گوناگون

ترمیم ناخن شکسته با چای کیسه ای!

پارسینه: ممکن است اولین فکری که با شکستن ناخنهای زیبایتان به ذهن برسد، کوتاه کردن، سوهان کشیدن و در نهایت خلاص شدن از شر آنها باشد، ولی در این مطلب یاد میگیرید چطور با چای کیسه ای ناخن شکسته خود را ترمیم کنید.

برای هر خانمی پیش آمده که مدت‌ها به مراقبت از ناخن‌های دست خود می‌پردازد و با روش‌های مختلف آن‌ها را تقویت می‌کند، تا رشد کنند، ولی طی یک اتفاق ناگوار، ناخن‌هایش ضربه دیده و ترک برداشته و یا می‌شکند. ممکن است اولین فکری که به ذهنتان برسد، کوتاه کردن، سوهان کشیدن و در نهایت خلاص شدن از شر ناخن‌ها باشد، ولی در این مطلب یاد می‌گیرید چطور با چای کیسه‌ای به ترمیم ناخن شکسته خود بپردازید.
راه حل پیشنهادی ما بسیار ساده و کاربردی است. کیسه چای یک پوشش نازک از جنس فیبروز دارد که وقتی به ناخن بچسبد، باعث استحکام ترک‌ها شده و می‌توان آنرا درمانی موقتی برای ناخن‌های ضعیف و شکننده به شمار آورد.

برای ترمیم ناخن شکسته خود نیاز به وسایل زیر دارید:

چای کیسه‌ای
یک لاک پوشش پایه (Base Coat)
قیچی
یک سوهان ناخن نرم
لاک ناخن مورد علاقه تان
یک لاک پوشش نهایی (Top Coat) برای محافظت از لایه‌های زیرین و تبدیل آن‌ها به یک لایه سخت و براق


قبل از هرچیز، اول لاک را از ناخن شکسته خود پاک کنید و مطمئن شوید که عاری از هرگونه روغن یا کرم باشد. کیسه چای را باز کرده و برگ‌های چای را در یک ظرف خالی کنید. سپس یک قطعه از کیسه را که تقریبا اندازه ناخن دستتان باشد جدا کنید. این قطعه برای ترمیم باید از نوک تا وسط ناخن‌تان را بپوشاند.


حالا لاک پوشش پایه را روی ناخن زده و صبر کنید تا به مرحله‌ای برسد که حالت چسبناک داشته باشد. حالا قطعه‌ای که از کسیه چای جدا کرده‌اید را به آهستگی طوری روی ناخن قرار دهید که ترک کاملا پوشیده شود و آنرا با دست سر جای خود ثابت کنید تا زیر پوشش حبابی تشکیل نشود. قطعه کاغذی برای بهترین نتیجه باید جوری روی ناخن تان قرار بگیرد که از نوک تا وسط آنرا بپوشاند.
بعد از خشک شدن لایه اول، یک بار دیگر لایه پوشش را تکرار کرده و صبر کنید تا کاملا خشک شود. بعد از خشک شدن، شروع به سوهان کشیدن لبه ناخن در یک جهت کنید تا کاغذ از نوک ناخنتان به خوبی جدا شود.


با نرم‌ترین رویه سوهان تان، به آرامی روی سطح ناخن بکشید تا کاغذ به خورد بافت ناخنتان رفته و مرز میان آن با ناخنتان دیده نشود. حالا، دوباره سطح را با یک لایه لاک پایه بپوشانید.
ناخن تان در این مرحله باید به شکل زیر شده باشد:


حالا نوبت انتخاب لاک به رنگ دلخواه است. پس از انتخاب، ناخن هایتان را مثل همیشه لاک بزنید و صبر کنید تا خشک شود. در نهایت لاک پوشش نهایی را روی ناخن زده و از ناخن‌های زیبا و ترمیم شده تان لذت ببرید. مطمئن باشید اگر مراحل گفته شده را به درستی انجام بدهید، کسی متوجه ترک ناخن هایتان نخواهد شد.

چای کیسه‌ای کلید استحکام و ترمیم هر ناخنی است، برای افزایش استحکام سر ناخن‌ها و برای جلوگیری از شکستن آنها، مراحل بالا را برای دیگر ناخن‌هایتان نیز انجام دهید. حتی در صورتی که ناخن تان کامل بشکند هم می‌توانید از این روش برای چسباندن قسمت جدا شده استفاده کنید!
برای پاک کردن لاک ناخن هم می‌توانید از کیسه چای کمک بگیرید. کافی است یک تکه پنبه آغشته به لاک پاک کن را در کیسه چای پیچیده و روی ناخن بکشید تا کاملا تمیز شود.
منبع: مجله اینترنتی ستاره

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار