گوناگون

ارگاسم را چگونه کنترل کنیم؟

ارگاسم را چگونه کنترل کنیم؟

پارسینه: چند روش برای کنترل ارگاسم و طولانی کردن رابطه جنسی وجود دارد، از جمله درمان های پزشکی، تکنیک ها و تغییر شیوه زندگی. در ادامه همراه ما باشید تا بیشتر در این خصوص بحث کنیم.

یکی از دغدغه هایی که برای زوجین وجود دارد کنترل ارگاسم در هنگام رابطه جنسی است. همانطور که می دانید ارگاسم همان اوج لذت جنسی است که در مردان با انزال و در زنان با انقباض ماهیچه ها همراه است. در این میان لازم به ذکر است که یکی از بیماری های شایع مربوط به ارگاسم، انزال زودرس است که موجب می شود تا فرد در حین رابطه جنسی با سرعت بالا به انزال برسد. به همین دلیل در این قسمت تصمیم داریم تا مقاله ای راجع به کنترل ارگاسم را به شما عزیزان معرفی کنیم تا بتوانید مدت زمان رابطه جنسی تان را افزایش دهید.

ارگاسم چیست؟

ساعدنیوز نوشت: به صورت کلی ارگاسم به عنوان اوج هیجان جنسی شناخته می شود. یعنی احساسی قدرتمند که ترکیبی از لذت و احساس فیزیکی است در فرد رخ می دهد و در نتیجه تمام تنش های شهوانی فرد به یکباره تخلیه می شود.شایان ذکر است که در مورد ارگاسم اطلاعات دقیقی در دست نیست و از زمان های گذشته تا به امروز تغییرات فراوانی در مورد ماهیت ارگاسم صورت گرفته است. مثلا در سال ۱۹۷۰ دانشمندان در مورد ارگاسم زنان به این نتیجه رسیدند که اگر آنها در حین رابطه جنسی به ارگاسم دست پیدا نکنند امری طبیعی است و هیچ مشکلی وجود ندارد.

کنترل ارگاسم چه اهمیتی دارد؟

کنترل ارگاسم برای افراد زود انزال و کسانی که زود به ارگاسم می رسند کمک بسیار زیادی می کند. با انجام تمرین کنترل ارگاسم فرد می تواند روی بدن خود کنترل بیشتری داشته باشد و لذت بیشتری را ببرد. بر اساس تحقیقی در آمریکا آزمایشی انجام شد و به این نتیجه رسیدند که زنان و مردانی که اقدام به خودارضایی می کنند کنترل کمتری روی ارگاسم خود دارند. اغلب این افراد مبتلا به زود انزالی هستند.

چه زمان باید به ارگاسم برسید؟

این یک موضوع بسیار شخصی است و باید شرایط خود را بسنجید و بر اساس نیاز خود، خود را به ارگاسم برسانید. این را نیز در نظر داشته باشید که اگر چند بار پی در پی از رسیدن به اوج لذت جنسی جلوگیری نمایید شاید در بارهای بعدی نتوانید به ارگاسم برسید.بهترین مشاور در این زمینه همسر شماست. شما باید بدانید او چه چیزهایی می خواهد و به چه چیزهایی علاقه مند است. هرگونه ضعف در گفت و گو باعث می شود تا زوجین شناخت کافی از روحیات و بدن یکدیگر نداشته باشند. روابط جنسی موضوعی است که اگر به خوبی در بین زوجین انجام نپذیرد زندگی زناشویی را دچار مشکل جدی می کند.

راه های کنترل ارگاسم

کنترل ارگاسم یا ارگاسم طولانی (Orgasm control) به تکنیک ها و روش هایی می گویند که فرد برای به تأخیر انداختن ارگاسم یا ارضای جنسی از آن استفاده می کند تا از عمل انزال یه ارضا شدن جلوگیری نماید. به کمک این روش ها می توان مدت زمان لذت رابطه جنسی را افزایش داد.چندین روش مختلف رفتاری برای کنترل ارگاسم استفاده می شود که در ادامه معرفی می شوند.

1-توقف-شروع

یکی از قدیمی ترین و موثر ترین راهها برای جلوگیری از زود انزالی استفاده از استراتژی "توقف شروع" در هنگام مقاربت جنسی است. استراتژی توقف شروع دقیقاً همان چیزی است که به نظر می رسد. همانطور که احساس می کنید در حال نزدیک شدن به ارگاسم و انزال در طول رابطه جنسی هستید، یک لحظه متوقف شوید و اجازه دهید احساس از بین برود و سپس این روند را تا آمادگی برای انزال تکرار کنید.
در این روش به محض اینکه احساس کردید انزال در حال نزدیک شدن است، باید متوقف شوید. استراتژی توقف شروع اگر چه ساده به نظر برسد، تحقیقات نشان می دهد که این روش نسبتاً موثر برای افزایش زمان انزال در مردان است. به عنوان مثال، یک بررسی علمی منتشر شده نشان داد که 45 تا 65 درصد از مردان برای کنترل ارگاسم از این روش سود می برند. با این حال، نتایج بلند مدت در مورد روش توقف شروع به خوبی مورد مطالعه قرار نگرفته است و داده های نسبتاً کمی در دسترس است.
از آنجا که استراتژی توقف شروع شامل هیچ گونه دارو یا درمان پرهزینه نیست، اولین گزینه مفید برای توقف زود انزالی است.می توانید تکنیک توقف شروع را با شریک خود یا خودتان تمرین کنید. همانطور که احساس می کنید به ارگاسم نزدیک شده اید، تحریک را متوقف کرده و استراحت کنید تا به خود اجازه دهید بهبود یابد. هنگامی که احساس کردید هیجان نزدیک به ارگاسم از بین رفته است، سعی کنید این روند را تکرار کنید تا زمانی که به توانایی خود در کنترل ارگاسم و انزال اطمینان بیشتری پیدا کنید.

2- تکنیک "فشار"

یکی دیگر از تکنیک های رفتاری رایج که برای مدیریت زود انزالی استفاده می شود "فشار" یا "مکث فشار" است. درست مانند استراتژی توقف شروع، روش فشردن دقیقاً همان چیزی است که به نظر می رسد.در حین رابطه جنسی، هنگامی که به ارگاسم و انزال نزدیک می شوید، ناحیه بین شفت و نواحی آلت خود را محکم فشار داده تا از انزال جلوگیری کنید.
اگرچه زمان دقیقی برای فشردن آلت تناسلی وجود ندارد، اما اکثر منابع حدود 30 ثانیه را پیشنهاد می دهند. مشکلی نیست که شریک زندگی شما این کار را برای شما انجام دهد. با استفاده از تکنیک فشردن، می توانید ارگاسم و انزال را چندین بار به تأخیر بیندازید و به خود اجازه دهید در طول رابطه جنسی نفوذی دوام بیشتری داشته باشد. مانند روش توقف شروع، تکنیک فشردن عموماً موثر است، اما معایب خاصی نیز دارد.از آنجا که باعث توقف فعالیت جنسی و لذت شما می شود، ممکن است برای شما و شریک زندگی شما آزاردهنده باشد. در طول توقف کوتاه در رابطه جنسی، ممکن است نعوظ ضعیف تری داشته باشید - چیزی که ممکن است بر عملکرد جنسی و لذت شما تأثیر بگذارد اگر مستعد اختلال نعوظ هستید.

3-استفاده از کاندوم تاخیری

در نهایت، اگر به دنبال کنترل ارگاسم هستید، ممکن است از کاندوم هایی استفاده کنید که برای تاخیر در انزال طراحی شده اند. اینها اغلب به عنوان کاندوم "استقامت" یا "لذت طولانی" برچسب گذاری می شوند. آنها ضخیم تر از کاندوم های معمولی هستند و گاهی اوقات از بی حس کننده موضعی خفیف در کنار کاندوم که با آلت تناسلی شما تماس می گیرد، استفاده می شود. استفاده از کاندوم علاوه بر کند کردن احتمالی انزال، یک لایه حفاظتی اضافی در برابر بسیاری از بیماریهای مقاربتی ایجاد می کند.

4- تمرینات کگل

تحقیقات نشان می دهد که تمرینات کگل، که عضلات کف لگن را تقویت می کند، می تواند به افزایش تاخیر انزالی و درمان زود انزالی و کنترل ارگاسم کمک کند. این تحقیقات نشان داد مردانی که به مدت 12 هفته تمرینات ماهیچه ای کف لگن را انجام دادند، کنترل بیشتری بر رفلکس انزال خود داشتند و زمان متوسط ​​انزال خود را در طول رابطه جنسی افزایش دادند.تحقیقات دیگر نشان داده است که تمرینات عضلات کف لگن ممکن است به بهبود سایر مسائل مربوط به عملکرد جنسی مانند اختلال نعوظ کمک کند.

5-اندیشه های انحرافی

گاهی اوقات تغییر آنچه که در طول رابطه جنسی به آن فکر می کنید می تواند به تاخیر در رسیدن به اوج لذت جنسی کمک کند، بنابراین می توانید به کنترل ارگاسم دست یابید. این روش اغلب تفکر انحرافی نامیده می شود. این نظریه این است که با اندیشیدن به موضوعاتی غیر از رابطه جنسی، کمتر احتمال دارد که به سطح تحریک ذهنی مورد نیاز برای رسیدن به ارگاسم و انزال برسید و به این صورت در طولانی شدن رابطه جنسی تاثیر می گذارد. در حالی که برخی ممکن است تفکر انحرافی را مفید بدانند، هیچ تحقیق علمی در مورد اثربخشی آن وجود ندارد. همچنین یک جنبه منفی نیز وجود دارد که می تواند لذت رابطه جنسی را از شما دور کند.

6-داروها و سایر راه های کنترل ارگاسم

انزال زودرس و سایر مشکلات کنترل ارگاسم اغلب با استفاده از دارو درمان می شود. در حالی که هیچ دارویی به طور خاص برای زود انزالی تأیید نشده است، چندین دارو، از جمله داروهای ضد افسردگی، غالباً برای تأخیر ارگاسم و انزال در مردان مبتلا به انزال زودرس تجویز می شوند. اگر در کنترل ارگاسم مشکل دارید و فکر می کنید دارو ممکن است به شما کمک کند، بهتر است با یک ارائه دهنده خدمات درمانی تماس بگیرید تا در مورد گزینه های خود صحبت کنید.

7-داروهای ضد افسردگی

تحقیقات نشان می دهد که داروهای ضد افسردگی می تواند به کاهش انزال و طولانی شدن رابطه جنسی در مردان مبتلا به اختلال نعوظ کمک کند. در تحقیقی در سال 2007، مردان مبتلا به انزال زودرس یا پاروکستین، فلوکستین یا اسکیتالوپرام تجویز کردند.هر سه این داروها مهار کننده های انتخابی بازجذب سروتونین هستند که معمولاً برای درمان افسردگی و اختلالات اضطرابی استفاده می شوند.این داروها برای شرکت کنندگان در مطالعه صبح به مدت چهار هفته تجویز شد. در پایان دوره تحقیق، مردان تحت درمان با این دارو ها بهبود عملکرد جنسی و کاهش شدت زود انزالی را با استفاده از یک پرسشنامه معتبر نشان دادند.
جالب اینجاست که هیچ تفاوتی در بین داروهای مختلف وجود ندارد و این نشان می دهد که هر سه این دارو ها مورد استفاده در مطالعه می توانند در توقف زود انزالی موثر باشند. مهار کننده های بازجذب سروتونین نیاز به نسخه معتبر دارند، به این معنی که برای استفاده از این نوع داروها باید با یک ارائه دهنده خدمات درمانی مجاز صحبت کنید. در برخی موارد، این داروها می توانند عوارض جانبی ایجاد کنند که قبل از شروع درمان باید از آنها مطلع باشید.

8-مشاوره یا روان درمانی

مسائل روانشناختی مانند اضطراب یا احساس گناه در مورد رفتار جنسی ممکن است به کنترل ارگاسم کمک کند.اگر انزال زودرس شما مربوط به یک مشکل روانی باشد، ممکن است از درمان ویا مشاوره بهره مند شوید. چندین روش مختلف درمانی برای درمان زود انزالی و سایر مواردی که می توانند بر سلامت جنسی شما تأثیر بگذارند، از جمله درمان جنسی و درمان رفتاری شناختیCBT استفاده می شود.مشاوره و درمان اغلب با درمان های دیگر مانند دارو ترکیب می شود تا به شما کمک کند زودرس را از بین ببرید.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار