گوناگون

گفتگو با خفت گیر ۱۹ ساله و واکنش عجیب او+فیلم

گفتگو با خفت گیر ۱۹ ساله و واکنش عجیب او+فیلم

پارسینه: پسر ۱۹ ساله ای که با استفاده از سلاح سرد اطراف مدارس پسرانه خفت گیری و سرقت انجام می داده سرانجام به دام پلیس افتاد.

سارق ۱۹ سال دارد، متهم به خفت گیری است و در این زمینه سابقه هم دارد، درمورد انگیزه اش برای سرقت به رکنا می گوید: جلوی در مدارس پسرانه می رفتم و برای خودنمایی و اینکه با دوستانم کل کل هم داشتم خفت گیری می کردم.

وی گفت: می خواستم به دوستانم ثابت کنم بچه نیستم و می توانم سرقت کنم.

سارق در مورد روشی که برای سرقت به کار می برده گفت: با سلاح سرد چاقو دانش آموزان پسر را تهدید می کردم و از آنها خفت گیری می کردم.

او در مورد سابقه اش در زمینه خفت گیری و سرقت گفت: 3 بار سابقه دستگیری و به دلیل خفت گیری دارم، گاهی هم اتباع افغان را طعمه قرار می دادیم، اعتیاد ندارم و قصدم فقط خودنمایی جلوی دوستانم بود.

منبع: رکنا

ارسال نظر

 • محمد مهدی اسلامی

  بسمه تعالی غیر من گر مقصر است هر کس __هست تقصیر وی کم از من بس __داشتم چون بعهده شغل نبی __لیک نا خواسته بوده ام چو یبی __بی خبر از خودم بسی شادان __عمر کردم بسر ولی نا دان __هیچگه از خودم نپرسیدم __کو کدام میوه را ز دین چیدم ؟__هیچ نرفتم بفهمم از قر آن __یا ز نهج البلاغه و برهان __تا کنم منتقل به طالب خود __با بیان لطیف و جلب خود __ با یکی از همکاران خود که او نیز مانند بنده ی معلم بود ،گفتگو می کردیم ، پرسید «چرا خودت را سرزنش می کنی و مقصر میدانی ؟ » در جواب گفتم اگر بنده و امثال بنده که شغلمان معلمی یعنی شغل انبیاء علیهم السّلام بود ، درست بوظیفه عمل کرده بودیم و ادب و اخلاق می دانستیم و بشاگردانمان منتقل می کردیم ، امروز شاهد این همه بد گوئی و رفتاربد افراد نسبت بیکدیگر نبودیم . ما باید خوشگوئی و خوشرفتاری را بشاگردان خود می آموختیم که متأسفانه خود نیز نمیدانسیم .امام صادق علیه الصّلوة و السّلام میفرماید:
  «إن مِن علاماتِ شِرکِ الشَّیطانِ الذی لا یُشَکُّ فیهِ أن یکونَ فَحّاشا، لا یُبالی ما قالَ و لا ما قیلَ فیهِ . :=یکی از نشانه‌های شریکِ شیطان که تردیدی در آن نیست، این است که دشنام‌گو باشد و باکی نداشته باشد که چه می‌گوید و چه می‌شنود. لذا عرض می کنم : کنید کار خود را ز شیطان جدا __نگوئید دشنام به خلق خدا__چه نیکو بیانی است ،سپاریم بگوش __اگر صاحب عقل هستیم و هوش __کجا می زند شخص فرهیخته جوش __که اثقال شیطان بگیرد بدوش ؟»
  .

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار