گوناگون

بهترین ورزش برای چربی سوزی چیست؟

بهترین ورزش برای چربی سوزی چیست؟

پارسینه: انتخاب حرکات ترکیبی - حرکاتی که بیش از یک گروه عضلانی را درگیر می‌کنند (به عنوان مثال، اسکات، لانژ، لیفت مرده) به شما در بلند کردن وزن بیشتر و سوزاندن کالری بیشتر کمک می‌کنند، در شرایطی که بدن به روشی کاربردی تمرین داده می‌شود.

بهترین ورزش برای چربی سوزی چیست؟
این که چقدر تلاش می‌کنید و چقدر سخت ورزش می‌کنید برای چربی سوزی اهمیت دارد. هرچه سخت‌تر کار کنید، کالری بیشتری خواهید سوزاند و این در نهایت بر چگونگی چربی سوزی بیشتر تاثیرگذار است. در ادامه این مطلب را به نقل از سایت عصر ایران می‌خوانیم.

اهداف تناسب اندام و مدیریت وزن شما هرچه که باشند، سوزاندن چربی بیشتر همواره می‌تواند چیز خوبی باشد. نیازی نیست از حداکثر توان خود استفاده کنید، اما می‌توانید با برخی تغییرات در تمرینات ورزشی خود بدن را به یک دستگاه چربی سوز موثر و کارآمد تبدیل کنید.


در ادامه پاسخ برخی پرسش‌های مطرح درباره چربی سوزی بیشتر از طریق ورزش ارائه شده‌اند.


ممکن است کتاب‌ها یا مقالات مختلفی را مطالعه کرده باشید که بهترین تمرین یا ورزش را برای چربی سوزی معرفی کرده اند، اما حقیقت این است که هر ورزشی که شما را به منطقه صربان قلب هدف هدایت کند می‌تواند در کالری سوزی و کاهش چربی بیشتر نقش داشته باشد.


بهترین ورزش آن چیزی است که از انجام دادنش لذت می‌برید. هنگامی که از انجام کاری لذت می‌برید، انگیزه بیشتری برای تداوم فعالیت‌ها و افزایش تلاش خود برای تحقق اهدافتان دارید. عامل کلیدی برای این که ورزش به سود شما کار کند، تمرکز بر موارد زیر است:

شدت


این که چقدر تلاش می‌کنید و چقدر سخت ورزش می‌کنید برای چربی سوزی اهمیت دارد. هرچه سخت‌تر کار کنید، کالری بیشتری خواهید سوزاند و این در نهایت بر چگونگی چربی سوزی بیشتر تاثیرگذار است. البته این به معنای آن نیست که طی جلسه تمرینات ورزشی تا آخرین ذره انرژی خود را استفاده کنید، بلکه در طول هفته به جای این که هر جلسه را با آهنگ و شدتی ثابت پشت سر بگذارید، باید با شدت‌های مختلف ورزش کنید. این شرایط در به حداکثر رساندن چربی سوزی نقش دارد. انجام تمرینات اینتروال یک یا دو بار در هفته انتخاب خوبی برای تسریع آهنگ کالری سوزی و افزایش استقامت است.

مدت زمان


این که چه مدت تمرینات ورزشی خود را انجام می‌دهید نیز برای کالری سوزی اهمیت دارد. هرچه طولانی‌تر ورزش کنید، کالری بیشتری می‌سوزانید، اما بار دیگر باید توجه داشته باشید، این به معنای آن نیست که هر جلسه تمرینی باید یک ساعت یا بیشتر ادامه داشته باشد. شدت تمرینات اغلب مدت زمان ورزش را مشخص می‌سازد. به عنوان مثال، اگر تمرینات اینتروال شدت بالا انجام می‌دهید، مدت زمان جلسه تمرینی کوتاه‌تر خواهد بود، در شرایطی که تمرینات با شدت متوسط این امکان را فراهم می‌کنند تا برای مدت زمان بیشتری ورزش کنید.

آیا باید در منطقه چربی سوزی ورزش کنم تا بیشتر چربی بسوزانم؟


اگرچه درست است که ورزش کردن با شدتی پایین‌تر (به طور معمول ۶۰ تا ۷۰ درصد از بیشینه ضربان قلب) از چربی بیشتری برای تامین سوخت بدن استفاده می‌کند، اما لزوما به معنای چربی سوزی بیشتر نیست. اگر قصد دارید چربی خود را کاهش دهید تمرکز بر میزان مصرف کالری کلی اهمیت بیشتری دارد.


دنبال کردن یک برنامه متعادل تمرینات هوازی، تمرینات قدرتی، و یک رژیم غذایی سالم به شما در ایجاد کسری کالری مورد نیاز برای کاهش چربی کمک خواهد کرد.

چگونه با تمرینات هوازی چربی بسوزانیم؟


تمرینات هوازی یکی از بهترین روش‌ها برای سوزاندن کالری بیشتر در یک جلسه تمرینی است، و اگر هدف شما کاهش چربی است این به یکی از اجزا ضروری تبدیل می‌شود. این که چه میزان کالری می‌توانید بسوزانید به عواملی مانند نوع فعالیت، این که چقدر سخت کار می‌کنید و سطح تناسب اندام شما بستگی دارد.


یک تمرین هوازی خاص وجود ندارد که به شما در سوزاندن چربی بیشتر کمک کند، اما برخی فعالیت‌ها ضربان قلب را سریع‌تر از موارد دیگر افزایش می‌دهند. یک روش برای به حداکثر رساندن کالری سوزی انتخاب یکی از موارد زیر است:


تمرین با فشار - تمرینات با فشار، مانند پیاده روی یا ایروبیک، نسبت به تمرینات بی فشار، مانند شنا یا دوچرخه سواری، به طور معمول ضربان قلب را سریع‌تر افزایش می‌دهند.


ورزش پر فشار: ورزش‌های پر فشار مانند دویدن، پرش با طناب، نسبت به تمرینات کم فشارتر ضربان قلب را سریع‌تر افزایش می‌دهند. به عنوان مثال، فردی با وزن ۱۵۰ پوند (۶۸ کیلوگرم) می‌تواند طی ۳۰ دقیقه پیاده روی با سرعت ۴ مایل در ساعت (۶.۴ کیلومتر در ساعت) حدود ۱۷۰ کالری بسوزاند، یا با دویدن با سرعت ۵ مایل در ساعت (۸ کیلومتر در ساعت) طی مدت زمانی مشابه ۲۷۲ کالری بسوزاند.


ورزش کل بدن: استفاده از قسمت بالایی و پایینی بدن اغلب ضربان قلب را سریع‌تر افزایش می‌دهد و به شما اجازه می‌دهد کالری بیشتری در مدت زمانی کوتاه‌تر بسوزانید.

چگونه می‌توان با تمرینات قدرتی چربی سوزاند؟


در شرایطی که انجام تمرینات هوازی اغلب کالری بیشتری نسبت به تمرینات قدرتی می‌سوزاند، کار با وزنه نیز برای چربی سوزی اهمیت ویژه‌ای دارد. زمان که کار با وزنه در یک برنامه مناسب انجام می‌شود، عضله سازی انجام خواهد شد، از مقداری چربی به عنوان منبع انرژی طی تمرینات کار با وزنه استفاده می‌شود و همچنین مقداری چربی پس از پایان کار با وزنه، زمانی که سوخت و ساز افزایش یافته است، سوزانده می‌شود.

چند روش برای به حداکثر رساندن چربی سوزی:


انتخاب حرکات ترکیبی - حرکاتی که بیش از یک گروه عضلانی را درگیر می‌کنند (به عنوان مثال، اسکات، لانژ، لیفت مرده) به شما در بلند کردن وزن بیشتر و سوزاندن کالری بیشتر کمک می‌کنند، در شرایطی که بدن به روشی کاربردی تمرین داده می‌شود.


کار با وزنه‌های سنگین - اگر تازه کار هستید، باید کار با وزنه‌های سنگین را با گذشت زمان و پس از آماده شدن بدن انجام دهید. زمانی که بدن آماده کار با وزنه‌های سنگین‌تر است، انجام تمرینات قدرتی سنگین‌تر بدن را برای ساخت بافت عضله بدون چربی به منظور تحمل بار بیشتر سازگار می‌کند.


انجام تمرین ایستگاهی - تمرین ایستگاهی روشی خوب برای سوزاندن کالری بیشتر به واسطه ترکیب تمرینات هوازی شدت بالا با تمرینات قدرتی است. شما ضربان قلب خود را با تغییر یک تمرین ورزشی به تمرین دیگر، با استراحت اندک یا بدون استراحت، بالا نگه می‌دارید، در شرایطی که بر انجام تمرینات هوازی و قدرتی در یک جلسه تمرینی متمرکز هستید.

منبع: عصر ایران

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار