گوناگون

اصغر فرهادی ستاره دار شد+ عکس

اصغر فرهادی ستاره دار شد+ عکس

پارسینه: پانزدهمین جشنواره بین المللی فیلمهای مستقل اروپایی با حضور اصغر فرهادی به عنوان رئیس هیات داوران در حال برگزاری‌ست و در شهر محل برگزاری این رویداد، طی مراسمی ستاره ای با نام این کارگردان برگزیده اسکار، رونمایی شد.

به گزارش پارسینه و به نقل از ایسنا؛ پانزدهمین جشنواره فیلم‌های مستقل اروپایی «Les Arcs» از تاریخ ۱۶ تا ۲۳ دسامبر (۲۵ آذر تا دوم دی ماه) در منطقه بورگ-سن-موریس در رشته کوه‌های آلپ برگزار می‌شود و اصغر فرهادی سینماگر ایرانی به عنوان رئیس هیأت داوران در کنار دیگر داوران از کشور فرانسه، فیلم‌های اروپایی بخش مسابقه این رویداد سینمایی را داوری خواهند کرد.

در این جشنواره فیلم‌هایی از سینمای مستقل اروپا به نمایش در می‌آید و مسترکلاس‌هایی با حضور سینماگرانی، چون روبن استلوند، ایزابل هوپر، برنیس بژو و…برگزار می‌شود.

فیلم سینمایی «گذشته» ساخته فرانسوی‌زبان فرهادی با بازی برنیس بژو نیز در این جشنواره به نمایش گذاشته می‌شود.

اصغر فرهادی ستاره دار شد+ عکس

هدف این جشنواره ترویج سینمای اروپا از طریق نمایش فیلم‌های مستقل اروپایی است که کمتر به خارج از مرزهایشان صادر شده‌اند و همچنین تلاش در جهت ایجاد بازار فیلم اروپایی از طریق برگزاری نشست‌های حرفه‌ای با فعالان اصلی صنعت فیلم اروپا اعلام شده است.

اصغر فرهادی پیش از این سابقه حضور به عنوان رئیس یا عضو هیات داوران جشنواره‌های مهمی از جمله برلین، کن و زوریخ را نیز در کارنامه دارد.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار