گوناگون

مشکلات رابطه جنسی را چگونه با همسرم درمیان بگذارم؟

مشکلات رابطه جنسی را چگونه با همسرم درمیان بگذارم؟

پارسینه: طبق تحقیقات انجام شده، بسیاری از اختلافات زناشویی به دلیل نارضایتی‌های جنسی می‌باشد، اما اکثر اوقات خودش را در مسائل دیگر نشان می‌دهد. زن و شوهر باید خواسته‌های جنسی خود را صادقانه و مستقیم با یکدیگر در میان بگذارند.

سکس یک رابطه دوطرفه است که در آن باید هر دو نفر رضایت کامل داشته باشند. برای برخی از افراد صحبت کردن درباره نیاز‌های جنسی به صورت علنی بسیار سخت و هر از گاهی حتی شرم آور است. این موضوع می‌تواند به دلیل باور‌های فرهنگی نیز باشد. صحبت درباره مشکلات رابطه جنسی با همسرتان به شما این فرصت را می‌دهد تا از افکار و احساسات همدیگر به طور واضحی مطلع شوید.

اما سوالی که در این میان مطرح است، چگونه صحبت‌های جنسی را با همسرم شروع کنم؟ بسیاری از افرادی که به مرکز ما مراجعه می‌کنند، از این موضوع شکایت دارند که در زمان صحبت از مسائل جنسی با همسر خود دچار اضطراب می‌شوند و به همین دلیل از این بحث‌ها اجتناب می‌کند. داشتن توانایی و مهارت برای صحبت کردن در مورد رابطه زناشویی برای رضایت در زندگی جنسی اهمیت فراوانی دارد. طبق تحقیقات انجام شده زوجینی که صحبت‌های موثرتری درباره رابطه جنسی خود دارند از رضایت زناشویی بیشتری هم برخوردار هستند.

در این امر توجه به چند نکته مهم می‌باشد. برای مثال: زمان، حالت، موقعیت، لحن و… تاثیر گذار است. در ادامه به برخی از این عوامل بیشتر می‌پردازیم.


برخی از عوامل موثر در زمان صحبت مسائل جنسی با همسر
انتخاب زمان مناسب

پیدا کردن زمان مناسب برای صحبت صمیمانه در مورد مشکلات رابطه جنسی ممکن است آسان نباشد، اما نکته‌ای که در آن مشخص است، این است که، صحبت،‌ها باید در زمان تنهایی و به دور از عوامل حواس پرتی انجام شود. قبل از صحبت استرس خود را کنترل کنید. حالات استرس و اضطراب در مکالمه به طرف مقابل منتقل می‌شود. سعی کنید قبل از شروع صحبت با روش‌هایی که برای کنترل استرس وجود دارد، خودتان را آرام کنید و در عین آرامش با همسر خود صحبت را شروع کنید.
مکالمه را آهسته شروع کنید.

گفت‌و‌گوی خودتان را به آرامی شروع کنید و مشکلات را در قالب صمیمیت و نزدیکی با او در میان بگذارید. در طی مکالمه سعی کنید صحبتتان به مشاجره منجر نشود و به هیچ وجه خودتان یا همسرتان را سرزنش نکنید. توجه داشته باشید این کار برای بهبود شرایط است.


مشکلات رابطه جنسی| نزدیکی و صمیمیت را حفظ کنید


احساس نزدیکی با همسر به ما کمک می‌کند تا با آرامش بیشتری تمامی خواسته‌هایمان را با او در میان بگذاریم. چراکه هیچ فردی نمی‌تواند تنها از روی رفتار و یا ذهن خوانی خواسته‌هایتان را متوجه شود.


با همسرتان مشورت کنید و سپس یک تصمیم بگیرید

همسرتان را غافلگیر نکنید. به این منظور است که قبل از صحبت با همسرتان کتاب‌های مشاوره جنسی و وسایل جنسی خریداری نکنید. شما یک خانواده هستید و باید قبل از گرفتن هر تصمیم قطعی با همسرتان مشورت کنید.


صادقانه با همسرتان صحبت کنید

در مورد ترس‌ها، نیازها، نگرانی‌ها، خواسته‌ها و انتظارات خود به صورت خیلی واضح با همسرتان صحبت کنید و خودتان را ابراز کنید. نباید انتظار داشته باشید که همسرتان ذهن شما را بخوانند یا از افکار درونی شما باخبر باشد. به همین دلیل باید مستقیم و صادقانه اوضاع را شرح دهید. این گفتگو‌ها به بهتر شدن کیفیت رابطه زناشویی کمک موثری می‌کند.


سلایق همدیگر را بپذیرید


رابطه جنسی انواع و صد‌ها مدل متفاوت دارد، نمی‌توان یک راه مشخص را برای آن درنظر گرفت. به همین دلیل باید سلیقه و علایق طرف مقابل را بپذیریم و در صورتی که به هیچ عنوان از یک روشی خوشمان نمی‌آید با همسرمان در کمال آرامش صحبت کنیم. اصرار بیش از ازندازه بر روی یک انتخاب و دلخوری از همدیگر، رابطه را به خطر می‌اندازد با این که می‌توانید با مشورت همدیگر راه‌های متفاوت دیگری را تجربه کرده و لذت کافی را ببرید.


سبک‌های جنسی مورد علاقه خود را پیدا کنید

زوجین باید با صحبت کردن و در میان گذاشتن علایق جنسی خود، سبک و روحیه همدیگر را در مسائل جنسی پیدا کنند:


سبک معنوی

این سبک بیانگر مجموعه ارتباطات جسمی و روحی می‌باشد که بیانگر رضایت عمیق شما از بودن با همدیگر است.


سبک فان و بامزه

این سبک نوعی شوخ طبعی است که می‌توانید در آن به تفریحات دونفره بپردازید.


سبک پر جنب و جوش

در این سبک زوجین فقط بر روی رابطه جنسی تمرکز دارند، تا یکدیگر را اغوا کنند.


سبک عصبانی

این سبک گاهی می‌تواند در زمان ناراحتی زن و شوهر از همدیگر کمک کننده باشد.


سبک فانتزی زوجین

در این سبک باید خیال پردازی‌های جنسی خود را در رابطه عملی کنید. این موضوع نیازمند همکاری هر دو طرف است و باید رضایت دوجانبه در آن وجود داشته باشد. قبل از هر حرکتی بهتر است با همسرتان صحبت کنید و هردو قوانینی را برای همدیگر تعیین کنید تا به هم آسیب نرسانید.


سبک ملایم

در این سبک جنسی زوجین با لطافت مهربانی و آرامش با همدیگر رفتار می‌کند.


اگر بعد از صحبت با همسرم مشکل برطرف نشد چه کار باید انجام بدهم؟

زمانی که شما بعد از انجام مراحل بالا باز هم با همسرتان به یک گفت و گوی مناسب و نتیجه رضایت بخش نرسیدید در آن زمان باید از یک مشاور جنسی کمک بگیرید. از صحبت با یک روانشناس متخصص دچار اضطراب نشوید و احساس خجالت را کنار بگذارید. کمک گرفتن از مشاوره زناشویی به طور چشمگیری باعث بهبود کیفیت رابطه شما و همسرتان خواهد شد.

سخن آخر

همانطور که در متن بالا اشاره شد منشا بسیاری از اختلافات خانوادگی نارضایتی زوجین از مسائل جنسی می‌باشد. رابطه جنسی حدود ۷۰ درصد یک ازدواج را تشکیل می‌دهد؛ بنابراین کیفیت این رابطه بسیار حائز اهمیت می‌باشد. در زمان صحبت در مورد مشکلات رابطه جنسی به هیچ عنوان همدیگر را سرزنش نکنید. نباید شخص مقابل را مقصر جلوه دهید بلکه با شناخت مشکلات سعی در غلبه و اصلاح آن داشته باشید.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار