گوناگون

مشکلات متداول در روابط زناشویی

مشکلات متداول در روابط زناشویی

پارسینه: در طی زندگی زناشویی مشکلات زیاد بزرگ و گوچگی ممکن است رخ دهد که در صورت ریشه یابی و برطرف نکردن ممکن است عمیق‌تر وجدی‌تر شود تا جایی که بر روابط زناشویی تاثیر گذاشته و مشکلات بزرگ‌تر و حتی غیر قابل جبرانی را ایجاد نماید. لازم است بدانید که جزئی‌ترین و ظاهرا بی اهمیت‌ترین مسائل در زندگی زناشویی تاثیرات بزرگی را به دنبال داشته باشد.

در طی زندگی زناشویی مشکلات زیاد بزرگ و گوچگی ممکن است رخ دهد که در صورت ریشه یابی و برطرف نکردن ممکن است عمیق‌تر وجدی‌تر شود تا جایی که بر روابط زناشویی تاثیر گذاشته و مشکلات بزرگ‌تر و حتی غیر قابل جبرانی را ایجاد نماید. لازم است بدانید که جزئی‌ترین و ظاهرا بی اهمیت‌ترین مسائل در زندگی زناشویی تاثیرات بزرگی را به دنبال داشته باشد.

البته این موضوع را هم باید در نظر داشت که هیچ انسانی کامل نیست و هر کدام عیوب و نواقص منحصر به خود را دارند، اما این به این معنی نیست که طرف مقابل شما با عیوب شما یکطرفه کنار بیاید و شما در برطرف کردن نواقص خود هیچگونه تلاشی ننمایید.

ما در این مقاله سعی داریم که مشکلات متداول در رابطه زناشویی را بررسی نماییم پس باما همرا باشید.

اصلی‌ترین مشکلات در روابط زناشویی

روابط جنسی

یکی از دلایکی که موجب سردی و بی علاقه گی طرفین نسبت به یکدیگر اختلافات در زمینه روابط جنسی است. یک رابطه جنسی خوب در بهیود روابط و صمیمیت زن و شوهر تاثیر زیادی دارد در مقابل، در صورت عدم رضایت طرفین مشکلات زیادی را با خود به بار می‌آورد که مهم‌ترین آن سدری و دلزدگی طرفین نسبت به هم می‌باشد.

یکی از نکات مهم در رابطه جنسی این است که زن وشوهر دلخوری‌ها و مشکلات خود را مطرح ننمایند چرا که تختخواب مکان مناسبی برای حل مشکلات روزمره نمی‌باشد، زمانی که نتوانستید در مورد مشکلات خود در هر زمینه‌ای به توافق برسید توصیه می‌گردد حتما به یک روانشناس خوب مراجعه نمایید.

اعتیاد

یکی از عوامل در هم پاشیدن خانواده‌ها ناشی ازاعتیاد می‌باشد؛ که به بسیاری از مشکلات هر چند جزیی دامن زده و مشکلات زیادی را با با خود به وجود می‌آورد. اعتیاد می‌تواند آسیب‌های جدی به اعضای خانواده و حتی جامعه وارد نماید.

دخالت و تصمیم گیری‌های دیگران

یکی دیگر از مشکلات جدی در روابط زناشویی، دادن فرمان زندگی به افراد دیگر (خارج از چارچوب خانه) ازجمله والدین می‌باشد، دخالت کردن والدین نه تنها مشکلات وخاتلاغلت ایجاد شده را برطرف نمی‌نماید بلکه ممکن است مشکلات را پیچیده‌تر و وخیم‌تر نماید.

مشکلات مالی

زن و شوهر قبل از شروع زندگی لازم است در مورد شرایط مالی ومیزان درآمدهمسر با یکدیگر به توافق برسند و همچنین مسائل مالی را بایکدیگر درمیان بگذارند تا بتوانند تا با برنامه ریزی در این زمینه به هدف مشترک در زندگی برسند. در صورتی که طرفین توانایی صحییح در مدیریت مسائل مالی را ندارد می‌توانند با مراجعه به یک مشاوره وروانشناس به راهکار‌های مناسب و مثبتی در زمینه مسائل مالی خود برسند.

خصوصیات اخلاقی بد همسر

داشتن یک رابطه اخلاقی مناسب تاثیر زیادی در زندگی زناشویی و حل سایر مشکلات زناشویی را دارد. اخلاق‌های بد شریک زندگی مانند بد دهنی یا ناسزاگویی، انتقاد‌های پی در پی، شکاکی بی مورد، بد دلی، بی احترامی، تحقیر و توهین از جمله مشکلات مهم زناشویی هستند که با خود مشکلات زیادی را به بار می‌آورند. اگر هر کدام از طرفین به جای عیب یابی در همسر خود به برطرف کردن مشکلات و عیوب خود بپردازند، زندگی آسان تری را با یکدیگرتجربه خواهند کرد و همچنین سایر مشکلات آن‌ها نیز راحتتر قابل حل می‌باشد.

چنانچه افراد در زندگی زناشویی با بحران‌هایی مواجه شدند که قادر به مدیریت آن نیودند می‌توانند با مراجعه به یک متخصص و روانپزشک خوب در حل مشکلات خود راهنمایی‌های مناسب دریافت نمایید.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار