گوناگون

سایز کاندوم کجا نوشته شده؟

سایز کاندوم کجا نوشته شده؟

پارسینه: انتخاب سایز کاندوم مناسب در جلوگیری از ابتلا به بیماریهای مقاربتی و بارداری ناخواسته امری مهم است. احتمال پاره شدن کاندوم‌ هایی که برای شما کوچکند بسیار زیاد است زیرا بیش از حد تحمل خود کش می‌آیند. در طرف مقابل اگر سایز کاندوم برای شما بزرگ باشد، احتمال لیز خوردن و افتادن آن حین آمیزش بدون اینکه متوجه شوید وجود دارد.

انتخاب سایز کاندوم مناسب در جلوگیری از ابتلا به بیماریهای مقاربتی و بارداری ناخواسته امری مهم است. احتمال پاره شدن کاندوم‌ هایی که برای شما کوچکند بسیار زیاد است زیرا بیش از حد تحمل خود کش می‌آیند. در طرف مقابل اگر سایز کاندوم برای شما بزرگ باشد، احتمال لیز خوردن و افتادن آن حین آمیزش بدون اینکه متوجه شوید وجود دارد.

هر کدام از این حالات ممکن است شما را در معرض بیماری های مقاربتی و یا بارداری ناخواسته قرار دهد.

هنگاهی که قصد خرید کاندوم دارید باید در ابتدا مقداری زمان را به پیدا کردن سایز بندی مناسب خودتان اختصاص دهید.

دلیل اصلی اینکه تصور می‌کنیم هر کاندومی برای ما مناسب است، ماهیت کشسان یا اصطلاحاً استرچ آنها است. اما الزاماً چون کشسان هستند برای هر فردی مناسب نیستند.

اما با این حال 99 درصد کاندوم‌هایی که در ایران موجود‌اند عموماً سایز معمولی است که برای اکثر افراد مناسب است. ما توصیه می‌کنیم همیشه از یک سایز کاندوم (معمولی) شروع کنید و حسب تجربه در صورت نیاز به سایزهای دیگر فکر کنید.

البته این آمار در مورد بعضی مدل ها به 100 درصد هم میرسد. مثلا کاندوم فضایی که نوعی کاندوم خار درشت محسوب می شود فقط در اندازه نرمال تولید شده است و به هیچ عنوان سایز کوچک و بزرگ آن در بازار وجود ندارد.

سایز کاندوم کجا نوشته شده؟

سایز کاندوم معمولا در پشت بسته و در قسمت پایین نوشته می شود. این توضیحات شامل دو عدد مختلف است. یکی طول کاندوم و یکی پهنای اسمی کاندوم

سایز کاندوم کجا نوشته شده؟

عکس بالا پشت بسته کاندوم 45دقیقه کاپوت است. این کاندوم یکی از بهترین مدل ها در دسته کاندوم تاخیری محسوب می شود. همانطور که مشاهده می کنید پهنای اسمی و طول کاندوم درج شده است.

راهنمای انتخاب کاندوم سایز مناسب

برای انتخاب سایز کاندوم مناسب خود، ابتدا باید قطر و طول آلت تناسلی را به درستی اندازه بگیرید. سایز بندی کاندوم ها بر اساس طول و قطر آلت مشخص می شوند. توجه داشته باشید که حتما باید آلت در حالت نعوظ کامل باشد تا شما بتوانید سایز دقیق خود را انتخاب کنید.

محاسبه طول

محاسبه طول باید در هنگام نعوظ کامل صورت بگیرد. یک خط کش و یا متر دستی را برداشته و از استخوان شرمگاه تا نوک آلت را در حالت نعوظ کامل اندازه بگیرید.

البته مقدار طول آلت به اندازه محیط آن مهم نیست چون تمامی کاندوم همیشه از نظر طول بزرگتر از استاندارد تولید می شوند.

اندازه گیری محیط آلت

برای این کار یک تکه نخ و یا متر دستی نرم را به دور ضخیم ترین قسمت آلت پیچیده و سپس آن را اندازه بزنید. عدد قطر و محیط با یکدیگر متفاوت هستند. بر روی کاندوم معمولا عرض (width) آن در هنگامی که کاملا صاف باشد نوشته می شود. عددی که با روش ذکر شده بدست می آید را اگر بر دو تقسیم کنید به همان عرض یا قطر دست پیدا می کنید.

با داشتن این اندازه ها می توان با مراجعه به چارتی که برندهای مختلف ارائه می دهند، سایز کاندوم مناسب را انتخاب کرد. این چارتها برای هر برندی متفاوت هستند، البته از برخی مقیاس های استاندارد نیز می توان استفاده کرد.

اندازه ام را فهمیدم بعدش چی؟

حالا می‌رسیم به تعیین کاندوم مناسب. اندازه پهنای اسمی یا Nominal Width درج شده روی بسته‌بندی کاندوم با اندازه محیط آلت تفاوت دارد. اما این دو با هم در ارتباط هستند. ابتدا پهنای اسمی درج شده روی کاندوم را بررسی می کنیم.

جدول توضیح Nominal Width یا پهنای اسمی درج شده روی بسته کاندوم

به طور استاندارد، سایز کاندوم‌ در ابعاد جدول ذیل عرضه می‌شوند. پهنای اسمی (Nominal Width) درج شده روی بسته کاندوم، شاخص تعیین اندازه در صنعت کاندوم‌سازی است.

• سایز کوچک : پهنای اسمی تا 50 میلیمتر و طول تا ۱۸۰ میلیمتر

• سایز معمولی : پهنای اسمی تا ۵۴ میلیمتر و طول تا ۲۰۰ میلیمتر

• سایز بزرگ : پهنای اسمی تا ۶۰ میلیمتر و طول تا ۲۰۵ میلیمتر

البته یک نمونه کاندوم خاردار وجود دارد که به کاندوم ژله ای معروف است و فری سایز بوده و ابعاد استانداری ندارد. جنس این مدل از سیلیکون است و حد بسیار زیادی کشسانی دارد.

اکثر افراد جامعه در این سه سایز و بخصوص سایز معمولی جای می‌گیرند. البته کاندوم‌های سایز بسیار بزرگ هم برای افرادی طراحی شده‌اند که با سایزهای فوق راحت نیستند. بر اساس ادعای سازندگان کاندوم تنها ۶ درصد از مردان جهان واقعا به کاندوم‌های سایز بسیار بزرگ نیاز دارند. پهنای اسمی این کاندومها تا ۶۹ و طول اسمی آنها تا ۲۲۳ میلیمتر است. البته ابتدا یا سر آلت نیز بدلیل بیشترین تمرکز اعصاب، ممکن است بزرگتر از ابعاد کلی آلت باشد که در این صورت کاندوم‌ها با طراحی بازتر برای سر آلت مناسب تر اند.

ممکن است با خواندن این اعداد کمی متعجب شوید و یا اگر پیشتر از طول آلت خود مطلعید، تا حدی نا امید شوید. اگر درست است باید دقت کنید که این اعداد مربوط به ابعاد استاندارد کاندوم‌ها هستند و به طور عادی همیشه بزرگتر از طول نرمال آلت مردانه تعریف شده‌اند.

لذا اینکه طول اسمی همه کاندوم‌ها بیش ۱۶۰ میلیمتر است ارتباطی به طول نرمال آلت مردانه ندارد. عملاً کاندوم‌ها مثل شلواری هستند که همیشه بزرگتر از قد شماست. البته ناگفته نماند که ابعاد آلت انسان‌ها به علل مختلفی از جمله نژاد و تغذیه بستگی دارد.

خب حالا نوبت می رسه به اینکه ارتباط بین اندازه آلت تناسلی که توسط خود شما اندازه گیری شده را با پهنای اسمی درج شده روی کاندوم بدانید.

جدول ارتباط محیط آلت با پهنای اسمی

کوچتر از ۱۱۹ میلیمتر : کاندومهای سایز کوچک

۱۱۹ تا ۱۳۰ میلیمتر : کاندومهای سایز متوسط یا معمولی

بیش از ۱۳۰ میلیمتر : کاندومهای سایز بزرگ

چطور این جدول بدست آمد؟

شاید برای بعضی ها سوال شود که بر چه اساسی این جدول را پیشنهاد کردیم یا رابطه میان محیط آلت و پهنای اسمی چیست. یک مقاله که در ژورنال ایدز و بیماری‌های مقاربتی (STD & AIDS) چاپ شده، سعی کرده است که رابطه میان اندازه آلت و تاثیر آن بر روی پاره شدن یا لیز خوردن کاندوم را بدست آورد. نویسندگان مقاله به این نتیجه رسیده اند که بهترین رابطه میان پهنای اسمی و محیط آلت به شرح ذیل است:

معادل ۹۰ درصد محیط آلت > پهنای اسمی ضربدر ۲ > معادل ۸۰ درصد محیط آلت

به عنوان مثال اگر محیط آلت ۱۲۰ میلیمتر باشد، پهنای اسمی کاندوم مناسب شما به این صورت باید باشد:

بیش از ۱۰۸ میلیمتر > پهنای اسمی ضربدر ۲ > کمتر از ۹۶ میلیمتر

حال اگر به جدول ارتباط محیط آلت با پهنای اسمی با مراجعه کنید متوجه می‌شوید که کاندوم‌های معمولی برای این ابعاد کاملاً مناسب می باشند.

چه سایز کاندومی بخریم؟

اگر چند برند را پیدا کردید که سایز آنها به اندازه گیری های شما نزدیک است، شاید لازم باشد یکبار هر کدام از آنها را تهیه کنید. تا ببینید کدام یک میتواند علاوه بر راحتی بهترین احساس لذت را در شما و شریکتان ایجاد کند./ بیتوته

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار