گوناگون

دلایل سرد مزاجی زنان و مردان در ابتدای ازدواج

دلایل سرد مزاجی زنان و مردان در ابتدای ازدواج

پارسینه: یکی از اولین نشانه‌های طلاق عاطفی کاهش روابط جنسی زوجین است. ابتدا زن و مرد نسبت به هم عشق و علاقه دارند ولی رابطه جنسی و هم آغوشی ندارند و یا بسیار کم است. در نتیجه کم کم عشق و علاقه کم رنگ‌تر می‌شود و طلاق عاطفی صورت می‌گیرد.ما در این مطلب دلایل سرد مزاجی در سال های اول ازدواج را بررسی می کنیم.

گاهی اوقات ما زوج هایی را میبینیم که با شوق و اشتیاق فراوان نامزدی و یا عقد خود را جشن میگیرند، اما بعد از آن شاهد سردمزاجی در دوران عقد هستند. در واقع یکی از مشکلات عمده ای که برای زوجهای جوان پیش میاید، سرد شدن بعد از عقد است. عجیب است که دختر و پسری که روزهای زیادی منتظر بودند که با هم ازدواج کنند، حالا بعد از عقد از هم فاصله میگیرند و شعله عشقی که بین آنها وجود داشته کم سوتر میشود. درحالیکه حتی اکثر آنها علت سرد شدن بعد از عقد را نمیدانند. یا اینکه نمیدانند چطور با این مشکل برخورد کنند که رابطه آنها حفظ شود. حتی در مواردی این سرد مزاجی باعث جدایی و طلاق شده است. لذا در این مقاله سعی کردیم به طور مفصل این موضوع را مورد بررسی قرار دهیم.

نشانه های سرد شدن بعد از عقد کدامند؟

ساعدنیوز نوشت: از ابتدای عقد یا عروسی انتظار دارید شور و حرارت عشق را در همسرتان ببینید.به جای آن کوه یخی را می بینید که انگار هیچ گرایشی به شما ندارد. اگر میخواهید یک ازدواج موفق و بادوام داشته باشید باید از همان ابتدای رابطه هوشیارانه عمل کنید و علائم و نشانه های سرد شدن نامزد را نادیده نگیرید. اما چه مواردی نشان دهنده سرد مزاجی و بی توجهی در دوران نامزدی است؟

1. عدم تعادل در رابطه

نارضایتی و سرد مزاجی در روابط زناشویی یکی از مخرب ترین کژکاری های جنسی موثر در ازدواج می باشد. زمانی که رابطه جنسی زوجین کیفیت لازم را نداشته باشد و یا به طور کلی رابطه ای برقرار نشود، به راحتی زمینه روابط فرازناشویی، خیانت و طلاق فراهم می شود.در حالت طبیعی زوجین در روابط پایدار برای هر یک از تعاملات منفی مثل بحث و دعوا و اختلاف نظر، پنج تعامل مثبت دارند. این یک "نسبت جادویی" است. اگر این تعادل در رابطه شما وجود ندارد، میتواند هشداری باشد برای ناسازگاری در دوران عقد.

2. دائماً از شریک زندگی خود انتقاد میکنید

در اکثر موارد علت جدایی در نامزدی این است که افراد دائما یکدیگر را نقد میکنند. اما شما باید تعیین کنید که این رفتار شما ناشی از عدم احترام واقعی به یکدیگر است یا از اینکه روز خوبی نداشتید، ناراحت هستید. انتقاد بیش از حد مخصوصا از بزرگترین دلایل سرد بودن زن در دوران عقد است. چون وقتی زنی حس کند که توسط همسرش تایید نمیشود و برعکس دائم سرزنش میشود، ناخودآگاه سرد و بی انگیزه میشود.

علاوه بر این یادتان باشد که استفاده از اصطلاحاتی مانند" هرگز "و" همیشه " خطرناک است. مثلا اگر دائما به هم میگویید که " هرگز به من کمک نمی کنی" یا " همیشه وظایفت را فراموش میکنی"، شما فقط از شریک زندگی خود انتقاد نمیکنید، بلکه شخصیت او را زیر سوال میبرید.

3. شریک زندگی شما همیشه در حالت تدافعی است

آیا وقتی که نگرانی خود را مطرح میکنید، همسرتان فوراً بهانه ای میاورد، بدون اینکه مسئولیت هیچ کاری را به عهده بگیرد؟ این یکی دیگر از نشانه های سرد شدن بعد از عقد است. این نکته را فراموش نکنید که وقتی شما همیشه در حالت تدافعی هستید، جایی برای ساختن وجود ندارد.

4. نداشتن رابطه کلامی مناسب

داشتن رابطه کلامی مناسب پایه واساس یک رابطه موفق است. وقتی این رابطه از بین میرود، میتواند به عنوان یکی از نشانه های سرد شدن نامزد باشد. توجه داشته باشید اگر شریک زندگی شما تمایلی به گفتگو در مورد مشکلات شما ندارد، نمیتوانید آنها را برطرف کنید. حل مشکلات به تلاش دو نفره نیاز دارد، به این معنی که هر دو فرد باید مشارکت کنند، حتی اگر فکر میکنید یک نفر مقصر مشکلات شماست. با خودتان فکر کنید که آیا به اندازه كافی برای حل مشکلات وقت میگذارید یا خیر؟

5. شما از هم دوری میکنید

وقتی دو نفر یکدیگر را دوست دارند، همواره برای دیدن یکدیگر و گذراندن وقت با هم، مشتاق هستند. لذا دوری کردن از هم یکی از مواردی است که نشانه دلسردی و بی توجهی در دوران نامزدی است. پس اگر نامزد شما بیش از حد برای کار یا دوستان و… وقت میگذارد و کمتر با شما وقت میگذراند، مراقب باشید. چون نشانه خوبی نیست.

در نهایت ادامه دار بودن این نشانه ها باعث دودلی در دوران نامزدی میشود. در همین حال است که خیالات فرار شروع میشود. در واقع وقتی تعارض روابط حل نشود و رابطه به طور فزاینده ای سمی شود، ممکن است احساس ناتوانی کنید. شما نمیدانید که چگونه وضعیت را تغییر دهید و نمیتوانید راهی به جلو ببینید. بنابراین به جای برقراری ارتباط، به این فکر میکنید که چگونه می توانید مشکل را حل کنید. اغلب، به نظر می رسد ساده ترین پاسخ جدا شدن از رابطه است. غافل از اینکه پیامدهای طلاق در دوران عقد بسیار دردناک است. لذا توصیه ما این است که به جای فکر کردن به طلاق و جدایی راه های دیگری را امتحان کنید.

چرا برخی زوج ها در ابتدای ازدواج دچار سردمزاجی می شوند؟

وقتی همسران تفاوت های یکدیگر را به خوبی بشناسند، سردی های کمتری در زندگی آنان پیش می آید. این تفاوت ها دو دسته اند. گروهی از تفاوت ها عمومی هستند و دسته ای دیگر به تفاوت در ارضای نیازهای جنسی و عاطفی مربوط می شوند. در ادامه دلایل دیگر سرد مزاجی در سال های اول ازدواج را بررسی می کنیم.

وقتی رابطه به قدر کافی گرم نیست

وقتی یک مرد نتواند فکر همسرش را خوب بخواند، رابطه عاطفی خوبی با او برقرار کند یا احساساتش را درک کند، زن احساس بی میلی پیدا می کند. مردها باید بدانند که زن ها از طریق حرف زدن و صحبت کردن با فشارهای درونی شان کنار می آیند. در صورتی که طبیعت مردها این است که فکر می کنند اگر حرفی نداریم، لزومی ندارد با هم حرف بزنیم. بنابراین اولین مقدمه سردی در ابتدای روابط این است که همسر شما احساس می کند شما را به قدر کافی نمی شناسد یا شما به اندازه کافی او را درک نمی کنید. اگر مردها بدانند که صحبت کردن یک زن چقدر اهمیت دارد و تا چه حد به نفع خودشان است، از آن استقبال می کنند.

وقت مناسبی را انتخاب نمی کنید

برای روابط عاشقانه یا نزدیک در دوران عقد، بسیار مهم است که فضایی بدون استرس را فراهم آورید. شما اولین تجربه های عاطفی و جسمانی تان را شکل می دهید و بسیار مهم است که آن را در موقعیت مناسبی خلق کنید تا خاطره خوبی درباره اش داشته باشید. مردان ممکن است فکر کنند رابطه جنسی یا عاشقانه، وقتی همسرشان خسته یا مضطرب است، به آرامش او کمک می کند. اما این برداشتی کاملا اشتباه است، (هر چند ممکن است در مورد مردان چنین باشد) در این موارد بهترین گزینه برای آرام شدن و از بین رفتن خستگی زن صحبت کردن با همسر است.

به نگرانی های او احترام بگذارید

در دوران عقد یا اوایل ازدواج یکی از بزرگترین نگرانی های زن ها، چگونگی رابطه جسمانی است. آنها را مطمئن کنید که قرار نیست عجله ای در کار باشد و می توانید کم کم با جسم هم آشناتر شوید و ضرورتی برای تحمیل رابطه وجود ندارد. ترس از بارداری یا به وجود آمدن مشکلات جدی در دوران عقد هم یکی دیگر از استرس های خانم ها است. هیچ وقت همسرتان را در دوران عقد مجبور نکنید که با شما رابطه جنسی داشته باشد. در غیر این صورت ممکن است سردی و امتناع زن در آینده هم بر زندگی تان سایه بیندازد. روابط نزدیک را به وقتی موکول کنید که او هم تمایل داشت و در واقع هر دو طرف برای آن آماده بودید.

راه های جلوگیری از سرد شدن رابطه

حالا که فهمیدیم چه الگوهای رفتاری نشانه های سرد شدن نامزد است، وقت آن رسیده که به دنبال راه حل مناسب برای گرم کردن رابطه باشیم. برخی از راه حل های مناسب در زیر شرح داده شده اند:

 • مشکل را پیدا کنید: اولین و مهم ترین قدم برای مقابله با بی توجهی در دوران نامزدی این است که ریشه مشکل را پیدا کنید. باید ببینید کدام عادت های بد باعث دوری شما از هم شده است؟ ارتباط شما چگونه است؟ چه احساسی دارید وقتی به نامزدتان فکر میکنید؟ فکر میکنید او چه احساسی نسبت به شما دارد؟ علت سرد شدن دوست پسر یا نامزد شما چیست؟ بعد از پیدا کردن پاسخ این سوالات دنبال راه حل مناسب باشید.
 • با همسر یا نامزدتان در مورد احساس خود صحبت کنید: یادتان باشد که بی توجهی به سرد شدن دختر یا پسر تنها اوضاع را سخت تر میکند. اگر میپرسید که وظایف مرد در دوران عقد چیست؟ باید بگوییم که این مرد است که باید در جهت ایجاد صمیمیت گام بردارد. به این منظور سعی کنید مکالمه خود را بین 5 تا 10 دقیقه حفظ کنید. برای همسرتان توضیح دهید که علت این سردی و بی توجهی چیست؟
 • به شریک زندگی خود وقت دهید تا به آنچه گفتید فکر کند: یکی از نکات کمک کننده در برخورد با سرد شدن مرد در دوران نامزدی این است که به او مدتی فرصت برای فکر کردن دهید. در این مدت جلب توجه نکنید و همسرتان را آزار ندهید، که این امر باعث میشود او بیشتر از شما دور شود. در واقع، آزادی میتواند باعث صمیمیت شود.
 • سعی کنید دوباره به هم نزدیک شوید: اگر هنوز هم به رابطه خود امید دارید و سعی کنید راه های مختلف را برای ارتباط مجدد امتحان کنید. تماس تلفنی در دوران نامزدی، ملاقات غافلگیرکننده با نامزدتان بعد از انجام کارش، خریدن یک هدیه کوچک و به طور کلی هر چیزی که توجه شما را نشان دهد، میتواند راهی برای بهبود رابطه باشد.
 • با هم رویا بسازید: یکی از کارهای مفید در مواجه با رفتار سرد دختر یا پسر در دوره نامزدی این است که برای آینده رویاسازی کنید. از خودتان بپرسید شرایط ایده آل برای خانواده شما چیست؟ با هم یک رویا بسازید و تصویر بزرگتری از زندگیتان، ایجاد کنید. برنامه زندگیتان را بر پایه شادی، ثبات، تعهد، فداکاری و… قرار دهید.
 • یادتان باشد که با هم بخندید و سرگرم شوید: فیلم های خنده دار تماشا کنید، با هم فعالیتی انجام دهید که از آن لذت میبرید و سعی کنید به شریک زندگی خود کمک کنید تا به یاد بیاورد چرا عاشق شما شده است. با گذشت زمان و تلاش میتوان دلایل سرد شدن مردان و زنان را فهمید و بعد به راه حل مناسب برای پایان دادن به بی توجهی در دوران نامزدی برسیم.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار