گوناگون

نکاتی برای داشتن رابطه جنسی صمیمی

نکاتی برای داشتن رابطه جنسی صمیمی

پارسینه: وقتی دو نفر احساس صمیمیت و ارتباط و همچنین شیمی جنسی داشته باشند، مشارکت آنها در اعمال جنسی را می توان به عنوان رابطه جنسی صمیمی تعریف کرد. در ادامه مطلب بیشتر درباره صمیمیت جنسی بحث خواهیم کرد . با ما همراه باشید.

یکی از مهم ترین موضوعات در زندگی زناشویی مسئله صمیمیت جنسی است. اغلب افراد صمیمیت جنسی را با داشتن رابطه جنسی زیاد اشتباه می گیرند و معنی آن را به درستی نمی دانند. اما در واقع رابطه جنسی را می توان بدون وجود صمیمیت و علاقه نیز انجام داد. نمونه های بسیاری از روابط جنسی بدون وجود علاقه بین طرفین و صمیمیت جنسی را می توانید به صورت روزمره در اطراف خود ببینید. این نوع روابط صرفا اعمال جسمی هستند که هرچند بین دو طرف طولانی مدت هم باشند اما حس صمیمیت و یا اعتماد و نزدیکی را ایجاد نمی کنند.

صمیمیت جنسی به چه معناست ؟

ساعدنیوز نوشت: صمیمیت به معنای داشتن شناخت عمیق از شخص مورد علاقه تان و دانستن اینکه او نیز شما را عمیقا می شناسد و به شما علاقه دارد، می باشد. این نوع رابطه و احساس نزدیکی لزوما در یک رابطه دوستی کوتاه مدت و یا اوایل زندگی زناشویی به دست نمی آید. بلکه نیازمند گذر زمان و پیدا کردن شناخت کافی از یکدیگر و فهمیدن نقاط ضعف و قوت طرف مقابل است. اگر حس عشق و علاقه نیز به این شناخت اضافه گردد می توان گفت که صمیمیت جنسی اتفاق افتاده است.

عدم وجود صمیمیت جنسی

بسیاری از مردم همواره در زندگی خود به دنبال ایجاد این حس صمیمیت جنسی با شریک خود هستند اما در بسیاری موارد نه تنها به این حس نمی رسند بلکه دچار شکست در یک رابطه عادی می شوند. علت این مشکل گاهی این است که در این بین یکی از طرفین واقعا نمی خواهد که آنقدر به شریکش نزدیک باشد و همواره نگران از بین رفتن حریم شخصی اش است و حس نگرانی می کند. گاهی نیز عدم ایجاد صمیمیت جنسی بین طرفین واقعا به علت مشکلات جدی بین دو طرف است و افراد از لحاظ اخلاقی با یکدیگر مشکل دارند و شخصیت شان با یکدیگر جور در نمی آید. چنین روابطی بهتر است در آغاز رابطه با حرف و صحبت شناخته شده و در صورت عدم تفاهم به درازا نکشند.
برخی دیگر نیز به شدت خود را با کار و مسائل روزمره درگیر می کنند و به قدری با زندگی می جنگند که فرصتی برای شریک زندگی خود ندارند. این افراد در واقع در جستجوی صمیمیت جنسی هستند اما نه تنها هیچ وقت آن را به دست نمی آورند بلکه برای یک صحبت عادی با شریک خود نیز احساس ناراحتی می کنند.

فواید رابطه جنسی صمیمی برای سلامتی

داشتن یک زندگی جنسی رضایت بخش به نشاط و شادی زوج ها می افزاید. مزایای یک رابطه جنسی صمیمی را نمی توان نادیده گرفت.در اینجا برخی از فواید رابطه جنسی صمیمانه که افراد هم در ذهن و هم در بدن خود به دست می آورند آورده شده است:

 • کاهش استرس و اضطراب
 • بهبود سلامت روان
 • افزایش عزت نفس
 • ترشح سروتونین در حین ارگاسم که با افسردگی مبارزه می کند و خلق و خو را بهتر می کند
 • افزایش اندورفین که احساس لذت و شادی را فعال می کند
 • افزایش حس آرامش
 • بهبود خواب به دلیل ترشح پرولاکتین و اکسی توسین
 • سلامت قلب و عروق بهتر
 • مرگ و میر کمتر و افزایش طول عمر

صمیمیت جنسی شامل چه مواردی است ؟

 • شناخت : اولین مرحله برای رسیدن به صمیمیت جنسی شناخت طرف مقابل است. اینکه شما بدانید او چگونه فردی است، چه خصوصیات اخلاقی دارد، چه عاداتی در زندگی روزمره او وجود دارد، فعالیت روزانه اش به چه صورت است، و از همه مهم تر اینکه علایق جنسی او را شناسایی کنید و بدانید که چگونه در یک رابطه جنسی او به بالاترین حس لذت می رسد.
 • پذیرش : بعد از اینکه شریک خود را به خوبی شناختید بسیار مهم است که بدانید اگر عادت بدی در زندگی او یافتید و ویژگی ای از او مشاهده کردید که برای شما قابل تحمل نبود در وهله اول با صحبت از او بخواهید که این مشکل را برطرف کند تا به رابطه صمیمانه تان آسیبی نرسد. و سعی کنید در تغییر این عادت به او کمک کنید. اما اگر نتوانست و این عادت آن قدر هم بزرگ نبود که تاثیر زیادی روی زندگی شما داشته باشد او را همان گونه که هست بپذیرید و اجازه ندهید چیزی به صمیمیت جنسی بین شما آسیب بزند.
 • درک تفاوت ها : در دنیا هیچ دو انسانی کاملا مثل هم نیستند. شما و شریکتان هرچقدر هم که عادات مشابه داشته باشید در مواردی با یکدیگر متفاوت هستید. باید توجه داشته باشید که هیچ گاه این تفاوت ها را عیب ندانید و آن ها را در فرد مقابل بپذیرید و تلاش کنید که صمیمیت جنسی را با وجود همین تفاوت ها بین خود برقرار نمایید.
 • احساس امنیت : برای رسیدن به احساس صمیمیت جنسی اجازه دهید که شریکتان از وجود شما احساس امنیت کند. این موضوع فقط مربوط به آقایان نیست و بانوان نیز می توانند پشتیبان همسر خود باشند. اگر او در مورد مسائل روزمره با شما احساس آرامش کند در مورد مسائل جنسی نیز بسیار صمیمانه تر خواهد بود.
 • همراهی در حل مشکلات : شما نباید شریک خود را فقط در روزهای خوشی همراهی کنید بلکه باید در مشکلات و اتفاقات ناگوار نیز مانند گذشته کنار او باشید. این کار بدون اینکه متوجه شوید باعث تقویت حس صمیمت و نزدیکی بین شما می گردد.
 • رابطه جنسی عاطفی : مهم ترین بخش برای ایجاد صمیمیت جنسی داشتن رابطه جنسی مرتب و مطابق میل طرفین است. رابطه جنسی باید به صورتی برقرار شود که هدف آن فقط ارضای نیاز بدنی نباشد و روشی برای ابراز علاقه و عشق به یکدیگر باشد. سعی کنید رابطه جنسی شما مرتب باشد و حداقل هفته ای 2 تا 3 بار انجام شود. در انجام رابطه خلاقیت به خرج دهید و محل انجام رابطه ونوع پوزیشن خود را مرتبا تغییر دهید تا برای هم تکراری نشوید. تکرار موجب می شود که افراد هرچقدرهم که به یکدیگرعلاقه داشته باشند از هم دلسرد و نسبت به هم بی میل شوند.

راه های غیر فیزیکی برای افزایش صمیمیت جنسی

دستیابی به تجربیات صمیمی عالی در واقع خارج از اتاق خواب شروع می شود. با اختصاص زمان برای یکدیگر شروع می شود. همچنین مهم است که درک کنیم که لذت جنسی چیز خوبی است.هنگامی که ارتباط عمیق و عاطفی با شریک زندگی خود را ایجاد و تقویت می کنید، در مورد مسائل جنسی احساس راحتی و اعتماد خواهید کرد.در زیر نکاتی در مورد چگونگی تقویت صمیمیت جنسی به روش های غیرجنسی آورده شده است.

برای با هم بودن وقت بگذارید

یک زندگی جنسی گرم و صمیمی از سلامت شما حمایت می کند. متأسفانه، رابطه جنسی و صمیمیت همیشه دست به دست هم نمی دهند. اگر در روابط جنسی خود مشکل دارید یا نمی توانید با افرادی که با آنها قرار می گذارید یا با آنها زندگی می کنید صمیمیت و ارتباط پیدا کنید، ممکن است وقت آن رسیده باشد که اقدام کنید. تلفن های همراه را خاموش کنید و از شر عوامل حواس پرتی خلاص شوید. مطمئن باشید که زمانی را برای صمیمیت در نظر گرفته اید. برای هر اولویتی به طور منظم دوره های نامحدود را مشخص کنید.

به خود اجازه دهید از رابطه جنسی لذت ببرید

به خود یادآوری کنید که خوب است لذت جنسی بخواهید. برای صمیمیت ارزش قائل باشید و به خاطر داشته باشید که داشتن رابطه جنسی بیشتر با طرف مقابلتان پیوند شما را قوی تر می کند. نشان دادن عشق از طریق اعمال عاشقانه در واقع احتمال با هم ماندن زوج ها را افزایش می دهد.مهم ترین موضوع در مورد ایجاد صمیمیت جنسی و رابطه جنسی این است که در مورد رابطه تان با یکدیگر صحبت کنید. از صحبت کردن درمورد رابطه جنسی خجالت زده نباشید. علایق خود را به شریکتان بگویید و آن ها را در رابطه بعدی امتحان کنید. صحبت کردن در مورد رابطه جنسی بهترین راه برای ایجاد حس صمیمیت جنسی بین زوج هاست.

ارتباط برقرار کنید، ارتباط برقرار کنید، ارتباط برقرار کنید

برای گوش دادن به شریک زندگی خود رها باشید. مردان و زنان ممکن است رابطه جنسی را متفاوت ببینند. گفته شده است که زنان قبل از شروع جنسی نیاز به صمیمیت دارند، در حالی که مردان قبل از اینکه بتوانند صمیمی شوند، ابتدا به رابطه جنسی نیاز دارند. اگر صحبت نکنید ممکن است سوء تفاهم ایجاد شود.در مورد خواسته ها و ترجیحات شریک زندگی خود بیاموزید. سپس به طور متقابل خواسته های خود را مطرح کنید. در یک بحث آزاد نیازها و خواسته های خود را به اشتراک بگذارید.

بنیان صمیمیت عاطفی را تقویت کنید

به اشتراک گذاشتن احساسات و آسیب پذیر بودن گاهی اوقات می تواند چالش برانگیز باشد، به خصوص در مورد روابط جنسی. با این حال، اگر اعتماد در یک رابطه ایجاد شده باشد، مایل به ریسک باشید. ممکن است بیشتر در معرض بازیگوشی یا فانتزی باشید.تمایل به امتحان چیزهای جدید می تواند هیجان و رضایت را افزایش دهد. نتیجه پیوند نزدیکتر و کشف لذت بیشتر خواهد بود.

قدرشناس باشید

از حرکات محبت آمیز شریک زندگی خود تشکر کنید. گفتن این به عزیزتان که چقدر سپاسگزار هستید که آنها بچه ها را به تمرین ورزشی کشانده اند یا یک شام ویژه پخته اند، می تواند محاسن زیادی را برای شما به ارمغان بیاورد.افراد زمانی که احساس جذابیت، ارزشمندی و قدردانی می کنند، بیشتر تمایل به فعالیت های جنسی دارند. تعارفاتی که می توانید به همسرتان بدهید، نباید نادیده گرفته شوند.اگر در آن لباس مشکی عالی به نظر می رسند، این را به او بگویید. به خصوص خوب است که بتوانید از شریک زندگی خود در مورد احساسی که بعد از یک شب لذت جنسی در شما ایجاد کرده است، تعریف کنید.

راه های فیزیکی برای افزایش صمیمیت جنسی

بدون شک یک ازدواج موفق، دوست داشتن همراه با عشق و علاقه است. بدون عشق و علاقه، رابطه زوجین به یک رابطه دوستی تبدیل می شود. البته برای برخی افراد رابطه تا همین اندازه کافی است؛ اما اکثر افراد رابطه بهتر و موثرتری را از روابط زناشویی خود انتظار دارند. یکی از مهمترین اصول فراموش شده در صمیمیت زناشویی، صمیمیت جنسی است. به نظر می رسد یکی از مشکلاتی که زوجین بیشتر به خاطر آن به مشکل برمی خورند، مشکلات و صمیمیت جنسی است.احتمالاً می توانید به تعدادی راه فیزیکی برای تقویت رابطه خود فکر کنید. فعالیت های هیجان انگیز می تواند از بوسیدن تا رابطه جنسی دهانی را در بر بگیرد.در زیر کارهای فیزیکی دیگری که می توانید و باید انجام دهید آورده شده است.

در عشق بازی شرکت کنید

این روزها که در دنیای پر استرس خود زندگی می کنیم، زوج ها گاهی طوری رفتار می کنند که گویی زمان کافی برای عشق بازی مقدماتی وجود ندارد. اما روانشناسان توصیه نمی کنند که از این فعالیت صرف نظر کنید. به این زمان کوتاه برای برانگیختگی فرصت لازم را بدهید.عشق بازی یک گام مهم در گرم کردن رابطه جنسی صمیمی است. صرف بوسیدن با ملایمت یا ماساژ دادن شریک زندگی خود می تواند حال و هوای خوبی را ایجاد کند.

چشم هایتان را در چشمان شریک زندگی خود قفل کنید

شاید زل زدن به چشم های دیگری هنگام صحبت کردن برایتان سخت باشد اما اگر می خواهید به شریک زندگی تان احساس نزدیکی کنید، عاشقانه به چشم های او نگاه کنید. آنوقت می فهمید که به همین سادگی چه اتفاق های خوشایندی میان شما خواهد افتاد.تماس چشمی طولانی مدت قبل یا در حین عشق بازی راه دیگری برای درگیر شدن فیزیکی است. نگاه دقیق به فردی که دوستش دارید می تواند آمادگی شما را برای پیشروی صمیمانه نشان دهد.

لمس بسیار مهم است

محبت جسمانی را می توان از طریق حرکات متعدد بیان کرد. روی کاناپه او را در آغوش بگیرید، شانه های او را ماساژ دهید یا دست هایش را بگیرید. اشکال احساسی صمیمیت نیز مهم هستند، مانند به اشتراک گذاشتن یک دسر لذیذ با هم یا اینکه شریک زندگی شما بدن شما را با روغن ماساژ دهد.نوازش کردن موجب می شود که شما هم از نظر احساسی و هم از نظر فیزیکی به شریک زندگی تان احساس نزدیکی کنید. زمانی که می بینید شریک زندگی تان نه به هدف رابطه جنسی بلکه تنها از روی عشق و علاقه به شما این کار را انجام می دهد، خوشنود خواهید شد.

ارگاسم را فراموش نکنید

در یک مطالعه در مورد تماس صمیمی شریک و نزدیکی بین افراد، دانشمندان نزدیکی را پس از مدیتیشن ارگاسم اندازه گرفتند. مدیتیشن ارگاسمیک یک تمرین غیرکلامی مشترک است که شامل لمس ناحیه تناسلی است. حدود نیمی از کسانی که در این مطالعه ثبت نام کردند، شرکای عاشقانه و نیمی دیگر غیرعاشقانه بودند.محققان دریافتند که لمس کردن شریک زندگی احساس نزدیکی را در لحظه افزایش می دهد. این هم برای آنهایی که در یک رابطه عاشقانه و هم در یک رابطه معمولی بودند صادق بود.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار