گوناگون

ویتامین هایی که پوست را زیبا و شفاف می‌کنند

ویتامین هایی که پوست را زیبا و شفاف می‌کنند

پارسینه: پارسینه: ویتامین هایی که به زیبایی و شفافیت پوست شما کمک می‌کند را در این گزارش معرفی کرده ایم.

پوست را می‌توان یکی از فاکتورهای زیبایی دانست بنابراین همه افراد به خصوص بانوان سعی می کنند پوست زیبایی داشته باشند. گاهی اوقات تنها استفاده از محصولات بهداشتی مراقبت از پوست کافی نیست بلکه باید از مواد غذایی و انواع ویتامین‌ها استفاده کرد تا درنهایت یک پوست زیبا و سالم داشته باشیم.

ویتامین A

ویتامین A از جمله ویتامین هایی است که معمولا افراد اطلاعات کافی نسبت به آن ندارند و درنتیجه کمتر به کمبود این ویتامین در بدنشان پی می‌برند. پوستی زبر، خشک و پوسته پوسته از علائم کمبود ویتامین A است. خشکی پوست یکی از عواملی است که علاوه بر ایجاد چین وچروک بر روی سطح پوست صورت سبب می‌شود تا دچار پیری زود رس شوید.

شما می‌توانید به صورت طبیعی ویتامین A مورد نیاز بدنتان را از طریق مصرف انواع خوراکی‌ها و میوه‌ها از قبیل هویج، تخم مرغ، شیر، کاهو و... تامین کنید. در صورتی که از کمبود ویتامین A به شدت رنج می‌برید تنها با تجویز پزشک می‌توانیدمکمل‌های دارویی ویتامین A را مصرف کنید.

ویتامین‌های که زیبایی پوستتان را تضمین می‌کند/علی بیگی

ویتامین K

خیار، سبزیجات، کاهو، کلم و دیگر میوه های سبز رنگ و شیر ودیگر فرآورده‌های لبنی حاوی مقدار زیادی ویتامین K هستند که به شما برای داشتن پوستی زیبا و در عین حال سالم کمک فراوانی می‌کند. بسیاری از افراد معمولا از تیرگی و گودی زیر چشمشان شاکی هستند و سعی در برطرف کردن این عارضه به وسیله انواع کرم‌ها و مواد شیمیایی دارند این در حالی است که تنها با دریافت ویتامین K نه تنها به تقویت و حفظ سلامت حافظه و قلب تان کمک می کنید بلکه از این طریق می‌توانید علاوه بر برطرف کردن گودی و تیرگی زیر چشم بطور کلی تیرگی پوست صورتتان را که ناشی از کمبود ویتامین K است،برطرف کنید.

ویتامین‌های که زیبایی پوستتان را تضمین می‌کند/علی بیگی

ویتامین E

در کنار پوست، مو نیز یکی دیگر از عوامل و مشخصه‌های زیبایی است که هم بانوان و هم آقایان به آن توجه می‌کنند. سفیدی مو یک امر طبیعی است، اما برخی از افراد دچار سفیدی زود رس مو می‌شوند که مسائل مختلفی در آن دخیل است که یکی از این موارد کمبود ویتامین E است. از عوارض کمبود ویتامین E تنها سفیدی مو نیست؛ زخم‌های پوستی ازقبیل تاول، اگزما و یا تبخال یکی دیگر از عوارض کمبود این ویتامین در بدن فرد است. استفاده از روغن ویتامین E می‌تواند روش مناسبی برای از بین بردن انواع زخم‌ها و جای جوش در سطح پوست باشد.

ویتامین‌های که زیبایی پوستتان را تضمین می‌کند/علی بیگی

ویتامین B

زمانی که شما در هر وعده غذایی و یا میان وعده هایتان از موز، تخم مرغ، برنج، جوی دوسر و... استفاده می‌کنید به طور طبیعی و ناخواسته میزان بسیار زیادی ویتامین B جذب بدن شما می‌شود که می‌تواند سلامت و زیبایی پوست و موی شما را نیز تضمین کند.

ویتامین B را به راحتی می‌توان جایگزین کرم‌های رطوبت بخش به پوست دانست. کمبود این ویتامین در بدن شما باعث می‌شود به شدت با ریزش مو و التهابات پوستی روبرو شوید، زیرا ویتامین B به دلیل داشتن خاصیت ضد التهابی به محافظت از پوست شما کمک می کند.

ویتامین‌های که زیبایی پوستتان را تضمین می‌کند/علی بیگی

منبع: باشگاه خبرنگاران

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار