گوناگون

آشنایی با احساسات زنان در رابطه جنسی

آشنایی با احساسات زنان در رابطه جنسی

پارسینه: احساس زن در رابطه جنسی بسیار متفاوت از مرد است. خیلی از خانم ها رابطه جنسی را عمیق‌ترین شکل عشق و ارتباط می‌دانند و بعضی دیگر از زنان به شدت گرایش جنسی دارند. اما تجربه زنان در رابطه جنسی و شیوه ابراز تمایلات جنسی اغلب با آقایان بسیار فرق دارد. در این مطلب ، برخی از رایج ترین روش هایی خواهیم گفت که نشان می دهد زنان با مردان تفاوت دارند.

احساس زن در رابطه جنسی بسیار متفاوت از مرد است. باور عمومی این است که خانم ها اهمیت بیشتری به رابطه احساسی در میل جنسی می دهند، اما دیده می شود که به شدت تحت تاثیر عوامل اجتماعی و فرهنگی هم قرار دارند. مردها هر زمانی که باشد می توانند به سمتش بروند اما خانم ها فقط وقتی سمت آن می روند که شمعهای خوشبو درخانه روشن باشد و شوهرشان ظرف های شام را شسته باشد. این کلیشه است که در ذهن همه ما وجود دارد.
ساعدنیوز نوشت: برای داشتن یک " رابطه جنسی عالی " ، نیاز به نگرش مثبت به رابطه جنسی داریم . برای آنکه در شخص احساس علاقه برای داشتن رابطه جنسی با همسرش مداومت داشته باشد ، می بایستی در او این احساس به وجود آید که همسرش نیز به همان اندازه خواهان آن است .وقتی که مردان به طور اشتباه این پیام را دریافت کنند که همسرانشان هیچگونه علاقه ای به داشتن رابطه جنسی با آنها ندارند و یا اینکه به اندازه آنها این احساس یا علاقه را در درون خود ندارند ، (مردان ) احساس شکست و طردشدگی خواهند کرد.

بدون شناخت و فهم عمیق و صحیح ، درباره اینکه چطور مردان و زنان در رابطه جنسی باهم متفاوت هستند ، بعد از گذشت مدتی به آسانی این رابطه رو به سقوط و سردی پیش خواهد رفت .آری ، زنان نیز به اندازه مردان "رابطه جنسی عالی" را دوست دارند . فقط تفاوت آنها در این است که زنان میل شدیدی را برای داشتن رابطه جنسی احساس نمی کنند ، مگر اینکه قبل از آن نیاز آنها به عشق (دوست داشتن و دوست داشته شدن ) ارضاء شود .

رابطه جنسی از ذهن شروع می شود

وقتی مردان می بینند همسرشان به اندازه او هوس و میل جنسی ندارد و به شکل آن ها بروز نمی دهد اغلب ناامید می شوند. اما این را هم باید در نظر گرفت که بدن آقایان از نظر هورمونی بسیار متفاوت از زنان است. تستوسترون باعث ایجاد میل فیزیولوژیکی در هر دو جنس زن و مرد می شود، اما نسبتا به درجات مختلف. انگیزه هورمونی مردانه در رابطه جنسی باعث ایجاد یک فریاد بلند در مرد می شود اما همین انگیزه در زنان به شکل زمزمه گاه به گاه بروز پیدا می کند. زنان با خیال پردازی، به خاطر سپردن و تخیل رابطه جنسی داغ است که موتور جنسی شان روشن می شود و حرکت می کند. بنابراین، زنان در مواقع شیفتگی یا عاشق شدن - وقتی مدام به با هم بودن فکر می کند - اشتهای جنسی بیشتری دارند و برانگیختگی جنسی آنها آسان است.

لطفاً رابطه ی جنسی نه، ما مؤنث هستیم

میل جنسی زن به طور قابل توجهی تحت تأثیر اتفاقات زندگی اش است. اگر از شغل خود نفرت داشته باشید، اگر پروژه سنگینی در کار به عهده اش گذاشته شود، اگر قسط خانه اش دو برابر شود، اگر بچه ها مریض باشند، اگر در باران خیس شود و یا سگ خانه گم شود، رابطه جنسی برایش مفهومی نخواهد داشت. تنها چیزی که به آن نیازمند خواهد بود رفتن به رختخواب و خوابیدن است.

رابطه جنسی در مورد خواسته شدن است

مردیث چیورز، محقق جنسی، می گوید: «آرزو بودن برای زنان ارگاسم است». در حالی که دیدن یک مرد جذاب ممکن است باعث ایجاد یک هیجان کوچک در زنان شود اما در واقع این فکر واکنشِ مرد به او است که مثل صاعقه به مغزش برخورد می کند؛ مثلا از خودش می پرسد: "من نمی دانم که آیا او فکر می کند من جذاب هستم یا نه؟". زن وقتی بداند مردش تشنه اوست، تخیلش درگیر شده و افکار جنسی در مغزش شعله ور می شود. همانطور که مردان اغلب پس از ازدواج انتظار دارند رابطه جنسی فراوان داشته باشند، زنان نیز انتظارات زیادی از ادامه روابط عاشقانه دارند تا به او نسبت به تمایل جنسی اطمینان دهند.

زن خواهان رابطه ی جنسی زیاد با مردی است که دوستش دارد

تعداد کمتری از زنان را می شود یافت که مانند مردان از نظر جنسی زیاده طلب باشند، اما انگیزه های زن در این زمینه با انگیزه ی مرد تفاوت دارد. مغز مؤنث غارنشین چنان برنامه ریزی شده است که فقط به خاطر رابطه ی جنسی تن به آن نمی دهد و برای این کار نیاز به ارتباط یا حداقل اشتراکات عاطفی دارد تا میل جنسی پیدا کند.اغلب مردان تشخیص نمی دهند که اگر زن از نظر عاطفی وابسته شود تا حداقل پنج شش ماه یک هم بستر خوب خواهد بود.

رابطه جنسی یک بسته ترکیبی است

بیشتر زنان عاشق رابطه جنسی هستند، اما باید بدانید میل جنسی با خستگی، رنجش و مشکلات فیزیولوژیکی، درد و یائسگی خیلی راحت از بین می رود. زنان اغلب با تمایل به داشتن یک تجربه خوب در رابطه جنسی به رختخواب می روند، اما ممکن است واقعاً نخواهند رابطه جنسی داشته باشند یا حداقل تا زمانی که تحریک نشده اند، تمایلی به رابطه جنسی ندارند. گاهی اوقات رسیدن به اوج برانگیختگی ممکن است تلاشی سخت و پر از چالش باشد (حتی برای اکثر زنان ممکن است ۴۵ دقیقه طول بکشد). تجربه ارگاسم منظم برای زنان به راحتیِ مردان نیست، اما برای ادامه میل جنسی، لازم است. بنابراین، در حالی که مردان عاشق تنوع در رابطه جنسی هستند، زنان ممکن است موقعیت یا روال آزمایش شده همیشگی و واقعی را ترجیح دهند زیرا تضمین بیشتری برای لذت او وجود دارد که به او اجازه می دهد در آن لحظه آرامش داشته باشد.

رابطه جنسی مبتنی بر شرایط است

در حالی که بسیاری از زنان ارگاسم را از طریق خودتحریکی یاد می گیرند، اما چیزهای بیشتری در رابطه جنسی وجود دارد که زنان با شروع زندگی مشترک و آغاز زندگی جنسی خود تجربه می کنند. ممکن است اولین باری که زنان از نزدیک لمس می شوند توسط شخص دیگری غیر از همسرشان باشد، اما تقریباً همه مردان زندگی جنسی خود را با خودارضایی شروع می کنند. نیاز جنسی بالقوه بدترین شکل آسیب پذیری است - اینکه بخواهیم معشوق ما را لمس کند و برای ما لذت به ارمغان بیاورد، تجربه نیاز است.

بیشتر اوقات، فراز و نشیب های رابطه زناشویی باعث می شود که زنان تمایل جنسی خود را کنار بگذارند و از عشق و احساس خود محافظت کنند؛ کاری که مردان با توجه به نیروی انگیزه بیولوژیکی شان نمی کنند و نمی توانند. نیاز زن به احساس امنیت عاطفی قبل از لحظه جنسی اغراق پذیر نیست. عشق بازی و اغواگری روش هایی هستند که هم زن و هم مرد می توانند با کمک آن، زمینه ای برای رابطه جنسی ایجاد کنند. این روش ها به زنان کمک می کند از دغدغه های روز و فهرست ذهنی کارهایی که باید انجام دهد جدا شده و به نقطه آسیب پذیر تحریک جنسی برساند.

رابطه جنسی یکی از جنبه های عشق است

رابطه جنسی، صحبت کردن، معاشرت، کار با هم، مدیریت خانه و خانواده به صورت تیمی، جشن گرفتن تعطیلات، هدیه دادن و گرفتن و محبت کردن ممکن است عشق مرد به زن را نشان دهد. در واقع همان طور که می بینید، رابطه جنسی بخشی از کل است، نه عامل اصلی و تعیین کننده. عشق ورزی ممکن است از گرمایی که او در رابطه زناشویی احساس می کند ناشی شود، اما لزوماً منبع گرما نیست.

رابطه جنسی راهی است برای عشق دادن

مطلقاً منظورمان این نیست که زنان موظف هستند در مواقعی که نمی خواهند رابطه جنسی داشته باشند. اما گاهی اوقات ممکن است زن نیاز همسرش به رابطه جنسی را تشخیص دهد و با وجود عدم تمایل خود، بخواهد نیاز او را برآورده کند. اگر صمیمیت رابطه و حسن نیت وجود داشته باشد، این پیشکش می تواند هدیه واقعی عشق باشد. از آنجا که زنان اغلب پس از برانگیختگی میل جنسی را حس می کند، ممکن است خودش را هم خوشحال کند که شروع به عشق ورزی کرده است. بسیاری از زنان از رابطه جنسی رضایت عمیقی پیدا می کنند، حتی اگر بدون ارگاسم باشد.مردان و زنان برای خوشبختی باید عمیقاً به شریک زندگی خود دلبستگی داشته باشند. اما اغلب محل شروع ما متفاوت است. صمیمیت عاطفی همراه با صمیمیت جنسی، ترکیبی است که یک ازدواج یا شراکت پرشور ایجاد می کند.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار