گوناگون

نقش خواب در بهبود رابطه جنسی

نقش خواب در بهبود رابطه جنسی

پارسینه: تحقیقات نشان داده اند که خواب کافی با رابطه جنسی بهتر در ارتباط است. با ما همراه باشید تا نتایج این تحقیقات ارزنده را خدمتتان عرض کنیم.

اکثر ما خواب شبانه ای که دریافت می کنیم به مراتب کم تر از تعداد ساعتهای توصیه شده است. در حالیکه ميزان دقیق خواب موردنیاز شبانه از شخصی به شخص ديگر بر اساس تفاوت در چرخه و عادات خواب ما متفاوت است، مطالعات صورت گرفته توسط بنیاد ملی خواب نشان داده است که بزرگسالان به طور معمول به خواب شبانه بین هفت تا نه ساعت نیاز دارند. نظرسنجی ها و مطالعات بالینی نشان داده اند که امروزه بزرگسالان بطور متوسط خواب شبانه کم تر از هفت ساعت را دریافت می کنند، هر چند درب انواع عوارض سلامت روانی و جسمی گشوده می شود. خوابیدن کم تر از هشت ساعت در شب میتواند به استرس و بیماری افسردگی و مشکلات سلامت روانی منجر شود که دارای عارضه های گسترده ای است. علاوه بر این که این وضعیت سبب می شود حس ناخوشی کنید، ممکن است رابطه شما به خصوص رابطه جنسی تان را تحت الشعاع قرار دهد.

ساعدنیوز نوشت: خواب و رابطه جنسی شاید ارتباطی کمی عجیب داشته باشد اما تحقیقات نشان داده خواب بهتر ممکن است به معنی رابطه جنسی بهتر برای زنان باشد.یک مطالعه جدید نشان می دهد خواب خوب ممکن است بهترین نسخه برای رضایت جنسی در زنان مسن باشد.محققان دریافتند زنانی که به طور معمول خواب خوبی دارند تقریباً دو برابر کمتر احتمال بروز مشکلات جنسی، از جمله عدم تمایل جنسی یا تحریک دارند.

نقش اضطراب در خواب و عملکرد جنسی

عموما زنان بیش از مردان دچار کمبود خواب می شوند و اما از سوی دیگر یکی از مواردی که افراد برای درمان آن به مشاوران زناشویی مراجعه می کنند، درباره اختلال خواب و تاثیر بر رابطه زناشویی است. نکته قابل توجه درباره این موضوع، خستگی بیش از حد برای رابطه جنسی اصلی ترین دلیل زنانی است که باعث از بین رفتن این میل رابطه می شوند . در مقابل خواب کافی شبانه می تواند میل جنسی شما را افزایش دهد . بررسی های جدید نشان داد که هر چه زنان زمان بیشتری را در خواب سپری می کنند ، در روز بعد علاقه بیشتری به برقراری رابطه نشان می دهند. تنها یک ساعت خواب اضافه منجر به ۱۴ درصد شانس ایجاد رابطه جنسی می شود و همین اتفاق به ظاهر کوچک می تواند تاثیر بسیار بالایی را در گرم شدن کانون عاطفی رابطه داشته باشند

در تحقیقات آمده است کیفیت پایین خواب می تواند بر سلامتی تأثیر منفی بگذارد و منجر به علائم روزانه مانند ضعف تمرکز و خستگی شود [که] ممکن است بر عملکرد جنسی تأثیر منفی بگذارد. متناوباً ، قابل قبول است که پریشانی شخصی مرتبط با اختلال عملکرد جنسی می تواند به اختلال در کیفیت خواب کمک کند.این مطالعه بیش از ۳۴۰۰ زن با میانگین سنی ۵۳ سال را شامل می شود. از این زنان ، ۷۵ درصد کیفیت خواب پایین داشتند و ۵۴ درصد اختلال عملکرد جنسی را گزارش کردند (که توسط ابزار تحقیق معتبر اندازه گیری شده است). همچنین از زنان خواسته شد میزان اضطراب خود را در مورد زندگی جنسی یا فقدان آن ارزیابی کنند.

زنانی که خواب کم گزارش کرده اند بیشتر دچار اختلال عملکرد جنسی می شوند و این اتفاق حتی پس از آنکه محققان سایر عوامل شناخته شده در تأثیر خواب و رابطه جنسی ، مانند وضعیت یائسگی، را نیز تطبیق دادند نیز افتاد. زنانی که در این مطالعه به طور منظم کمتر از ۵ ساعت در شب می خوابیدند، بیشتر دچار مشکلات جنسی می شوند، اما از نظر آماری قابل توجه نیست.

بهبود کیفیت خواب ممکن است زندگی جنسی شما را بهبود بخشد.

پس از ارزیابی توسط پزشک برای اختلال تنفس در خواب یا سایر مشکلات پزشکی که ممکن است بر خواب تأثیر بگذارد، بهداشت خوب خواب توصیه می شود. این بهداشت شامل پرهیز از کافئین در شامگاه، رعایت یک برنامه منظم و دقیق هنگام خواب و استفاده نکردن از تلفن یا کامپیوتر در رختخواب است.این مطالعه اخیراً در مجله آنلاین یائسگی: مجله انجمن یائسگی آمریکای شمالی منتشر شده است.

به گفته یکی از پزشکان دانشکده پزشکی دیوید گفن در UCLA ، تحقیقات بسیار کمی در مورد خواب و سلامت جنسی، به ویژه در زنان وجود دارد، و این مطالعه چیزهای زیادی به درک ما از پیامدهای منفی خواب بد می افزاید. اولین قدم مراجعه به پزشک در مورد اختلال عملکرد جنسی، برای رد کردن علل اساسی و بالقوه قابل درمان است.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار