گوناگون

با اشتباهات نامزدمان چگونه برخورد کنیم ؟

با اشتباهات نامزدمان چگونه برخورد کنیم ؟

پارسینه: بدون شک همه آدم‌ها هرچقدر هم که خوب و با تجربه باشند باز هم دچار اشتباهات کوچک و بزرگ می‌شوند. چه بسیار پدر و مادر‌ها و پدربزرگ و مادر بزرگ‌ها که پس از سال‌ها زندگی مشترک با یکدیگر هنوز هم اشتباهات بسیاری می‌کنند و همسرشان را از خود می‌رنجانند.بدون شک همه آدم‌ها هرچقدر هم که خوب و با تجربه باشند باز هم دچار اشتباهات کوچک و بزرگ می‌شوند. چه بسیار پدر و مادر‌ها و پدربزرگ و مادر بزرگ‌ها که پس از سال‌ها زندگی مشترک با یکدیگر هنوز هم اشتباهات بسیاری می‌کنند و همسرشان را از خود می‌رنجانند.

بدیهی است که ارتکاب به اشتباهات برای دختر و پسری که تازه با یکدیگر آشنا شده و عقد کرده اند و نسبت به روحیه و اخلاقیات نامزدشان آشنایی چندانی ندارند بسیار بیشتر از افرادی است که سالهاست با یکدیگر زندگی کرده اند و به قولی چم و خم یکدیگر را به خوبی می‌شناسند.

دختر خانم‌ها و آقا پسر‌هایی که تازه عقد کردید یا در شرف ازدواجید باید از همین ابتدای زندگی مشترکتان بیاموزید که اگر در زندگی تان و در رابطه با نامزدتان دچار اشتباهی شدید چه کار‌هایی انجام دهید تا شرایط به حالت عادی بازگردد.

اشتباهات چندگونه اند

-اشتباهات کوچک: اشتباهاتی که با برخی از اقدامات ساده قابل جبران می‌باشند.

-اشتباهات بسیار بزرگ: اشتباهاتی که فرد برای جبران آن‌ها باید بسیار تلاش کند. گاه حتی برخی از این اشتباهات از دید افراد غیر قابل جبران هم می‌باشند.

راه‌های جبران اشتباهات

-پذیرش اشتباه: اولین مرحله جبران اشتباهات پذیرش خود اشتباه است. فرد باید ابتدا بپذیرد که کار یا فعالیتی که انجام داده اشتباه بوده و به همین دلیل نامزدش از وی دلخور است پس باید اشتباهش را جبران نماید.

-اقرار به اشتباه: در این مرحله فرد باید به همسرش بگوید که متوجه اشتباهش شده است و به دلیل این خطا پشیمان است و دوست دارد که مورد بخشش همسرش قرار گیرد.

- تلاش برای عدم تکرار اشتباه: فرد باید به نامزدش قول بدهد که همه تلاشش را جبران اشتباهش و عدم تکرار آن خواهد کرد.

وقتی نامزدتان به خاطر اشتباهش از شما عذرخواهی کرد، برای بخشش وی خیلی سرسختی به خرج ندهید. بدانید که او با پذیرش اشتباهش و طلب عذرخواهی از شما شجاعت بسیاری به خرج داده و در واقع با این کار غرورش را زیر پاگذاشته است. عدم بخشش شما یعنی له کردن غرور نامزدتان

رفتار شما در مقابل اشتباهات همسر

اگر نامزدتان اشتباهی کرد و پی به اشتباهش برد و از شما درخواست بخشش داشت حتماً به نکات زیر توجه نمایید:

- سعی کنید بیشتر از آنکه به اشتباه نامزدتان بیاندیشید، خوبی هایش را برای خود تکرار کنید. همانگونه که مرور اشتباه دیگران باعث بیشتر عصبانی شدن می‌شود، مرور خوبی هایشان نیز باعث ایجاد محبت بیشتر به آن‌ها می‌گردد. این کار باعث ایجاد محبت بیشتر در وجودتان شده و بخشش را برایتان راحتر می‌کند.

-وقتی نامزدتان به خاطر اشتباهش از شما عذرخواهی کرد، برای بخشش وی خیلی سرسختی به خرج ندهید. بدانید که او با پذیرش اشتباهش و طلب عذرخواهی از شما شجاعت بسیاری به خرج داده و در واقع با این کار غرورش را زیر پاگذاشته است. عدم بخشش شما یعنی له کردن غرور نامزدتان.

-همان اندازه که بخشش سریع و بی قید شرط نامزدتان مهم است، نحوه برخورد پس از آن نیز بسیار مهم است. اگر نامزدتان را بخشیدید نباید طوری با او برخورد کنید که حس به رخ کشیدن اشتباه، سرکوفت و یا شرمندگی در او زنده شود. البته این به آن معنا نیست که اصلاً در مورد اشتباهش با او صحبت نکنید. صحبت در مورد این اشتباه را به زمانی مناسب موکول نمایید.

-سعی کنید با بخشش و برخورد مناسبتان نامزدتان را در اصلاح اشتباهش یاری دهید.

منبع:tebyan.net

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار