گوناگون

چند نکته مهم در انتخاب کمربند

چند نکته مهم در انتخاب کمربند

پارسینه: کمربند مردانه یکی از اجزای جدانشدنی استایل مردانه است، اما همین کمربند ظریف نکته‌های زیادی دارد باید همواره بدانید که چه کمربندی مناسب هیکل و استایل شما است.

برای داشتن یک تیپ جذاب و مردانه از اکسسوری جذاب کمربند غافل نشوید برای اینکه بدانید چه کمربندی مناسب تیپ و استایل مردانه شماست این نکات را به خاطر بسپارید. کمربند مردانه یکی از اجزای جدانشدنی استایل مردانه است، اما همین کمربند ظریف نکته‌های زیادی دارد باید همواره بدانید که چه کمربندی مناسب هیکل و استایل شما است. مثلا افراد خیلی چاق باید چه کمربندی با چه جنسی انتخاب کنند و یا اصلا همه مردان باید از این اکسسوری مردانه استفاده کنند در این مطلب مشخصات کمربند خوب را برای شما زیبا پسندان مد و لباس آماده کرده ایم.


همیشه این پرسش وجود دارد که کمربند‌ها در چه قسمتی از بدن و با چه عرضی استفاده شوند. آیا پایین‌تر از کمر یا بالاتر ازکمر باید بسته شوند یا اینکه پهنای کمربند‌ها باید چه اندازه‌ای داشته باشد، همچنین کمربند‌ها در تناسبات اندامی چه کاربردی دارند و چگونه به ما کمک می‌کنند تا متناسب‌تر دیده شویم.

چون کمربند‌ها بدن را به دو قسمت تقسیم می‌کنند وخط‌هایی افقی ایجاد می‌کند پس در قسمتی که بسته می‌شود آن قسمت را عریض‌تر نشان می‌دهد همچنین باعث می‌شود کوتاهتر دیده شویم. پس باید در انتخاب رنگ کمربند نیز دقت کنیم.


همچنین کمربند‌ها باعث ایجاد جمع‌شدگی و چین در قسمت شکم می‌شود و دور شکم را بزرگتر از آنچه که هست، نشان می‌دهد در نتیجه خانم‌هایی که شکم بزرگ دارند بهتر است از کمربند استفاده نکنند. پهنای کمربند و سگک‌های تزئینی آن‌ها دو نکته مهمی است که می‌تواند ظاهر شما را خیلی نافرم یا متناسب نشان دهد.


چند نکته مهم در انتخاب کمربند را در زیر اشاره می‌کنیم:

•اگر شما استخوان‌بندی کوچکی دارید حتی اگر دارای اضافه وزن نیز هستید، از کمربند‌هایی با سگک‌های ظزیف و کوچک استفاده کنید. •اگر استخوان‌بندی درشتی داری می‌توانید در انتخابتان جسورانه‌تر عمل کنید و از کمربند‌هایی با سگک‌های چاق و درشت انتخاب کنید. •اگر باریک اندام و لاغر هستید از کمربند‌های نازک و باریک استفاده نکنید، چون شما را استخوانی‌تر نشان می‌دهد. •اگر سر تا پا یکرنگ لباس پوشیده‌اید با کمربندی به رنگ دیگر لباستان را به دو تکه تقسیم نکنید و کمربند همرنگ لباستان بپوشید.•شما می‌توانید کمربند‌هایی با سگک‌ها و قلاب‌های فانتزی و جالبی بپوشید تا زمانی که از کمربند‌های یک‌رنگ استفاده می‌کنید. •سینه‌های بزرگ با کمربند‌های بزرگ خوب به نظر نمی‌رسد پس اگر سینه‌های بزرگی دارید از کمربند‌های ظریف‌تر استفاده کنید.

•اگر کمر کوتاهی دارید به هیچ وجه کمربند‌های عریض و پهن نپوشید، زیرا این نوع کمربند‌ها کمر شما را پهن و کوتاهتر نشان می‌دهند.

•اگر قد کوتاهی دارید تا حد امکان از کمربند استفاده نکنید یا کمربندتان را همرنگ لباس‌هایتان انتخاب کنید، چون کمربند در رنگ دیگر بدن شما را به دو قسمت تقسیم کرده است و با ایجاد خط افقی که چشم را بخود جلب می‌کند شما را از آنچه هستید کوتاهتر نشان می‌دهد.


•اگر قدبلند هستید در انتخاب کمربند دستتان باز است و انتخاب‌های زیادی دارید. انتخاب رنگی متفاوت برای قسمت بالاتنه و پایین‌تنه لباس و کمربندتان، باعث می‌شود که قد شما به چند قسمت مختلف تقسیم و تفکیک بشود و در نتیجه کوتاهتر و متناسب‌تر دیده بشوید.

بالا نگاه داشتن شلوار و تقسیم بندی بدن شما به دو قسمت بالاتنه و پایین تنه مشخصات کمربند خوب از نظر پوشاک دو وظیفه خطیر کمربند در لباس امروز است.

داشتن یک کمربند مشکی برای ست شدن با کفش مشکی شما و کمربند کرباسی برای ست شدن با کتانی‌ها بهترین راه برای شروع است.
اصول خرید و مشخصات کمربند خوب چرم مردانه

۱- کمربند و شلوار باید ست باشد.

مثلا یک کمربند رسمی چرمی با شلوار شیش جیب ست نمی‌شود. از طرفی یک کمربند رسمی چرمی با شلوار پارچه‌ای هم ست نیست. پس چه چیزی یک کمربند را رسمی و یا غیر رسمی نشان می‌دهد؟


عرض کمربند یک آیتم مهم در هماهنگی با شلوار می‌باشد. کمربند‌های عریض ۳.۹ سانتی متری غیر رسمی‌تر از کمربند‌های باریک ۳.۴ سانتی متری هستند. کمربند‌های باریکتر یا عریض‌تر از این‌ها هم هستند، ولی این‌ها استاندارد‌های کمربند‌های چرمی هستند. مشخصات کمربند خوب پس شما می‌توانید کمربند‌های عریض را با شلوار‌های غیر رسمی مثل جین‌های روشن ست کنید و کمربند‌های باریک را با شلوار‌های پارچه ای، یا به همراه کت و شلوار بپوشید.


۲- رنگ کمربند و کفش باید ست باشد

پس از انتخاب عرض مناسب برای کمربندتان رنگ آن را با رنگ کفش ست کنید. به این دلیل که وقتی کمربند شما با عرض مناسب انتخاب شود با تیپ شما هماهنگ می‌شود. بیشتر آقایان یک جفت کفش مشکی دارند، پس یک کمربند مشکی نیز برای پوشیدن آن‌ها نیاز است.

۳- جنس کمربند و کفش باید ست باشند.

خیلی از ما فکر میکنیم که ست کردن جنس کفش و کمربند سخت است. کفش‌ها معمولا سه جنس کرباس، چرم و چرم جیر را شامل می‌شوند. تنها کاری که باید بکنید این است مشخصات کمربند خوب که کمربندتان را هم از همان جنس کفشتان انتخاب کنید. اگر دوست دارید کمربند مناسبی برای کفش خود انتخاب کنید می‌توانید با مراجعه به فروشگاه‌های مارال چرم در سراسر کشور از مشاوره پرسنل فروش مارل چرم استفاده کنید.

منبع :مارال چرم

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار