گوناگون

ساده ترین روش تمیز کردن رسوب کتری و سماور

ساده ترین روش تمیز کردن رسوب کتری و سماور

پارسینه: کتری و سماور بعد از مدتی استفاده دچار آهک می‌شوند و ظاهر درونی آن‌ها بد می‌شود و گاهی حتی روی طعم آب هم تاثیر می‌گذارد به نظر می‌رسد که پاک کردن این آهک‌ها کار سختی باشد، اما با این راهکار ساده این کار بسیار راحت خواهد بود و بهتر است هر چند وقت یک بار آهک‌های داخل کتری را تمیز کنید.

کتری و سماور بعد از مدتی استفاده دچار آهک می‌شوند و ظاهر درونی آن‌ها بد می‌شود و گاهی حتی روی طعم آب هم تاثیر می‌گذارد به نظر می‌رسد که پاک کردن این آهک‌ها کار سختی باشد، اما با این راهکار ساده این کار بسیار راحت خواهد بود و بهتر است هر چند وقت یک بار آهک‌های داخل کتری را تمیز کنید، برای مشاهده آموزش ساده‌ترین روش تمیز کردن رسوب کتری و سماور در ادامه با ما همراه باشید.

تمیز کردن رسوب کتری و سماور

تمیز کردن رسوب کتری

مرحله اول

به نقل از داجان؛ برای تمیز کردن رسوب کتری و سماور می‌توانید از سرکه استفاده کنید مقداری سرکه را داخل کتری بریزید و روی حرارت اجاق گاز قرار دهید تا برای ده دقیقه بجوشد.

مرحله دوم

بعد از این که جوشید سرکه را خالی کنید و این بار کتری را با آب پر کنید و روی حرارت اجاق گاز قرار دهید تا بجوشد و بوی نامطبوع و ناخوشایند سرکه از بین برود و کتری بوی سرکه ندهد.

مرحله سوم

بعد از این که آب جوشید آب را دور ریخته و کتری را با آب تمیز پر کنید و از آن استفاده نمایید کتری تمیز و بدون رسوبات آهکی می‌شود این کار را برای سماور هم می‌توانید انجام دهید.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار