گوناگون

روش صحیح ابراز نارضایتی از اندام همسر

روش صحیح ابراز نارضایتی از اندام همسر

پارسینه: رابطه جنسی یکی از ارکان اصلی در زندگی مشترک میباشد که اتفاقا باید به آن توجه ویژه شود تا زندگی زناشویی زوجین دچار مشکل نشود چرا که هر گونه عدم رضایت از رابطه جنسی میتواند بر روی کیفیت زندگی مشترک تاثیر گذار باشد. در این مقاله به بررسی موضوع اهمیت نارضایتی از اندام همسر میپردازیم و آن را مورد بررسی از دید روانشناسی قرار میدهیم.

متخصصان در مورد نارضایتی از اندام همسر معتقدند که هرگز نباید برای فردی دیگر، خود را تغییر دهیم. اما در مورد درخواست های اینچنینی همسر بحث کاملاً متفاوت است. چرا که در زندگی زناشویی به غیر از هویت شما و همسرتان، هویت زناشویی شما نیز نیاز به توجه، رسیدگی و مراقبت دارد. گاها رسانه ها نیز به عنوان عامل تعیین کننده در رضایت از بدن همسر شناخته میشوند. کیفیت و رضایت زناشویی میتواند یک عامل محافظتی در سلامت زوجین باشد. در حالی که میزان بالای انتقاد با پیامدهای سلامت ضعیف تر همراه است. بر این اساس بیایید بررسی کنیم که چه عواملی موجب این نارضایتی میشود و برای برطرف کردن آن باید چه کارهایی انجام داد؟

نارضایتی از اندام همسر

ساعدنیوز نوشت: عوامل زیادی بر رضایت جنسی افراد تاثیر میگذارد و آن را به نارضایتی جنسی تبدیل میکند. برای جلوگیری از هر گونه نارضایتی جنسی میبایست ابتدا با این موضوع به طور کامل آشنا شویم و آن را بررسی کنیم.به طور کلی نارضایتی از اندام همسر به شرایطی گفته میشود که همسرتان از نظر بدنی تغییرات زیادی کرده است یعنی بسیار لاغر و یا بسیار چاق شده است و این با شرایطی که شما از او به عنوان شریک جنسی توقع دارید فاصله بسیار زیاد داردنارضایتی از اندام همسر به مرور زمان پیش میاید و میتواند بر تمام جنبه های زندگی مشترک تاثیر بگذارد و حتی منجر به طلاق شود پس آن را جدی بگیرید.

چه عواملی موجب ایجاد نارضایتی جنسی میشوند؟

 • موضوعات روحی روانی در نارضایتی از اندام همسر :این بخش به عواملی همچون مشکلات در رابطه، عدم توافق در بیشتر موضوعات زندگی و اختلافات سلیقه ای شدید بر میگردد. بعضا این موضوعات آنقدر بزرگ میشوند که بر جنبه جنسی زندگی مشترک زوجین تاثیر میگذارند و نتیجه آن نارضایتی جنسی میباشد.
 • موضوعات جسمی جنسی :نارضایتی از اندام همسر در دسته نارضایتی جسمی جنسی میباشد چرا که منبع اصلی عدم رضایت همسرتان به موضوعات جسمانی بر میگردد.نارضایتی از اندام همسر مخصوص به آقایان نمیباشد و خانم ها هم میتوانند از اندام همسر خود ناراضی باشند.

جلوگیری از نارضایتی از اندام همسر

شرایط ایده آل جسمانی میتواند از دید افراد مختلف متفاوت باشد، هر کس میتواند شرایط ایده آلی از اندام همسر خود در سر داشته باشد که برای دیگری قابل قبول نیست. چرا که هر کس استانداردهای خاص خود را دارد.نکته اصلی این است که پیش از ازدواج باید برای خودتان مشخص کنید چه نوع اندامی از همسر آینده خود میخواهید. برای نمونه برای جلوگیری از نارضایتی از اندام همسر در آینده باید بدانید به عنوان خانم یا آقا،

به یاد داشته باشید اگر همسری با اندام ورزیده میخواهید قاعدتا همسرتان باید فردی ورزش کار باشد و به طور خودجوش به اندامش اهمیت دهد نه اینکه شما برای جلوگیری از نارضایتی از اندام همسر او را مجبور به ورزش و فعالیت بدنی کنید.قبل از هر چیز شرایط ایده آل و حتی مناسب اندام همسرتان قبل از ازدواج را مشخص کنید تا بتوانید منطقی تر تصمیم گیری کنید و نارضایتی از اندام همسر را هیچ وقت تجربه نکنید

یک راه جلوگیری از نارضایتی از اندام همسر این است که بدانید اندام انسان به مرور زمان و با افزایش سن دچار تغییرات بنیادی میشود و به مرور زمان زیبایی خود را از دست میدهد مگر اینکه به عنوان فردی حرفه ای و ورزشکار این پروسه را به تعویق بیندازید تا از این لحاظ از عموم جامعه جلوتر باشید.بهتر است برای مقابله با نارضایتی از اندام همسر برنامه ورزشی و تغذیه مناسبی برای خودتان و همسرتان بریزید تا هر دو به عنوان دو دوست برای داشتن اندامی بهتر به آن عمل کنید، اما نکته اصلی پایبندی به این دستوران در دراز مدت میباشد.همچنین خانم ها میتوانند با دانستن اندام مورد علاقه مردان قدم بزرگی در حل مشکل نارضایتی همسرشان بردارند.

نارضایتی از اندام همسر به خاطر تغییرات بعد از ازدواج

اگر پیش فرض شما از یک رابطه عاشقانه ازدواج این باشد که قرار است همیشه در خوشی و در اوج زندگی کنید و طرف مقابل در حال قربان صدقه رفتن شما باشد ، کاملا در اشتباهید. در هیچ رابطه ای قرار نیست همه چیز گل و بلبل باشید ، مسلما در یک رابطه عاطفی شما روزهای خوب و بد زیادی را تجربه خواهید کرد و زوجی می تواند موفق و سربلند به رابطه ادامه دهد که توانایی سازگاری و حمایتگری را در خودش بهبود دهند و از لحظات خوبشان به بهترین شکل استفاده کنند و در لحظات بد که مسلما همراه با بحث و دعوا و اعصاب خوردی است ، پشت هم را خالی نکنند و محیطی امن برای زندگیشان ایجاد کنند تا بتوانند از بحران خارج شوند.

زمانی که دو نفر با هم ازدواج می کنند به این معنی است که میخواهند روزهای خوب و بد ، روزهای سخت و آسان ، سلامتی و بیماری را کنار هم تجربه کنند.شاید شما قبل از ازدواج اندام همسرتان را پسندیده باشید ولی بعد از ازدواج دچار تغییر شود. باید بدانید که تغییر ظاهری افراد بعد از ازدواج و در طول زمان ، به هر شکلی که باشد جزئی از فردی است که انتخاب کرده اید.مثلا اگر همسر شما بعد از ازدواج دچار بیماری سختی شود که نیاز به مراقبت و درمان مداوم داشته باشد ، آیا شما می توانید اظهار نارضایتی کنید؟ مسلما جواب خیر است. وظیفه شما به عنوان همسر ایجاد می کند که از او حمایت و نگهداری کنید.

در صورتی عدم رضایت شما از اندام همسر به دلیل افزایش وزن یا کاهش وزن است ، به جای این که مدام درباره این شرایط اظهار نارضاتی کنید یا او را تحقیر نمایید ، باید سبک زندگیتان را تغییر دهید و سبک زندگی سالم را در پیش بگیرید و شرایط را طوری مهیا کنید تا دوباره همسرتان به اندام قبلی اش برگردد.مثلا در صورتی که دچار اضافه وزن شده باید وعده های غذایی رژیمی برای هر دو نفرتان داشته باشید تا همسرتان برای پرخوری وسوسه نشود ، باید زمان کافی برای ورزش کردن ، پیاده روی صبحگاری یا طبیعیت گردی و کوهنوردی و دوچرخه سواری دو نفره بگذارید تا فعالیت جسمی همسرتان افزایش پیدا کرده و وزنش کاهش پیدا کند.

باید خرید شیرینی جات و هر نوع ماده خوراکی پرکالری که باعث افزایش اشتها و پرخوری می شود یا حذف کرده یا به حداقل برسانید. در صورتی که عدم رضایت شما از اندام همسرتان به دلیل لاغری اوست ، باید از شرایط روحی او اطمینان حاصل کنید و ناراحتی هایی که باعث کم اشتهایی او شده را پیدا کرده و رفع کنید و شرایطی فراهم کنید تا اشتهایش بیشتر شود. اگر از نظر روحی مشکل دارد ، مشکلش را رفع کنید یا اگر از نظر جسمی دچار مشکل شده است با مراجعه با پزشک علت آن را پیدا کرده و رفع کنید تا همسرتان دوباره به حالت قبل بازگردد.

نارضایتی از اندام همسر حسی متقابل است

پیش از آنکه از اندام همسرتان ایراد بگیرید ببینید آیا خود شما در وضعیت ایده آل قرار دارید؟ آیا خودتان به تغذیه و تحرک بدنی اهمیت میدهید تا از این لحاظ همسرتان را راضی نگه دارید؟پیشنهاد میکنیم برای اینکه همسر دلبندتان را از موضوع و حستان نسبت به نارضایتی از اندام همسر مطلع کنید، موضوع را به طور جدی و با زبان ملایم با او در میان بگذارید تا در جریان قرار بگیرد.به یاد داشته باشید تکرار زیاد در این مورد بیهوده میباشد و باید با دقت بیشتری عمل کنید. میتوانید بیشتر ب روی اندام خودتان کار کنید تا همسرتان به اهمیت موضوع و خواست اصلیتان پی ببرد.

روش صحیح ابراز نارضایتی از اندام همسر

گفتگو صمیمانه و بدور از قضاوت کردن یا تحقیر مهارتی است که هر زوج موفقی آن را بلد است. زوجی که مهارت برقراری گفتگوی صمیمانه و منطقی با هم را بلد باشند به راحتی میتوانند مشکلاتشان را رفع کنند.اگر از اندام هسرتان ناراضی هستید بهترین روش این است که در مورد نگرانی ها و خوسته هایتان با او صحبت کنید تا بتوانید به راه حل های خوبی برسید و دغدغه شما باعث سرد شدن رابطه تان نشود. شما باید با احترام با همسرتان صحبت کنید و برای او روشن کنید که فردی خواستنی است و میخواهید برای بهبود شرایط جسمی اش به او کمک کنید.

روش گفتگو صحیح برای ابراز نارضایتی از اندام همسر

بیان درست نارضایتی از اندام همسر بدور از توهین و تحقیر یا مقایسه ، اهمیت زیادی دارد در غیر این صورت به جای این که بتوانید مشکلتان را حل کنید فقط به همسرتان احساس نخاستنی بودن می دهید و عزت نفسش را پایین می آورید که عواقب ناخوشایندی برای رابطه شما خواهد داشت و منجر به دعواها و بهانه گیریهای بی پایان خواهد شد.

منتظر اظهار نارضایتی همسرتان بمانید

متخصصان درباره نارضایتی از اندام همسر یا ایجاد چین و چروک روی صورتش و درخواست تغییرات ظاهری ، اظهار نظر مستقیم را ممنوع می دانند. چون باعث می شود علاقه شما نسبت به همسرتان مشروط شود یعنی اگر لاغر یا چاق نباشد او را دوست ندارید.مثلا اگر به او بگویید اگر بینی ات را عمل کنی بیشتر برایم جذاب می شوید باعث ایجاد فشار مضاعف در ناخودآگاه همسرتان می شوید. به عقیده روان شناسان در این گونه موارد باید منتظر فرصتی برای اظهار نارضاتی همسرتان بمانید یا اگر در مورد شخصی دیگر در این زمینه صحبت شد به او بگویید که اگر دلت میخواهد تو هم این کار را انجام دهی ، حمایتت میکنم.

سخن پایانی

زیبایی هم برای زنان مهم است و هم برای مردان. این موضوع قابل انکار نیست که ما جذب افراد زیبا می شویم و این زیبایی در زندگی مشترک هم مهم است با افراد کشش جسمانی و جنسی را به هم داشته باشند. اگر زیبایی همسرتان برای شما کافی نیست یا نظرات دیگری درباره ظاهر او دارید، می توانید محترمانه به او بگویید که مثلا اگر موهایت را رنگ کنی یا از لباس های زیبا استفاده کنی، خیلی به تو می آید. سعی کنید خودتان را هم با معیارهایتان وقف دهید. به عنوان مثال اگر دوست دارید همسرتان اندام ورزشکاری داشته باشد، شما هم نباید شکم داشته باشید و پرخور باشید، بلکه باید خودتان نیز طبق معیارهایتان رفتار کنید تا طرف مقابل هم این گونه باشد.

با هم سبک زندگی سالم داشته باشید و به هر دوتان به ظاهر و زیبایی تان اهمیت دهید تا این زیبایی که مدنظرتان است در همسرتان به چشم شما بیاید و به خواسته هایتان برسید. گاهی مردان به دلیل تنوع طلبی افراطی درگیر زیبایی های افراطی در زنان می شوند، به طوری که هرچقدر هم که همسرشان زیبا باشد، باز هم برایشان کافی نیست و به دنبال زنان دیگر که زیباتر هستند می گردند. البته به خاطر داشته باشید که زیبایی، یک ویژگی نسبی است یعنی هر فرد معیارهای متفاوتی درباره زیبایی در زن و مرد دارد، اگرچه مد امروزه نیز در این خواسته ها و توقعات زنان و مردان، بی تاثیر نیست.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار