گوناگون

با این ۳ فاکتور بر روابط جنسی تان مدیریت داشته باشید

با این ۳ فاکتور بر روابط جنسی تان مدیریت داشته باشید

پارسینه: بسیاری از زوج‌های جوان به دلیل عدم آشنایی و در پاره‌ای از موارد نبود آگاهی کافی درباره نحوه برخورد با روابط عاطفی و زناشویی بین همسران، با مشکلاتی مواجه هستند، که متاسفانه این مشکلات در برخی از موارد تبدیل به بحران‌های خانوادگی می‌گرد که آثار آن در معضلاتی همچون افزایش آمار طلاق در جامعه، تنوع طلبی جنسی و. قابل مشاهده می‌باشد.


بسیاری از زوج‌های جوان به دلیل عدم آشنایی و در پاره‌ای از موارد نبود آگاهی کافی درباره نحوه برخورد با روابط عاطفی و زناشویی بین همسران، با مشکلاتی مواجه هستند، که متاسفانه این مشکلات در برخی از موارد تبدیل به بحران‌های خانوادگی می‌گرد که آثار آن در معضلاتی همچون افزایش آمار طلاق در جامعه، تنوع طلبی جنسی و. قابل مشاهده می‌باشد. با هدف پیش گیری از ایجاد این گونه مشکلات و با احترام به حریم خانواده، جهت افزایش دانایی زوج‌های جوان و کمک به بهبود واستحکام روابط همسران اقدام به تهیه و ارائه مطلب زیر نموده ایم.

مدیریت، علم و هنر برنامه ریزی، سازماندهی، هماهنگی امور برای نیل به هدف‌های مطلوب با حداکثر کارآیی، تعریف میگردد. از آنجایی که قلمرو فعالیت مدیریتی تمامی ابعاد زندگی انسان‌ها را شامل میگردد لذا به نظر می‌رسد که تنها در محدوده فعالیت‌های اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی جوامع محدود نگشته و زندگی جنسی افراد رانیز شامل گردد.
در توضیح کم و کیف مدیریت جنسی یک زندگی زناشویی شرح سه فاکتور زمان، مکان و کیفیت رابطه جنسی قابل بررسی است.

فاکتور اول در روابط جنسی زمان است

در میان لیست طولانی از فعالیت‌هایی که به شکل روتین و روزانه زوجین مجبور به انجام آن می‌باشد که سهل انگاری و اغماض در انجام هر یک نتایج نامطلوبی را نیز برای آنان بدنبال خواهد داشت، منظور کردن و اختصاص دادن زمانی برای زندگی جنسی، رسالتی مدیریتی محسوب میگردد. حال اینکه چند درصد از ساعات زناشویی یک خانواده به بررسی کم و کیف رابطه جنسی اختصاص یافته است یا به کلی از فهرست برنامه‌های روزانه زندگی خارج گشته، نکته ایست قابل تامل.

از سویی، اینکه در یک شبکه زندگی زناشویی زمان انجام رفتار چه موقعی از شبانه روز انجام می‌پذیرد، قابل بررسی است. تصور عامه بر این است که شب بهترین زمان برای برقراری رابطه جنسی است در حالیکه بنا بر تحقیقات علمی شب، بدترین زمان برای این مهم ارزیابی گشته است. علاوه بر خستگی بدنی و فکری که به دلیل کار روزانه بر جسم و روان فرد مستولی است، افت هورمون‌های جنسی در هنگام شب، هم مزید بر علت گشته و مجموعاً زمینه مساعدی برای برقراری رابطه جنسی مطلوب مهیا نمی‌سازند.

بنابر این توصیه میگردد رابطه جنسی از شب به صبح منتقل گردد تا با بهره وری از شرایط منا سب بدنی - روانی - هورمونی خشنودی جنسی مهیاتر گردد.

فاکتور دوم، مکان انجام برقراری رابطه جنسی است

به قول مشاورین املاک که معتقدند: لوکیشن، لوکیشن، لوکیشن، در مقوله رفتار جنسی نیز مکان و موقعیت انجام رفتار جنسی نقش بس مهم ایفا می‌نماید. به قول عمر شریف که معتقد است مقدس‌ترین مکان دنیا بستر است، لذا نظیف، معطر و مرتب بودن این مکان، چون سایر اماکن مقدس تاثیر گذار بر مطلوبیت فرایند جنسی است. لیکن هر از گاهی تغییر موقعیت ارتباط جنسی از بستر به سایر نقاط منزل، هتل یا ... گزینه‌هایی می‌باشند که زوجین مختار به انتخابند.

از جمله عوامل محیطی در محل انجام رابطه جنسی فاکتور نور است. میزان مطلوب نور در هنگام برقراری رابطه جنسی در زن و مرد یکسان ارزیابی نمیگردد بدان معنا که زن معمولاً نور کم را برای انجام رابطه جنسی مطلوب دانسته در حالیکه مرد مایل به روشنی هر چه بیشتر محیط جنسی است.

از انجایی که مقوله " بادی ایمیج " و یا "تصور بدنی" حجم زیادی از مشغولیت ذهن زنانه را به خود اختصاص داده است، برای زن، نور زیاد، کم و کیف، زیبا و نازیبا بودن و چاق و ناهنگون بودن قسمت‌های مختلف بدن را بیش از نور کم هویدا می‌سازد و این در حالیست که مرد از تحریک بصری به عنوان مهمترین عامل بر انگیختگی جنسی مدد می‌جوید لذا وضوح دیداری که در نور زیاد برای مرد مهیا میگردد بیش از نور کم به افزایش برانگیختگی او یاری رسان است.

فاکتور سوم در روابط جنسی کیفیت است

کیفیت رابطه جنسی در باب عامل سوم بررسی مشکلات رابطه جنسی زوجین مورد توجه قرار می‌گیرد. مشکلات جنسی شایع مردان در هنگام برقراری رابطه جنسی عبارتند از: ناتوانی جنسی، زود انزالی، اعتیاد جنسی و .. در زنان بی میلی جنسی، درد هنگام برقراری رابطه جنسی و ... اصلی‌ترین موانع در نیل به خشنودی جنسی ذکر شده اند.

در مدیریت جنسی خانواده مراجعه به پزشک و سکس تراپیست به منظور پیشگیری و یا درمان این دسته از گرفتا ری‌های جنسی شدیداً مورد پیگیری قرار میگیرد. چرا که در زندگی زناشویی، سابقه طولانی نرسیدن زن به خشنودی جنسی، یا رنج و اضطراب فرو خورده مرد به دلیل انزال زود رس و یا عدم توانایی در ایجاد یا نگهداری نعوظ مواردی قابل اغماض و چشم پوشی نبوده و دیر یا زود کل سیستم شبکه زناشویی آنان را مورد آسیب و تخریب قرار خواهند داد.

ذکر این نکته ضروریست که حیطه مدیریت جنسی خانواده تنها اختصاص به زوجین جوان نداشته بلکه شامل افراد سالخورده نیز میگردد. چرا که سن عامل محدودکننده برقراری رابطه جنسی محسوب نمی‌گردد. جایی که ما معتقدیم میل جنسی انسان‌ها به مانند سایر نیاز‌های فیزیولوژیک، چون غدا خوردن از ابتدا تا انت‌ها‌ی زندگی با او همراست لذا انتظار میرود مادامی که اشتها و توان غذا خوردن در بدن فرد مهیا است میل و توان جنسی هم در بدن موجود بماند.

اگر چه بنا بر محدودیت‌های بدنی، بیماری‌های جسمانی، دارو‌های مصرفی، فقدان شریک جنسی، مشکلات روحی عصبی که به موازات افزایش سن در بدن عارض می‌گردد در کم و کیف رابطه جنسی شاید تغییراتی حاصل گردد لیکن با انجام تدابیر از پیش تعیین شده و بایاری متخصصین علوم پزشکی - روانشناسی و سکس درمانی میتوان بیشترین امکان بهره وری جنسی را برای هر شرایط سنی مهیا ساخت؛ لذا اگر تاکنون متصور می‌بوده ایم که برقراری رابطه جنسی به شیطنت‌های دوران جوانی محدود میگردد باید بدانیم امروزه تحقیقات علم سکسولوژی مبین آنند که کیفیت رابطه جنسی با اقزایش سن نه تنها بد و معیوب نشده بلکه پخته نیزمیگردد مشروط بر انکه مراقبت ها‌ی بدنی - روانی - جنسی در فهرست مدیریت جنسی زندگی هر فردی قرار داده شده فرد خود را مکلف به رعایت آن گرداند. امید که این مختصر توانسته باشد آموزنده اصول مدیریت جنسی خانواده شما باشد.

منبع: ravvan.com


ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار