گوناگون

آخرین خبرها از پرونده جنجالی جانی‌ دپ و امبر هرد

آخرین خبرها از پرونده جنجالی جانی‌ دپ و امبر هرد

پارسینه: امبر هرد درخواست تجدید نظر درخصوص دادگاه ویرجینیا ارائه کرده و خواستار لغو تصمیمات آن محاکمه و تشکیل دادگاه جدید درخصوص پرونده تهمت علیه همسر سابقش جانی دپ شده است.

امبر هرد درخواست تجدید نظر درخصوص دادگاه ویرجینیا ارائه کرده و خواستار لغو تصمیمات آن محاکمه و تشکیل دادگاه جدید درخصوص پرونده تهمت علیه همسر سابقش جانی دپ شده است که اوایل امسال برگزار شد. هرد ۳۶ ساله، ماه گذشته درخواست تجدید نظر خود را ارائه کرد و استدلال کرد که حذف برخی از نکات درمانی او، که در آن هرد توسط دپ مورد سوء استفاده قرار گرفته است، منجر به یک محاکمه ناعادلانه شده است. این یادداشت‌ها توسط قاضی ویرجینیا پنی آزکارات رد شد.

به نقل از آخرین خبر؛ در ماه ژوئن دپ ۵۶ ​​ساله، پس از اینکه تیم حقوقی او با موفقیت استدلال کرد که مقاله واشنگتن پست هرد، که در آن همسر سابقش را به آزار و خشونت متهم کرده بود، توهین آمیز بود و در حکمی دادگاه ۱۰.۳۵ میلیون دلار برای غرامت تعیین کرد. هرد نام دپ را به طور علنی در این قطعه ذکر نکرده بود، اما با توجه به وضعیت و شهرت آنها، مشخص بود که او به چه کسی اشاره می‌کند.

اکنون، در یک سند ۶۸ صفحه‌ای به تاریخ اواخر نوامبر، وکلای هرد نوشته اند که «دادگاه به طور نامناسبی هیئت منصفه را از بررسی موارد متعددی که در آن هرد، آزار‌های دپ را به یک متخصص پزشکی گزارش کرده بود، جلوگیری کرده است.»

آن‌ها در ادامه نوشتند: «اگر بازنگری نشود، مستثنی کردن گزارش‌های همزمان آزار به متخصصان پزشکی توسط دادگاه اولیه، اثبات اتهامات مربوط به آزار را برای سایر قربانیان بدرفتاری دشوارتر می‌کند و احتمالاً آن‌ها را از ارائه دادخواست خود منصرف می‌کند. اگر اجازه داده شود این شرایط پابرجا بماند، بدون شک بر سایر زنانی که می‌خواهند در مورد سوء رفتار مردان قدرتمند صحبت کنند، تأثیری ترسناک خواهد داشت.»

وکلای امبر هرد با اشاره به حکم دادگاه عالی بریتانیا در یک پرونده افترای جداگانه که توسط دپ مبنی بر دزدان دریایی ارائه شده است، نوشتند: «این پرونده نیز هرگز نباید به محاکمه می‌رفت، زیرا دادگاه دیگری قبلاً به این نتیجه رسیده بود که دپ در موارد متعدد از هرد سوء استفاده کرده است.»

تیم حقوقی هرد که این دادخواست را ارائه داده است با وکلای سابق او که در طول دادگاه وکالت او را بر عهده داشتند، متفاوت است. آن‌ها همچنین استدلال کردند که محاکمه‌ای که در فیرفکس، ویرجینیا برگزار شد، باید در کالیفرنیا، جایی که این زوج زمانی با هم زندگی می‌کردند، برگزار می‌شد.

تیم حقوقی دپ نیز برای این پرونده درخواست تجدیدنظر داده و ادعا کرده اند که اتهام افترا علیه هرد که دپ به آن محکوم شده بود اشتباه بوده است. وکلای دپ در پرونده خود نوشتند: «رای مثبت قاطعانه هیئت منصفه در مورد هر سه اظهارات افترا آمیز که در شکایت او ادعا شده بود، آقای دپ را کاملاً تأیید کرد و شهرت او را بازگرداند.»

هر دو درخواست تجدید نظر توسط گروهی از قضات مورد بررسی قرار خواهد گرفت. بسته به اینکه کدام تیم حقوقی از آن حکم ناامید می‌شود، دپ یا هرد می‌توانند موضوع را به دادگاه عالی ایالت ببرند.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار