گوناگون

مزایا و معایب مژه‌های مغناطیسی

مزایا و معایب مژه‌های مغناطیسی

پارسینه: مژه‌های مغناطیسی به عنوان ابزار‌های آرایشی آسان و ایمن به بازار عرضه می‌شوند. اما در عین حال چشمان شما مهم و ظریف هستند و حتی در صورت استفاده از این مژه‌ها این احتمال وجود دارد که به عفونت و زخم چشم دچار شوید، پس بد نیست بیشتر درباره این مژه‌ها و نکات ایمنی مرتبط با آن بدانید

مژه‌های مغناطیسی به عنوان محصولاتی قابل استفاده مجدد در فروشگاه‌های زنجیره‌ای معروف و خرده‌فروشان آنلاین به فروش می‌رسند. استفاده از این مژه‌ها افزایش یافته که دلیل آن به احتمال زیاد راحتی در نصب آن‌هاست. برخلاف اکستنشن‌های قدیمی که با چسب روی پلک‌ها می‌چسبند، مژه‌های مغناطیسی حاوی آهنربا‌های ریز هستند. این مژه‌ها در دو لایه بالا و زیر مژه‌های بالایی شما متصل می‌شوند. می‌توانید با جدا کردن آرام لایه‌ها، آن‌ها را بردارید. مانند هر چیزی نصب شونده یا پوشیدنی، در مژه‌های مغناطیسی خطرات بالقوه‌ای وجود دارد.

به گزارش وب‌ام‌دی، پاسخ کوتاه به این پرسش این است که مژه‌های مغناطیسی نسبت به مژه‌های مصنوعی ایمن‌تر هستند. اما چند نکته وجود دارد که باید در نظر داشته باشید. اداره غذاو داروی آمریکا (FDA) تمام تولیدکنندگان این محصول را ملزم کرده که همه مژه‌ها و اکستنشن‌های مصنوعی و چسب‌هایی که همراه آن‌ها استفاده می‌شود، در زمان تولید از قوانین این اداره برای لوازم آرایشی پیروی کنند. اما قوانینی که در این باره وجود دارند به اندازه قوانین اداره غذا و داروی آمریکا درباره دارو یا دستگاه‌های پزشکی سختگیرانه نیستند.

در حالی که چسب‌های استفاده شده با مژه مصنوعی سنتی می‌تواند باعث واکنش‌های آلرژیک و تحریک پوست شود، مژه‌های مغناطیسی از این چسب‌ها استفاده نمی‌کنند. اما حتی اگر به درستی و با دقت از این مژه‌های بدون چسب استفاده نکنید، می‌توانید به آلرژی یا عفونت مبتلا شوید.

مژه مصنوعی چه سنتی و چه مژه موقت مغناطیسی می‌تواند از از جنس موی انسان یا از مواد مصنوعی ساخته شده توسط انسان باشد. با توجه به این مساله ضروری است که بدانید کیفیت مژه‌های مغناطیسی می‌تواند متفاوت باشد. مانند سایر تقویت کننده‌های مژه، در زمان برداشتن مژه‌های مغناطیسی این امکان وجود دارد مژه‌های خود را از دست بدهید. این مژه‌ها می‌توانند مژه‌های طبیعی شما را بشکنند یا باعث رشد آن‌ها در جهت اشتباه شوند.

فرقی نمی‌کند کدام نوع را بخرید، لمس کردن چشم‌ها برای قرار دادن مژه‌ها می‌تواند منجر به عفونت چشم شود. همچنین این امکان وجود دارد که روی پلک شما گل مژه ایجاد شود.

نکات ایمنی در استفاده از مژه‌های مغناطیسی

اگر تصمیم به استفاده از مژه‌های مغناطیسی دارید، موارد زیر را در نظر داشته باشید:

مژه‌های مغناطیسی را با افراد دیگر به اشتراک نگذارید.
جعبه مژه‌ها را تمیز و بسته نگه دارید.
مژه‌های مغناطیسی خود را در مکان‌های بسیار گرم نگهداری نکنید.
اگر چشمان شما تحریک یا زخم می‌شود، استفاده از مژه‌ها را متوقف کنید.
اگر عفونت دارید یا پوست اطراف چشمتان تحریک شده است از مژه‌های مغناطیسی با هرنوع مژه مصنوعی دیگر استفاده نکنید. مژه‌هایی را که زمان عفونت یا تحریک و زخم چشم استفاده کرده‌اید، دور بیندازید.
قبل از دست زدن به پلک خود دست‌هایتان را بشویید.
در زمان نصب مژه، مراقب باشید که کره چشم خود را لمس نکنید یا خراش ندهید.
سعی نکنید مژه‌های خود را هنگامی که در یک وسیله نقلیه در حال حرکت هستید، بزنید. دستان شما ممکن است بلغزند؛ که این می‌تواند باعث آسیب یا عفونت شود.
اگر MRI انجام می‌دهید، با پزشک خود در مورد بی‌خطر بودن استفاده از مژه‌های مغناطیسی در روز «ام آر آی» مشورت کنید.
در صورت هر نوع واکنش بد چشم یا پوست نسبت به یک محصول تقویت کننده مژه، اعم از اکستنشن، مژه مغناطیسی یا قطره چشم، حتماً با پزشک خود مشورت کنید.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار