گوناگون

۱۱ ترفند برای طولانی تر کردن عمر باطری لپ تاپ

پارسینه: تمام شدن مداوم باطری لپ تاپ به هیچ وجه جالب نیست ، گاهی درست زمانی که در حال انجام کار مهمی هستید هشدار پایان باطری روی صفحه ظاهر می شود ؛ اما آیا می توان از باطری لپ تاب مدت بیشتری از حد قابل انتظار استفاده کرد ؟ در ادامه این بخش راه چاره را خواهیم گفت.

تمام شدن مداوم باطری لپ تاپ به هیچ وجه جالب نیست ، گاهی درست زمانی که در حال انجام کار مهمی هستید هشدار پایان باطری روی صفحه ظاهر می شود ؛ اما آیا می توان از باطری لپ تاب مدت بیشتری از حد قابل انتظار استفاده کرد ؟ یا بهتر بگوییم چه کنیم تا مدت طولانی تری از باطری لپ تاپ استفاده کنیم و باطری توان کافی برای روشن بودن بیشتر لپ تاپ داشته باشد؟

1- صفحه نمایش را تنظیم کنید
بازی کردن با تنظیمات صفحه نمایش می تواند به طولانی تر کردن عمر باطری کمک کند ، نور صفحه را تا جایی که به چشمانتان آسیب نمی زند کم کنید. همچنین رنگ های روشن پس زمینه را با رنگ های تیره و یا سیاه عوض کنید. شاید دیدن عکس های آخرین سفر ساحلیتان با هر بار باز کردن کامپیوتر جذاب باشد، ولی انرژی مصرف می کند. تغییر دیگری که می توانید در صفحه نمایش ایجاد کنید این است که صفحه را طوری تنظیم کنید که بعد از مدت معینی خاموش شود.

2- کامپیوترتان را شبانه روز در شارژ نگه ندارید
شارژ کامپیوتر به صورت مداوم ، حتی وقتی از آن استفاده نمی کنید، برای باطری آن مضر است شارژ کامپیوتر شما هیچ گاه نباید کاملاً پر و یا کاملاً خالی باشد برای همین کامپیوترتان را تمام روز در شارژ نگه ندارید و تا وقتی شارژ آن صفر نشده است از آن استفاده کنید. کاش پیشنهاد می کند که کامپیوتر خود را صبح به شارژ زده و باقی روز آن را شارژ نکنید.

3- کامپیوتر خود را در پایان روز خاموش کنید
بهترین راه برای استفاده بهینه از عمر باطری، خاموش کردن کامپیوتر در پایان هر روز است. خاموش کردن موجب می شود که برنامه ها و هر اطلاعات اضافی تولید شده در طول روز پاک شوند. این کار موجب می شود که کامپیوتر صبح شروعی دوباره داشته باشد که به طولانی شدن عمر باطری کمک می کند.


4- سیستم عامل خود را به روز نگه دارید
همیشه دقت کنید که کامپیوترتان آخرین نسخه ی ویندوز یا آی او اس را داشته باشد. به پیغام های به روز رسانی کامپیوترتان بی توجه نباشید. سازنده ها برای کاهش باگ ها،نسخه های جدید عرضه می کنند. ممکن است بعضی از این باگ ها بر خالی شدن باطری لپ تاپ تاثیر بگذارند."

5- لپتاپتان را خنک نگه دارید
خیلی سرد یا خیلی گرم شدن باطری لپ تاپ هیچگاه مطلوب نیست. بسیاری از اوقات مردم کامپیوترهایشان را روی ملافه تختشان قرار می دهد که ناخواسته موجب گرم شدن باطری آن می شود. بهترین کار این است که کامپیوترتان را در سطحی صاف و سفت قرار دهید که هوا زیرش جریان داشته باشد این کار به خنک نگه داشتن باطری و در نهایت طولانی تر شدن عمر آن کمک می کند.

6- ابزاری که استفاده نمی شوند را خاموش و جدا کنید
خاموش کردن وسایل ساده، با اینکه شاید تاثیرش به نظر نیاید، می تواند تاثیر به سزایی در عمر باطری شما داشته باشد. صدا را خاموش کنید، نور کیبورد را قطع کنید، بلوتوثی که استفاده نمی شود را خاموش کنید و وای فای را اگر لازم ندارید خاموش کنید، قطع کردن موس بی سیم، کیبورد خارجی و حافظه خارجی نیز می تواند موثر باشد. تمام این موارد هنگامی که وصل باشند، حتی اگر استفاده نشوند، انرژی مصرف می کنند.


7- برنامه های استفاده نشده و سنگین را ببندید
اگر از برنامه ای استفاده نمی کنید مطمئن شوید از آن خارج شدید زیرا اگر باز باشند، باطری شما را مصرف می کنند. همچنین استفاده از برنامه های سنگین مثل بازی ها و برنامه های ادیت را کم کنید زیرا باطری را بسیار زودتر خالی می کنند.

8- جست و جوی اسپات لایت را قطع کنید
با اینکه جست وجوی اسپات لایت (برای مک بوک) بسیار مفید است ولی چون باید همواره به روز رسانی شود، باطری زیاد مصرف می کند. شما با رفتن به مسیر زیر می توانید اسپات لایت سرچ را قطع کنید.
تنظیمات سیستم > اسپات لایت > تنظیمات و علامت هارد درایو خود را از دسکتاپ کشیده و در لیست قرار دهید. یا با انتخاب علامت مثبت هارد درایو را انتخاب کنید. بعد از اتمام گزینه "بله" را انتخاب کنید. اگر می خواهید دوباره جست وجوی اسپات لایت را فعال کنید، باید هارددرایو خود را از لیست پاک کنید.

9- به روز رسانی خودکار برنامه ها را لغو کنید
مطمئن شوید تنظیمات را طوری قرار داده اید که تنها هنگامی که کامپیوتر به برق وصل است، برنامه ها به روز رسانی شوند. به روز رسانی برنامه هایی مانند مایکروسافت ورد می تواند مقدار زیادی از باطری لپ تاپ را خالی کند.

10- هشدارها را قطع کنید
هنگام استفاده از سایت هایی مانند فیس بوک، توییتر، لینکدین، سایت های خبری و حتی ایمیل شما، ازتان خواسته می شود که به آن ها اجازه دهید که فعالیت های مختلف در حساب کاربریتان یا اخبار فوری را به شما اطلاع دهند این به این دلیل باطری را مصرف می کند که کامپیوترتان مداوم اطلاعات سایت را با اینکه حتی باز هم نیستند، به روز رسانی می کند.

11- از پنجره ی خصوصی استفاده کنید
هنگام استفاده از اینترنت از پنجره های خصوصی استفاده کنید ، قابلیت پر کردن خودکار کامپیوتر را قطع می کند که باعث می شود با انرژی کمتری برنامه کار کند شاید این باعث طولانی تر شدن جست وجویتان شود ( چون گوگل ایده نمی دهد) یا باعث طولانی تر شدن وارد شدن به حساب های کاربریتان شود ( چون نام کاربری و کلمه ی عبور شما ذخیره نمی شوند) ولی باطری شما را حفظ می کند.
منبع: نمناک

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار