گوناگون

اقدامات اورژانسی برای گوشی موبایل آب خورده

اقدامات اورژانسی برای گوشی موبایل آب خورده

پارسینه: بسیاری از صاحبان گوشی‌های هوشمند وقتی که گوشی‌شان در آب می‌افتد کار گوشی را دیگر تمام شده می‌دانند، این در حالی است که می‌توان با چند اقدام فوری به داد گوشی رسید و از خراب شدنش جلوگیری کرد.

بسیاری از صاحبان گوشی‌های هوشمند وقتی که گوشی‌شان در آب می‌افتد کار گوشی را دیگر تمام شده می‌دانند، برخی دیگر صبر می‌کنند تا فردا گوشی را پیش تعمیرکار ببرند یعنی وقتی که دیگر خیلی دیر شده است! این در حالی است که می‌توان با چند اقدام فوری به داد گوشی رسید و از خراب شدنش جلوگیری کرد. اولین کار‌هایی که پس از خیس شدن گوشی انجام می‌دهید نقش به سزایی در حفظ گوشی دارد.


اولین کاری که باید برای گوشی موبایل آب خورده و خیس خود انجام دهید این است که اگر روشن است بدون معطلی خاموشش کنید. حالا یا با فشردن دکمه پاور یا اینکه مستقیما باطری‌اش را در بیاورید. هر کاری سریع‌تر نتیجه می‌دهد همان را انجام دهید.
نکته: هرگز پس از افتادن گوشی‌تان در آب روشنش نکنید یا صفحه‌اش را چک نکنید. هر چه بیشتر با گوشی کار کنید احتمال سالم ماندنش کمتر می‌شود.


اقدامات اورژانسی برای گوشی موبایل آب خوردهدومین کاری که باید بکنید این است که اگر گوشی کاوری دارد آن را در آورده و پشت گوشی را باز کنید. سپس تمام اجزایی که می‌توان از گوشی جدا کرد مثل سیم کارت، کارت حافظه و باطری را از گوشی درآورید و با کمک یک پارچه نخی که جذب بسیار خوبی دارد به آرامی داخل گوشی و بیرون گوشی را خشک کنید.

اقدامات اورژانسی برای گوشی موبایل آب خورده

سومین قدم شما برای نجات گوشی خیس شده‌تان باید این باشد که آن را به همان شکل (که پشتش باز شده و باطری و سیم‌کارت و ... از آن خارج شده) در یک گونی برنج بگذارید. توجه داشته باشید که برنج خیلی خورد شده‌ای را برای این کار انتخاب نکنید. این اقدام بخاطر آن است که برنج خاصیت جذب رطوبت دارد. شما باید یکی دو روز گوشی موبایل‌تان را در میان برنج‌ها رها کنید تا رطوبتش به خوبی جذب شود.


اقدامات اورژانسی برای گوشی موبایل آب خورده


بعد از اینکه گوشی موبایل آب خورده را از گونی برنج بیرون آوردید، بگذارید چند ساعت در معرض هوای تازه باشد. سپس خودتان خیلی ملایم پشت گوشی را فوت کنید تا اگر گرد و غباری از برنج باقی مانده آن هم رفع بشود.
حالا می‌توانید باطری و سیم‌کارت را روی گوشی انداخته و آن را روشن کنید. اگر روشن نشد گوشی را به شارژرش وصل کنید. چون احتمالا شارژ باطری خالی شده باشد. گوشی شما به احتمال زیاد روشن خواهد شد.


کار‌هایی که نباید با گوشی خیس انجام دهید

همانطور که در همان ابتدای مقاله اشاره کردیم اصلا نباید با گوشی کار کنید. حتی یک لحظه! فقط باید بدون معطلی آن را خاموش کنید.
اصلا گوشی را به قصد اینکه قطرات آب از آن خارج شود تکان ندهید یا فوت نکنید. چون نه تنها بی‌فایده است بلکه ممکن است آب وارد منافذ عمیق‌تری از گوشی بشود.

اقدامات اورژانسی برای گوشی موبایل آب خورده

از گرما برای خشک کردن گوشی‌تان استفاده نکنید. بخار آب به اجزای داخلی گوشی‌تان نفوذ می‌کند و به کل باید قید موبایل عزیزتان را بزنید. پس گزینه‌هایی همچون سشوار را از ذهن‌تان پاک کنید.
از دمنده‌ها یا مکنده‌ها استفاده نکنید. وسایلی همچون جاروبرقی معلوم نیست چه بلایی سر وسیله شما می‌آورد. بهتر است یک نی پلاستیکی ظریف بردارید و خودتان درون آن ملایم فوت کنید. اگرچه این کار هم فایده چندانی ندارد و در شرایطی که آب وارد منافذ گوشی شده باشد، رطوبت را به عمق بیشتری هل می‌دهد. شاید اگر بتوانید خودتان نقش یک مکنده خیلی ضعیف با نی را انجام دهید بهتر باشد!
منبع: ستاره

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار