گوناگون

شیوع آلرژی در کودکان اوتیستیک

شیوع آلرژی در کودکان اوتیستیک

پارسینه: محققان دانشگاه «لوا» آمریکا دریافتند احتمال ابتلای کودکان مبتلا به اوتیسم به آلرژی در مقایسه با سایر کودکان بیشتر است.

شیوع آلرژی در کودکان اوتیستیک


به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا، در این تحقیقات اطلاعات مربوط به اوتیسم و آلرژی در حدود ۲۰۰ هزار کودک ۳ تا ۱۷ ساله آمریکایی از طریق مصاحبه با والدین یا قیم آن‌ها در سال‌های ۱۹۹۷ تا ۲۰۱۶ میلادی گردآوری شده است.

به گزارش پایگاه خبری مدیکال ساینس، بر اساس این تحقیقات میزان ابتلای کودکان اوتیسمی به آلرژی غذایی ۱۱ درصد، آلرژی تنفسی ۱۹ درصد و آلرژی پوستی ۱۷ درصد است. در حالی که میزان ابتلا به این نوع آلرژی‌ها در سایر کودکان به ترتیب ۴، ۱۲ و ۱۰ درصد است.
پس از کنترل مجدد اطلاعات و احتساب عوامل دیگر از جمله آموزش، درآمد و مکان زندگی به این نتیجه رسیدند که احتمال ابتلای یک کودک اوتیسمی به آلرژی غذایی بیش از دو برابر یک کودک سالم است. همچنین احتمال ابتلای این کودکان به آلرژی تنفسی ۲۸ درصد بیشتر از سایرین و احتمال ابتلای آن‌ها به آلرژی پوستی ۵۰ درصد بالاتر از سایرین است.


همچنین بر اساس این تحقیقات، انواع آلرژی می‌توانند در بروز رفتار‌های چالشی از جمله تحریک پذیری و تغییر خلق مبتلایان به اوتیسم موثر باشند.
این تحقیقات صرفا برای شناسایی وجود رابطه بین اوتیسم و آلرژی انجام گرفته است و هدف آن کشف روابط علی و معلولی بین این دو عارضه نبوده است. به همین علت برای کشف این روابط باید تحقیقات بیشتری انجام پذیرد.


اوتیسم یک اختلال عصبی است که عملکرد مغز را تحت تاثیر قرار می‌دهد. این معلولیت رشدی معمولا در سه سال اول زندگی به طور کامل آشکار می‌شود. معمولا این سه سال اول، دوره طلایی قلمداد می‌شود و چنانچه در این دوره مربیان و والدین کودک این عارضه را شناسایی کنند و در صورت درمان و رسیدگی می‌توان کودک را به مدرسه فرستاد و مهارت‌های زیادی را به او آموخت.


گزارش کامل این تحقیقات در نشریه JAMA Network Open منتشر شده است.


سلامت نیوز:

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار