گوناگون

حمله با چاقو به یک پزشک کشیک در مشهد

حمله با چاقو به یک پزشک کشیک در مشهد

پارسینه: علی‌اصغر انجیدنی مدیر نظارت و اعتباربخشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: چهارشنبه هفته گذشته حادثه حمله با چاقو به امیرآبادی، پزشک کشیک درمانگاهی در بلوار هدایت مشهد توسط همراه یکی از بیماران رخ داد و خوشبختانه وضعیت عمومی این پزشک، مناسب است.

علی‌اصغر انجیدنی با اعلام این خبر اظهار کرد: این پزشک زمانی که مشغول ویزیت بیماری با علائم سوزش سر دل بود، پرستار به وی اطلاع می‌دهد یک کودک بیمار دارای جراحت به درمانگاه مراجعه کرده و پس از ویزیت این کودک که حدود ۶ سال سن داشته، با توجه به حال عمومی خوب و عدم خونریزی از محل زخم در ناحیه پیشانی سر، به پدر بیمار گفته می‌شود مساله بیمار اورژانسی نیست و بعد از فراغت از ویزیت بیمار قلبی که مشکوک به سکته قلبی بود؛ محل زخم، بخیه می‌شود و پرستار نیز ست بخیه را آماده کرده بود.

وی ادامه داد: بعد از کمتر از پنج دقیقه، پدر بیمار درب اتاق پزشک را گشوده و ادعا می‌کند بیمار اورژانسی است و سپس شروع به فحاشی و ناسزا می‌کند. این فحاشی با الفاظ رکیک چند بار توسط پدر تکرار می‌شود به گونه‌ای که از شدت فشار عصبی امکان ادامه ویزیت بیماران برای پزشک وجود نداشته و دکتر امیرآبادی برای تمدد اعصاب از درمانگاه خارج شده و بعد از دقایقی قصد بازگشت به درمانگاه را داشته که جوانی ۲۳ ساله که همراه همان بیمار بوده، وی را تهدید کرده و با چاقو ضربه‌ای به سر این پزشک وارد می‌کند.

بنا بر اعلام وبدا، مدیر نظارت و اعتباربخشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: مساله خشونت علیه پزشکان و کادر درمان به یک معضل بزرگ در جامعه پزشکی تبدیل شده و انتظار است با وضع قوانین جدید یا اصلاح قوانین موجود، به این معضل رسیدگی شود تا این حوادث کمتر در جامعه رخ دهد.

منبع: خبرگزاری ایلنا

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار