گوناگون

بهترین روش‌ها برای کنترل آلرژی در زمستان

بهترین روش‌ها برای کنترل آلرژی در زمستان

پارسینه: فصل زمستان به طور معمول با سرماخوردگی، آنفلوانزا و بیماری‌های مشابه همراه است و در این شرایط اگر آلرژی و آسم نیز با این بیماری‌ها درگیر شوند، شرایط به مراتب حادتر خواهد شد.

سیناپرس نوشت: متخصصان معتقدند کنترل آلرژی و آسم در زمستان بسیار مهم است و به گفته کالج آمریکایی آلرژی ، آسم و ایمونولوژی، آگاهی از محرک‌های ایجاد کننده این علائم، نقشی کلیدی در حفظ سلامت در زمستان دارد.

دکتر کاتلین می، متخصص آلرژی، در این رابطه گفت: در روزهای سرد زمستان، آلرژی و آسم شیوع زیادی پیدا کرده و در نظر داشتن اقدامات احتیاطی مناسب می‌تواند شما را در این فصل سالم نگه دارد. به طور کلی نکاتی برای جلوگیری از عطسه و خس خس سینه در روزهای سرد سال وجود دارد.

اولین موضوع این است که وقتی از شما دعوت می‌شود در خانه شخص دیگری غذا بخورید، به میزبان خود در مورد غذاهایی که باید از آنها اجتناب کنید، بگویید. اجازه دهید همه اطرافیان شما از محدودیت هایتان مطلع شوند. از سوی دیگر شرایط فصلی محرک‌ های پنهان آلرژی را در دل خود دارند. برخی افراد به شیره درختان حساس بوده و واکنش های پوستی نشان می‌دهند. برخی دیگر در صورت استنشاق کپک و گرده موجود در درختان فضای سبز ممکن است واکنش آلرژیک نشان دهند.

ویروس ها همچنین می‌توانند باعث تشدید آسم شما شوند. بر اساس گزارش مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده، تعداد بستری های مرتبط با آنفلوانزا در حال حاضر بیشتر از این زمان از سال در دهه های گذشته است.

متخصصان پیشنهاد می‌کنند پیش از شروع زمستان، واکسن آنفلوانزا بزنید. در حد امکان در دید و بازدیدهای زمستانی از دست دادن و روبوسی خودداری کنید زیرا بسیاری از بیماری ها و ویروس ها می‌توانند از این طریق بین افراد منتقل شوند.

در نهایت شاید کمتر کسی این موضوع را بداند که استرس و اضطراب می‌تواند یکی از دلایل بروز حساسیت و آلرژی باشد. ورزش می‌تواند تعادل عاطفی شما را در روزهای زمستانی که نور خورشید کمتری دریافت می‌کنید، تقویت کند. اگر هوای سرد باعث تشدید آسم شما می‌شود، در داخل خانه ورزش کنید.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار