هوش مصنوعی در اسپانیا+فیلم

دردسر جدید هوش مصنوعی در اسپانیا+فیلم

پارسینه: همزمان با گسترش استفاده از هوش مصنوعی در جهان، کاربرد نادرست از آن، دردسر جدیدی در اسپانیا ایجاد کرد.

به گزارش پارسینه به نقل از خبرگزاری صدا و سیما؛ بیش از ۲۰ دانش آموز دختر در اسپانیا با انتشار عکس‌های عریان از خود روبرو شدند که در مدرسه و شهرشان دست به دست می‌شد. اما متهم در این پرونده، یکی از نرم افزار‌های هوش مصنوعی است که شماری از نوجوانان از آن استفاده کرده اند. پلیس این کودکان را بازداشت کرد و قصد دارد از آنان بازجویی کند.
آغاز سال جدید تحصیلی در منطقه باتلیوس اسپانیا عادی بود، اما ۲۰ دانش آموز دختر ۱۱ تا ۱۷ ساله، شاهد انتشار عکس‌های عریانی از خود در شبکه‌های اجتماعی بودند. این اتفاق چطور افتاد؟ روزنامه ال پائیس می‌گوید اصل این عکس‌ها از صفحات شخصی این دختران در شبکه‌های اجتماعی گرفته شده است و سپس با نرم افزار «کلوز آف» که با هوش مصنوعی کار می‌کند، عکس‌ها را دستکاری کرده اند تا دختران را بدون لباس نشان دهد.
خانواده‌های دانش آموزان با ایجاد گروه‌هایی در واتساپ، شکایت از عاملان این اقدام را پیگیری می‌کنند. پلیس اسپانیا می‌گوید تاکنون ۱۰ مظنون را شناسایی کرده است، اما سن آنان کمتر از ۱۳ سال است. این ماجرا، بحث‌هایی را درباره کاربرد‌های هوش مصنوعی در ساختن تصاویر جعلی و خطر آن، مطرح کرده است.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار