گوناگون

نکاتی برای لباس پوشیدن در مصاحبه کاری

نکاتی برای لباس پوشیدن در مصاحبه کاری

پارسینه: حتما می‌دانید که برخورد اول با آدم‌ها تا چه حد حیاتی ست. زمانی که صحبت از روز مصاحبه کاری به میان می‌آید، اولین چیزی که به ذهن مان می‌رسد این است که چه لباسی برای آن روز به تن کنیم؟ در آن روز، نه تنها صحبت‌های شما، بلکه ظاهرتان نیز تاثیر زیادی روی استخدام تان خواهد گذاشت.

حتما می‌دانید که برخورد اول با آدم‌ها تا چه حد حیاتی ست. زمانی که صحبت از روز مصاحبه کاری به میان می‌آید، اولین چیزی که به ذهن مان می‌رسد این است که چه لباسی برای آن روز به تن کنیم؟ در آن روز، نه تنها صحبت‌های شما، بلکه ظاهرتان نیز تاثیر زیادی روی استخدام تان خواهد گذاشت. به بیان دیگر، از مدل لباس گرفته تا رنگی که به تن می‌کنید و ... می‌تواند در نتیجه مصاحبه تان تاثیرگذار باشد. در ادامه از یکی از طراحان مشهور مد و فشن، برایس پتیسون «Brice Pattison» خواستیم تا پیشنهاد‌هایی را برای تیپ مناسب برای روز مصاحبه به ما بدهد.

در مصاحبه کاری از پوشیدن صندل خودداری و پاهایتان را برای چند ساعت در کفش‌ها پنهان کنید

چرا لباسی که باید در روز مصاحبه به تن کنیم، اهمیت زیادی دارد؟

لباسی که شما به تن می‌کنید، در واقع سیگنالی را از شخصیت و طرز فکر و حتی میزان آشنایی تان با فرهنگ و قوانین آن شرکت، به مصاحبه گر منتقل می‌کند؛ بنابراین شما باید با مهارت و دانش کافی، لباسی مناسب را برای روز مصاحبه انتخاب کنید.

بدترین لباسی که برای مصاحبه کاری می‌توان پوشید، چیست؟

شاید احتیاج به گفتن نداشته باشد، زیرا اکثرا می‌دانند که لباس‌های کژوال یا اسپورت برای مصاحبه کاری مناسب نیست، اما بد نیست که بار دیگر یادآوری کنیم که پوشیدن صندل، شلوار‌های برمودا و کلاه‌های اسپورت مانند کپ، به هیچ وجه توصیه نمی‌شود.

اگر با قوانین و فرهنگ لباس پوشیدن جایی که می‌خواهیم برای مصاحبه بروم آشنا نباشیم، آیا می‌توانیم تماس بگیریم و از آن‌ها سوال کنیم؟
بهتر است که این کار را نکنیم. با پیشرفت تکنولوژی، شما به سادگی می‌توانید با سرچی ساده در گوگل یا گشتی در شبکه‌های اجتماعی، از محیط آن شرکت، به خصوص فرم لباس آن اطلاعات لازم را به دست آورید.


آیا پیشنهاد دیگری داری؟

بله. به نظرم من لباس‌های تیره بهترین انتخاب برایتان هستند. سعی کنید لباس‌هایی را انتخاب کنید که ساده و به دور از تزییناتی، چون تصاویر گرافیکی، پارگی و... باشند.

در ادامه نکته‌هایی را برایتان آورده ایم که بهتر است از آن‌ها را نیز رعایت کنید:

از زدن بیش از اندازه عطر به خود خودداری کنید

شاید افرادی که می‌خواهید با آن‌ها صحبت کنید، به بوی عطر حساسیت داشته باشند یا از آنجا که عطر سلیقه‌ای ست، از بوی آن خوششان نیاید، بهتر است که آن را روی خودتان خالی نکنید تا مبادا برای دیگران آزار دهنده باشد. زدن ۲ تا ۳ اسپری از آن کافی ست تا تاثیر خودش را بگذارد.

کفش‌های باز نپوشید

هیچکسی دوست ندارد پا‌های برهنه شما را ببینید، به خصوص در یک مصاحبه کاری. اگر چه شما با پوشیدن صندل یا کفش‌های جلو باز احساس راحتی می‌کنید، اما این پوشش برای چنین موقعیتی مناسب نیست؛ بنابراین بهتر است که از پوشیدن صندل خودداری و پاهایتان را برای چند ساعت در کفش‌ها پنهان کنید.

از پوشیدن لباس‌های چروک بپرهیزید

قبل از این که به مصاحبه کاری بروید، از صاف و بدون چروک بودن لباس هایتان اطمینان حاصل کنید. حضور در مصاحبه کاری با لباس‌های چروک، این حس را به مصاحبه گر می‌دهد که شما به ظاهر و به تبع به کارتان اهمیت زیادی نمی‌دهید. علاوه بر آن، نشانه این است که شما به جزییات توجه زیادی نمی‌کنید که در نتیجه از نظر آن‌ها گزینه خوبی برای کار در آن شرکت نخواهید بود.


منبع: bartarinha.ir

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار