گوناگون

بزرگ‌ترین دردسر ممکن برای ایلان ماسک

بزرگ‌ترین دردسر ممکن برای ایلان ماسک

پارسینه: یک قطعی بزرگ در X باعث هجوم کاربران این پلتفرم به تردز زاکربرگ شد.

بر اساس گزارش بلومبرگ، بیش از 90000 کاربر در X (توییتر سابق) در صبح پنجشنبه با قطعی مواجه شدند که شدیدترین قطعی این پلتفرم از زمان تصاحب این پلتفرم توسط ایلان ماسک در اکتبر 2022 است. داده‌های Google Trends نشان می‌دهد که بسیاری از کاربران در حین قطع شدن به سمت تردز مارک زاکربرگ هجوم آورده‌اند.
کاربران X با گزارش‌های پراکنده در طول شب، قطعی پلت‌فرم در Downdetector را بین ساعت‌های 12 صبح تا 3 بامداد به وقت شرقی روز پنجشنبه گزارش کردند. تقریباً 70٪ از قطعی‌ها از سوی کاربران برنامه X رخ داده است که بر کاربران در سراسر جهان تأثیر می‌گذارد. در همان ساعات، جستجوهای گوگل برای تردز در ایالات متحده به اوج خود رسید و به بالاترین میزان علاقه خود در هفته رسید. Threads همچنان در برابر X خسته کننده است، اما برنامه متا به طور مداوم کاربران را به عنوان یک جایگزین پایدار جذب کرده است.
X در ماه‌های اخیر مجموعه‌ای از ویژگی‌های جدید را اضافه کرده است، از جمله آگهی‌های شغلی و ربات چت هوش مصنوعی Grok. علیرغم نوآوری ها، این پلتفرم همچنان کاربران را به تردز هدایت می‌کند به طوری که تنها در سه ماه تعداد کابران تردز به 100 میلیون کاربر ماهانه نزدیک شده است. به گفته TechCrunch، X این روزها با کاهش قابل توجهی از کارکنان تقریباً 2000 نفر کار می‌کند که از بیش از 7000 نفر قبل از تصاحب ماسک کاهش یافته است.
دلیل قطعی در حال حاضر مشخص نیست. X در اوایل این هفته در 18 دسامبر یک به‌روزرسانی، نسخه 10.21 را دریافت کرد که ادعا می‌کرد بهبودهایی انجام داده و باگ‌ها را برطرف کرده است. با این حال مشخص نیست که آیا این به‌روزرسانی با قطعی‌ها مرتبط هستند یا خیر. اخبار مربوط به خاموشی، تحت #TwitterDown، در X ترند بود و نشان می‌داد که چگونه نام جدیدی که ایلان ماسک انتخاب کرده است، برای پلتفرم ناموفق بوده است. با وجود شوخی‌های کریس باک، مدیر اجرایی که گفته بود ممکن است 9 ماه آینده رونق جمعیتی داشته باشد، X هنوز در مورد این قطعی اظهار نظر نکرده است.
منبع: خبرآنلاین

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار