گوناگون

۶ ترفند جالب برای تمیز کردن شیشه ها

6 ترفند جالب برای تمیز کردن شیشه ها

خانه تکانی از رسوم ایرانیان میباشد که در ابتدای فصل نو مانند خانه تکانی عید به پاک کردن شیشه ها، فرش ها، دیوار ها و … میپردازند.

پاک کردن شیشه ها چه برای پنجره ها باشد چه برای شیشه های روی میز ها معمولا یکی از دغدغه هاست که لک روی شیشه نماند و شیشه کامل تمیز شود، ماندن گرد و غبار و پرز روی شیشه ها نیز یکی دیگر از دغدغه ها هنگام پاک کردن شیشه هاست.

در این مقاله قصد داریم چند روش برای پاک کردن شیشه ها به شما آموزش دهیم تا با استفاده از این ترفند ها بتوانید به راحتی تمامی شیشه هارا تمیز و پاکیزه کنید.

روش اول:

یکی از بهترین روش ها برای پاک کردن شیشه ها استفاده از محلول خانگی سرکه و آب میباشد. با مخلوط کردن یک قاشق سرکه با یک لیوان آب میتوانید یک محلول پاک کننده بسیار قوی و مناسب برای تمیز کردن شیشه ها تهیه کنید. این مخلوط را داخل یک شیشه اسپری خالی ریخته و با اسپری کردن این محلول روی شیشه، شیشه های خود را پاک کنید.

نکته: توجه داشته باشید برای جلوگیری از ماندن پرز روی شیشه ها از دستمال نخی و تقریبا کهنه استفاده کنید، چرا که دستمال های کهنه پرز کمتری دارند.

روش دوم:

با مخلوط کردن مقداری تاید و آب میتوانید یک محلول پاک کننده قوی برای پاک کردن شیشه ها تهیه کنید. برای پاک کردن شیشه هایی که دارای لک قدیمی هستند و یا از بهار و زمستان لک باران و برف روی آنها  مانده است میتوانید از این محلول به همراه یک دستمال خشن و زبر استفاده کنید تا از شر لکه ها خلاص شوید.

روش سوم:

استفاده از روزنامه به همراه پاک کننده های موجود در بازار مانند رایت میتواند در پاک کردن شیشه ها از لکه های سرسخت به شما کمک بسیاری کند. پاک کردن شیشه پنچره های منزل عموما به وسیله روزنامه انجام میشود چرا که هم بسیار در دسترس است و هم لکه های سرسخت و چسبیده را به خوبی پاک میکند.

 

روش چهام:

یکی از ساده ترین روش ها برای پاک کردن شیشه ها این روش است، شما میتوانید با استفاده از یک قاشق غذاخوری مایع صابون و مخلوط کردن آن با دو لیوان آب یک محلول پاک کننده بسیار مناسب برای شیشه های خود تهیه کنید. از این محلول میتوانید برای پاک کردن شیشه های پنجره و حتی میز های منزل خود استفاده کنید.

ابتدا با یک دستمال این محلول را روی شیشه بمالید و با یک دستمال خشک روی آن را پاک کنید و از براقی شیشه های خود لذت ببرید.

روش پنجم:

استفاده از الکل و آمونیاک برای پاک کردن شیشه ها که دارای لکه های بسیار سخت و تقریبا غیرقابل پاک شدن توصیه میشود. کافیست یک قاشق آمونیاک را با دو قاشق الکل و یک لیوان آب مخلوط کنید و سپس محلول به دست آمده را به وسیله اسپری روی لکه های اسپری کنید و چند دقیقه منتظربمانید و به وسیله یک پارچه تمیز شیشه را پاک کنید.

روش ششم:

شاید برای شما جالب باشد که بدانید عصاره لیمو نیز یکی از قویترین محلول ها برای پاک کردن شیشه ها میباشد. برای تهیه محلول پاک کننده با عصاره لیمو باید ابتدا آب دو لیمو را بگیرید و با یک لیوان سرکه سفید مخلوط کنید. محلول به دست آمده را با دو لیوان آب مخلوط کرده و برای پاک کردن شیشه ها استفاده کنید.

جمع بندی پایانی

در این مقاله به بررسی 6 روش برای پاک کردن شیشه ها پرداختیم. به علاوه این روش ها میتوانید از انواع شیشه پاک کن های صنعتی موجود در بازار نیز استفاده کنید.

استفاده از پاک کننده های خانگی علاوه بر مقرون به صرفه بودن به طبیعت نیز بسیار کمک خواهد کرد و ضرر کمتری به محیط زیست خواهد رساند.

 

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار