گوناگون

رژیم تخم مرغ، یک رژیم سریع و آسان برای لاغری

رژیم تخم مرغ، یک رژیم سریع و آسان برای لاغری

پارسینه: رژیم تخم مرغ یک رژیم کم کربوهیدرات و کالری، اما با پروتئین بالاست. این رژیم برای کاهش وزن در نظر گرفته می‌شود و بدون حذف پروتئین به تقویت عضلات منجر می‌شودرژیم تخم مرغ یک رژیم کم کربوهیدرات و کالری، اما با پروتئین بالاست. این رژیم برای کاهش وزن در نظر گرفته می‌شود و بدون حذف پروتئین به تقویت عضلات منجر می‌شود

رژیم تخم مرغ
رژیم تخم مرغ انواع مختلفی دارد، اما در هر یک از آن‌ها شما فقط می‌توانید از آب یا نوشیدنی‌های با کالری کم استفاده کنید.
در این رژیم، غذا‌هایی با کربوهیدرات بالا و قند‌های طبیعی مانند میوه‌ها، نان‌ها، پاستا و برنج از رژیم غذایی حذف می‌شوند. در رژیم تخم مرغ، هیچ نوع تنقلاتی وجود ندارد، به جز آب یا سایر نوشیدنی‌های با کالری بسیار پایین.

برنامه رژیم تخم مرغ

با وجود آن که چند نوع مختلف رژیم غذایی تخم مرغ وجود دارد، اما همه آن‌ها هدف یکسانی را دنبال می‌کنند. شما روز خود را با مصرف تخم مرغ شروع می‌کنید و همچنان می‌توانید کمی از مواد غذایی با پروتئین پایین مصرف کنید. برنامه رژیم تخم مرغ می‌تواند به شکل زیر باشد:

مواد غذایی با پروتئین پایین شامل
تخم مرغ
مرغ
ماهی

میوه‌ها و سبزیجاتی که می‌توانید بخورید عبارتند از:
گریپ فروت
کلم بروکلی
مارچوبه
کدو سبز
قارچ‌ها
اسفناج

در نسخه سنتی رژیم تخم مرغ، تخم مرغ و یا منبع دیگری از پروتئین لاغر مانند مرغ یا ماهی را در هر وعده غذایی می‌توانید مصرف کنید. سبزیجاتی با کربوهیدرات و یا گریپ فروت در صبحانه و شام گنجانده می‌شود.

برنامه شماره ۱ رژیم لاغری تخم مرغ
صبحانه: ۲ عدد تخم مرغ آب پز شده و ۱ عدد گریپ فروت یا یک عدد تخم مرغ با اسفناج و قارچ
ناهار:کمی نان و کلم بروکلی، سینه مرغ
شام: ماهی و سالاد سبزیجات

برنامه شماره ۲ رژیم لاغری تخم مرغ
نمونه دیگری از رژیم تخم مرغ شامل رژیم تخم مرغ و گریپ فروت است که در آن شما نیمی از گریپ فروت را با هر وعده غذایی می‌خورید. برنامه غذایی در این نمونه از رژیم غذایی شامل:
صبحانه: ۲ تخم مرغ پخته شده و ۱/۲ گریپ فروت
ناهار: سینه مرغ سرخ شده، کلم بروکلی و گریپ فروت
شام: ماهی و ۱/۲ گریپ فروت

برنامه شماره ۳ رژیم لاغری تخم مرغ
نسخه نهایی رژیم تخم مرغ هم که کمتر رایج است رژیم غذایی «سخت» تخم مرغ است. در این نسخه، فقط تخم مرغ پخته شده مصرف می‌شود. این رژیم غذایی توصیه نمی‌شود، زیرا بسیار مشکل است و می‌تواند باعث سوء تغذیه شود.

تخم مرغ دارای انواع مختلف مواد مغذی است، ارزش تغذیه‌ای تخم مرغ بسته به اینکه شما زرده آن و یا سفیده را مصرف می‌کنید، متفاوت است. سفیده تخم مرغ، به عنوان یک لایه محافظ برای جلوگیری از نفوذ باکتری‌های مضردور تا دور زرده قرار گرفته است.
سفیده تخم مرغ از حدود ۹۰ ٪ آب و ۱۰% پروتئین تشکیل شده است. اگر زرده را حذف کرده اید و فقط سفید تخم مرغ را مصرف میکنید، ارزش تغذیه‌ای تخم مرغ به میزان قابل توجهی تغییر می‌کند.
سفیده تخم مرغ دارای پروتئین بالا و کالری کم است. در واقع، سفیده تخم مرغ حاوی حدود ۶۷ ٪ از تمام پروتئین موجود در تخم مرغ است.
علاوه بر این، این پروتئین با کیفیت بالا، یک پروتئین کامل است. به این معنی که شامل تمام ۹ اسید آمینه ضروری برای بدن است تا بدن قادر به انجام بهترین عملکرد باشد.
منبع: سیمرغ

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار