گوناگون

موثرترین روش برای پیشگیری از سرطان

موثرترین روش برای پیشگیری از سرطان

پارسینه: مصرف غذا‌های ارگانیک با کاهش خطر ابتلا به سرطان همراه است. مصرف مواد غذایی آلی و ارگانیک در میان مردم می‌تواند یک استراتژی پیشگیرانه در برابر انواع سرطان باشند.


احتمال ابتلا به انواع سرطان و بخصوص سرطان خون در مصرف کنندگان غذا‌های ارگانیک ۲۵ درصد کاهش می‌یابد و خطر ابتلا به سرطان پوست و سینه در آن‌ها به میزان یک سوم کاهش می‌یابد. با این حال، این نوع مواد غذایی بر روی سرطان روده و پروستات تاثیر نمی‌گذارند.

مصرف غذا‌های ارگانیک با کاهش خطر ابتلا به سرطان همراه است. مصرف مواد غذایی آلی و ارگانیک در میان مردم می‌تواند یک استراتژی پیشگیرانه در برابر انواع سرطان باشند.

استاندارد‌های غذایی ارگانیک اجازه استفاده از کود‌های مصنوعی، آفت کش‌ها و ارگانیزم‌های اصلاح شده ژنتیکی را نمی‌دهد و استفاده از دارو‌های دامپزشکی را محدود می‌کند. درنتیجه، محصولات ارگانیک نسبت به مواد غذایی معمولی حاوی آفت کش‌های کمتری هستند.

میوه و سبزی

بر اساس شواهد موجود در میان عوامل خطر زیست محیطی در مورد سرطان میان آفت کش ها، مخصوصا در مزرعه و توسعه سرطان ارتباط نزدیکی وجود دارد. در حالی که واکنش دوز‌های آفت کش‌ها یا اثرات کوکتل احتمالی آن‌ها به خوبی شناخته نشده اند، حتی در غلظت‌های پایین مخلوط‌های آفت‌های کشنده، اثرات سمی افزایش یافته است.

می‌توان چنین فرض کرد که مصرف کنندگان مواد غذایی با کیفیت بالا، به دلیل پایین بودن مواجهه با آفت کش‌ها خطر کمتری در ابتلا به سرطان دارند. علاوه بر این، آفت کش‌های طبیعی که در کشاورزی آلی در اتحادیه اروپا مجاز به استفاده هستند اثرات سمی کمتری بر روی محصولات می‌گذارند.

یافته‌های تحقیقات نشان می‌دهند که افراد چاق نسبت به آفت کش‌ها حساس‌تر هستند یعنی رژیم‌های غذایی آلی برای افراد چاق بیشترین تاثیر را دارند.

منبع: سیمرغ

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار