گوناگون

راهکار طلایی برای درمان زود انزالی

راهکار طلایی برای درمان زود انزالی

پارسینه: زود انزالی یکی از مشکلات رایج در رابطه جنسی افراد است که می توند زندگی زناشویی زوجین را به خطر بیندازد. به همین منظور ما در این مطلب روش های خانگی برای درمان زودانزالی را معرفی کرده ایم.

زود انزالی یکی از مشکلات رایج در رابطه جنسی افراد است که می توند زندگی زناشویی زوجین را به خطر بیندازد. به همین منظور ما در این مطلب روش های خانگی برای درمان زودانزالی را معرفی کرده ایم.

انزال زودرس یا زود انزالی چیست؟

ساعدنیوز نوشت: انزال به معنای آزاد شدن مایع منی از بدن است. انزال زودرس در مردان زمانی اتفاق می افتد که خروج منی بسیار سریع تر از زمان معمول آن در افراد انجام شود. زود انزالی به خودی خود مشکل زا نیست، اما در بسیاری از مردان منجر به کاهش لذت جنسی و افزایش استرس و سرخوردگی در فرد می شود. در این حالت درمان زود انزالی نه تنها به بهبود زندگی جنسی فرد کمک خواهد کرد بلکه منجر به افزایش اعتمادبه نفس و تمرکز وی نیز خواهد شد. جالب است بدانید که در آمریکا از هر ۳ مرد ۱۸ تا ۶۰ ساله حداقل ۱ نفر از آن ها با مشکل زود انزالی دست وپنجه نرم می کند. آمار نشان داده که این مشکل بیشتر روانی بوده و در موارد کمی بیماری های جسمی می تواند منجر به بروز انزال زودرس شوند.

دلایل ابتلا به زود انزالی

بیش از پرداختن به دلایل مشخص ابتلا به زودانزالی باید توجه داشت که هر فردی با توجه به شرایط زمینه ای موجود در زندگی از تنش ها و استرس های محیطی و کاری گرفته تا زمینه های فیزیولوژیکی ممکن است گاهی اوقات به ابن اختلال مبتلا شود و سپس با رفع مسایل زمینه ای اختلال نیز بهبود می یابد.اما چنانچه زودانزالی به یک مساله دائمی بدل شود نیاز به بررسی دقیق تر و مداخلات تخصصی پزشکی خواهد داشت. تعدادی از دلایل ابتلا به زودانزالی به شرح زیر می باشد:

 • دلایل هورمونی :ازدیاد و یا کمبود هورمون ها عوارض مخصوص خود را در بدن به جای می گذارند. در اختلال زودانزالی فرد با کمبود هورمون شیمیایی سروتونین مواجه می شود.مردانی که مقادیر کمی از سروتونین را در نورون های عصبی خود حمل می کنند با احتمالا بیشتری به اختلال زودانزالی دچار می شوند.
 • دلایل جسمانی: وجود برخی بیماری های زمینه ای در بروز عارضه زودانزالی نقش دارند. دیابت، ام اس، اختلال تیروئید و مشکلات پروستات از آن جمله بیماری هایی است که فرد را مستعد ابتلا به زودانزالی می کند.
 • دلایل روانی :پر واضح است که مسائل مرتبط با سلامت روان با فراوانی بالایی نقش مهمی در مختل کردن عملکردهای بدن بازی می کند. اختلالات رایجی مانند استرس و افسردگی، احساس گناه و شرم از بدن و ویژگی های ظاهری آن، احساس عدم توانایی و کفایت برای مدیریت زندگی که به تخریب اعتماد به نفس منجر می شود، مشکلات مربوط به رابطه و غیره عملکرد جنسی فرد را تحت تاثیر قرار داده و در برخی افراد به زودانزالی منتهی می شود.
 • مسایل ژنتیکی و افزایش سن: طبق یافته های محققان عامل ژنتیکی مسئول سی درصد از زودانزالی هایی است که افراد تجربه می کنند. عامل موثر دیگر سن و سال فرد می باشد. اگرچه سن فرد را نمی توان به عنوان یکی از عوامل اصلی در نظر گرفت اما یک عامل تاثیرگذار محسوب می شود. برای مردانی که سنین جوانی را پشت سر گذاشته و وارد دوران میانسالی می شوند نعوظ به شکل سابق رخ نمی دهد و طول رابطه جنسی به تبع آن کاهش می یابد.
 • انتقال دهنده های عصبی :از عوامل دیگر اثرگذار بر عارضه اختلالات عملکرد می توان به اتتقال دهنده یا نوروترنسمیترهای مغزی و عصبی اشاره کرد که وظیفه مهم منتقل کردن پیام در بین نورون هارا بر عهده دارند. هرگونه اختلالی در اریال و دریافت این پیام ها به بروز اختلال در عملکرد از جمله عملکرد انزال منتهی می شود.

درمان زودانزالی خانگی

برخی از درمان های پزشکی ممکن است در کنترل انزال زودرس موثر باشد اما هیچ درمان دائمی وجود ندارد. با این حال، مردان با تمرین می توانند یاد بگیرند که انزال خود را کنترل کنند و با استفاده از روش های مختلف از جمله مصرف مکمل ها، محلول های موضعی و ورزش، رضایت جنسی بیشتری پیدا کنند. برخی از روش های توقف انزال زودرس می توانند به سرعت عمل کنند و نیازی به تمرین زیاد ندارند.

برای دستیابی به برخی از نتایج فوری، فرد می تواند کرم ها یا اسپری های بی حس کننده، کاندوم، روش فشار دادن و توقف و شروع را امتحان کند. زن و شوهر می توانند آزمایش کنند که کدام روش برای آن ها بهتر است. افرادی که نگران استفاده از کرم ها یا اسپری های موضعی، کاندوم یا دارو هستند می توانند از روش های طبیعی برای کمک به جلوگیری از انزال زودرس استفاده کنند. برخی از تکنیک ها شامل تمرینات کف لگن، توقف و شروع هستند که در ادامه به شرح بیشتری از آن ها پرداخته شده است.

مکمل ها اولین درمان زودانزالی خانگی

کمبود برخی مواد معدنی می تواند در بروز اختلال زودانزالی تاثیرگذار باشد. از این رو مصرف مکمل های غذایی جبران این ضعف را می کند. اما به خاطر داشته باشید مصرف خودسرانه مکمل ها بدون علت یابی دقیق زودانزالی می تواند خود به یک مشکل دیگر تبدیل شود. بنابراین پیشنهاد می شود قبل از مصرف مکمل ها با توصیه پزشک و علت یابی اولیه، اقدام به خرید مکمل بکنید. برخی از مکمل های مصرفی به شرح زیر می باشد.

درمان زودانزالی خانگی با مکمل روی

تصور بر این است که بین کمبود مکمل هایی مانند روی و اختلال عملکرد جنسی ارتباطی وجود داشته باشد. آنچه از نتایج تحقیقات برمی آید، روی در باروری مردان نقش دارد. همانطور که در مقاله ۲۰۱۸ اشاره شده است برخی مطالعات کاهش مقادیر روی در مایع منی مردان مبتلا به ناباروری را گزارش کرده اند. از این رو مصرف مکمل روی ممکن است اختلال عملکرد جنسی را بهبود بخشیده و سطح سرمی تستوسترون را افزایش دهد و به طور کلی میل جنسی را بهبود ببخشد. با این حال شواهد چندان اشکاری وجود ندارد که نشان دهد می تواند به تنهایی انزال زودرس را کاهش دهد. تحقیقات بیشتری برای ایجاد ارتباط واضح تر بین روی و انزال زودرس مورد نیاز است.

درمان زودانزالی خانگی با مکمل منیزیم

منیزیم یکی دیگر از مواد معدنی مهم برای تولید اسپرم سالم و سلامت باروری به شمار می رود. سطوح پایین منیزیم به انزال زودرس کمک می کند زیرا ممکن است انقباضات عضلانی خاصی را که در ارگاسم رایج است افزایش دهد. به همین دلیل دریافت منیزیم کافی در رژیم غذای به مدیریت و کاهش انزال زودرس کمک کند.برخی از مواد معدنی دیگر نیز نقش مهمی در عملکرد اسپرم و باروری کلی مردان ایفا می کنند که شامل موارد زیر می باشد: کلسیم، مس، منگنز و سلنیوم. فرد می تواند این مواد را به عنوان ابزار کمکی در نظر بگیرد که به بهبود سلامت کلی باروری او کمک می کند اما هیچ مدرکی وجود ندارد که این مواد معدنی می توانند به طور خاص و به عنوان تک درمان، به انزال زودرس کمک کنند.

استفاده از محصولات موضعی

محصولات موضعی می تواند شامل هر چیزی باشد که فرد روی آلت تناسلی خود استفاده می کند تا به کاهش تحریک و طولانی شدن ارگاسم کمک کند. کرم ها و اسپری های بی حس کننده برای یک رویکرد درمانی موقت از رایج ترین ها هستند. بسیاری از مردان با موفقیت از کرم ها و اسپری تاخیری حاوی داروهای بی حس کننده مانند لیدوکائین استفاده می کنند که در بی حس شدن آلت تناسلی موثر واقع می شوند. محصولات موضعی این اثربخشی را با به تاخیر انداختن حس آلت تناسلی انجام می دهند که به افزایش زمان اوج گیری می انجامد. به طور معمول مرد باید این کرم ها را حدود ۲۰ تا ۳۰ دقیقه قبل از رابطه جنسی روی سر آلت تناسلی بمالد و سپس آلت تناسلی را حدود ۵ تا ۱۰ دقیقه قبل از رابطه جنسی بشوید.

استفاده از کاندوم های تاخیری

برخی از مردان به این نتیجه می رسند که پوشیدن کاندوم می تواند به افزایش اثربخشی در کنترل زودانزالی موثر واقع شود. استفاده از کاندوم در حین رابطه جنسی به روشی مشابه کرم های موضعی عمل می کند و به طور موقت حس آلت تناسلی را از بین می برد. در برخی موارد این شیوه مدت زمان رسیدن به ارگاسم را افزایش می دهد، به ویژه زمانی که با کرم ها یا اسپری های بی حس کننده ترکیب شود. برخی از شرکت ها کاندوم های ضخیم تر یا کاندوم هایی را با یک عامل بی حس کننده در داخل پوشش می سازند تا به کاهش بیشتر حساسیت و افزایش زمان رسیدن به ارگاسم برای مردان بهتر عمل کند.

درمان زودانزالی با تکنیک های عملی و رفتاری

مردان می توانند تکنیک ها و روش های مختلفی را در حین و قبل از رابطه جنسی برای کمک به انزال زودرس امتحان کنند. همکاری زوجین با یکدیگر در مدیریت این اختلال می تواند بسیار حایز اهمیت باشد. برخی از شیوه های رایج مدیریت زودانزالی در ادامه آورده می شود.

درمان زودانزالی خانگی با تمرینات مرتبط با کف لگن

اتجام چنین تمریناتی در واقع به تقویت عضلات درگیر در انزال کمک می کند. با آگاهی از چگونگی عملکرد و تقویت این عضلات، ممکن است بتوان کنترل ارگاسم را افزایش داد. یک مطالعه در سال ۲۰۱۴ نشان می دهد که یک برنامه ۱۲ هفته ای تمرینات کف لگن مردان مبتلا به زودانزالی را قادر می سازد تا رفلکس های انزالی خود را کنترل کرده و زمان خود را برای رسیدن به اوج افزایش دهند. عضلات کف لگن همان عضلاتی هستند که در قطع جریان ادرار نقش دارند. برای کشف و یافتن آن ها فرد می تواتد هنگام ادرار تمرین را انجام دهد. ادرار کند و سپس جریان ادرار را در وسط تخلیه آن قطع کند.

برای انجام تمرینات کف لگن، راحت و آرام دراز بکشید یا بنشینید؛ بدون اینکه به پرینه که ناحیه بین مقعد و اندام تناسلی است فشار بیاورید. ماهیچه های درگیر در قطع جریان ادرار را سفت کرده و آن ها را تا حد امکان به مدت ۵ ثانیه محکم نگه دارید. عضلات باید احساس کنند که در حال کشیده شدن هستند. برخی از افراد ممکن است در داخل بدن، نزدیک عضلات، فشار را احساس کنند. ماهیچه ها را رها کنید و ۵ ثانیه به آن ها استراحت بدهید. این عمل را ۱۰ بار برای یک جلسه تکرار کنید. هر روز دو یا سه بار انجام دهید.این تمرین برای درمان زود انزالی موثر است.

تکنیک فشار دادن

تکنیک فشردن به کنترل فیزیکی ارگاسم کمک می کند. همچنین در شناسایی احساس انزال نیز موثر بوده تا مرد یاد بگیرد چگونه آن را کنترل کند. این روش شامل تحریک آلت تناسلی توسط خود فرد یا شریک جنسی می باشد تا زمانی است که به انزال نزدیک شود. سپس باید ساقه آلت تناسلی را محکم بفشارند تا نعوظ تا حدی از بین برود و ارگاسم قریب الوقوع فروکش کند. فشار باید حدود ۳۰ ثانیه ادامه داشته باشد. انجام این مراحل به مرد کمک می کند تا احساساتی را که منجر به ارگاسم می شود شناسایی کند. درک این احساسات به نوبه خود منجر به کنترل بهتر انزال می شود.

درمان زودانزالی خانگی با روش توقف-شروع

یکی دیگر از تکنیک های فیزیکی برای تمرین جنسی کنترل انزال روش استارت استاپ است. این روش نیز شامل تحریک آلت تناسلی مرد توسط خود یا شریک جنسی او تا زمان نزدیک شدن به اوج است. سپس آن ها باید تمام تحریکات را متوقف کنند و اجازه دهند احساس ارگاسم بعدی به طور کامل از بین برود. پس از فروکش کردن لذت، مرد یا همسر او باید آلت تناسلی را دوباره تحریک کند و درست قبل از ارگاسم متوقف شود. چرخه را چندین بار دیگر ادامه دهید تا به بهبود توانایی در تشخیص علائم نزدیک شدن انزال برسید . هدف از این تمرینات این است تا احساساتی را که درست قبل از ارگاسم ایجاد می شود شناسایی شود. بررسی آن ها از این طریق می تواند تشخیص یا کنترل انزال را آسان تر کند.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار