گوناگون

انواع انزال زنان در رابطه جنسی

انواع انزال زنان در رابطه جنسی

پارسینه: تمام زنان انزال دارند اما همیشه آن را خارج نمی کنند. در عوض، گاهی به مثانه باز می گردد، و در هنگام ادرار آن را دفع می کنند. آن چه شناخته شده این است که تجربه انزال در زنان، شامل احساسات، محرک ها، و مقدار انزال، به طور قابل توجهی از فردی به فرد دیگر متفاوت است.

سوالات و ابهامات زیادی درباره انزال در زنان وجود دارد و حتی خیلی از خانم ها هم اطلاعات دقیقی در مورد انزال و ارضای جنسی خود ندارند. انزال زنان به بیرون آمدن مایع از مجرای ادرار در طی ارگاسم یا تحریک جنسی اشاره دارد. مجرای ادرار لوله ای است که ادرار را از مثانه به بیرون بدن منتقل می کند.

انزال در زنان دو نوع متفاوت دارد:

ساعد نیوز نوشت: مایع squirting. این مایع معمولا بی رنگ و بی بو است و در مقادیر زیاد رخ می دهد.

مایع ejaculate. این نوع شباهت بیشتری به منی مردان دارد. این مایع معمولا غلیظ است و شیری رنگ به نظر می رسد. مطالعات نشان داده اند که این مایع حاوی اسید فسفاتاز پروستاتیک (PSA) است. PSA آنزیمی است که در منی مردان وجود دارد و به حرکت اسپرم کمک می کند.

علاوه بر این، انزال زنان معمولا حاوی نوعی قند به نام فروکتوز است. فروکتوز به طور کلی در منی مردان وجود دارد و به عنوان منبع انرژی برای اسپرم عمل می کند.

متخصصان درباره ارگاسم خانم ها بر این باورند که اسید فسفاتاز پروستاتیک و فروکتوز موجود در این مایع از غدد شبه پروستاتی زنانه ترشح می شوند. نام های دیگر برای این غدد عبارتند از غدد پارا ارترال، Garter duct، و پروستات زنانه.

غدد شبه پروستاتی زنانه در جلو، درون دیواره مهبل در نزدیکی نقطه G قرار می گیرند. محققان معتقدند که تحریک شدن موجب می شود تا این غدد اسید فسفاتاز پروستاتیک و فروکتوز تولید کنند و سپس مایع را به مجرای ادرار منتقل کنند.

همه چیز درباره نقطه جی G و انزال زنان در رابطه جنسی

انزال زنان

سالیان متمادی دانشمندان فکر می کردند زنانی که در خلال رابطه زناشویی انزال دارند دچار مشکلات توانایی نگه داشتن ادرار و مدفوع خود می شوند. تحقیقات از آن زمان این ایده را رد و وجود انزال در زنان را تایید کردند.

مطالعه ای در سال ۲۰۱۴ نشان داد که مایع در طول تحریک در مثانه جمع می شود و در طی انزال از طریق مجرای ادرار دفع می گردد. هفت زن که تجربه انزال در طول رابطه جنسی را گزارش کرده بودند، در این آزمایش شرکت کردند.

در ابتدا، محققان برای اطمینان از خالی بودن مثانه شرکت کنندگان از تست های اولتراسوند استفاده کردند. سپس در حالی که محققان به کنترل زنان با استفاده از آزمایشات اولتراسوند ادامه می دادند، زنان خود را تحریک کردند تا انزال در آن ها رخ دهد.

تفاوت واژینیسموس و دیسپارونی زنان در رابطه جنسی

این مطالعه نشان داد که همه زنان با یک مثانه خالی آغاز کردند، که در طول تحریک شروع به پر شدن کرد. اسکن پس از انزال نشان داد که مثانه شرکت کنندگان دوباره خالی شده است.

برخی متخصصان مغتقدند که همه زن ها انزال را تجربه می کنند، اما بسیاری از آن ها به آن توجهی نمی کنند، این امکان وجود دارد که آن ها از آن آگاه نباشند، چون مایع می تواند به جای دفع از بدن به داخل مثانه برگردد.

آن ها به این نتیجه رسیدند که تمام زنان انزال دارند اما همیشه آن را خارج نمی کنند. در عوض، گاهی به مثانه باز می گردد، و در هنگام ادرار آن را دفع می کنند. آن چه شناخته شده این است که تجربه انزال در زنان، شامل احساسات، محرک ها، و مقدار انزال، به طور قابل توجهی از فردی به فرد دیگر متفاوت است.

فایده انزال زنان برای سلامتی

هیچ مدرکی وجود ندارد که انزال در زنان فواید سلامتی داشته باشد. با این حال، تحقیقات نشان داده است که رابطه جنسی، خود دارای مزایای متعددی است.

در طی ارگاسم، بدن هورمون های کاهش دهنده درد را ترشح می کند که می توانند به بهبود درد کمر و پا، سردرد، و دردها و گرفتگی های قاعدگی کمک کنند

بلافاصله پس از ارگاسم، بدن هورمون هایی را ترشح می کند که به خواب آرام کمک می کنند. این هورمون ها شامل پرولاکتین و اکسی توسین هستند.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار